KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "FELICIANO_LOPEZ"
Federer is bekezdett a Garroson 2011. május 23. 16:44 Magabiztosan vette az első akadályt Roger Federer a Roland Garros első fordulójában, pedig kellemetlen rivális szerette volna meglepni, a spanyol Feliciano López. Három szettben (6:3, 6:4, 7:6) nyert a svájci. Jutalma, hogy a második körben egy szinte ismeretlen franciával, a szabadkártyás Maxime Teixeirával mérkőzhet.

Nadal magára talált és negyeddöntős 2011. május 12. 13:40 Válogatottbeli csapattársát, Feliciano Lópezt verte meggyőző játékkal Rafa Nadal a római salakos Masters csütörtöki játéknapján a Foro Italicóban. Már negyeddöntős a mallorcai, aki a világelsőség megőrzéséért, és hatodik római tornagyőzelméért harcol a 2.27 millió dollár összdíajazású Internazionali BNL d'Italián. A Fish-Cilic párharc győztese ellen folytathatja.

Federer volt a "gyilkos" a krimiben 2011. május 4. 22:18 Hihetetlen meccsen, 2 óra 56 perc alatt győzte le Roger Federer a hazai közönség előtt játszó, és meccslabdát hibázó Feliciano Lópezt a 2,835 millió eurós férfi salakos tenisztorna 2. fordulójában. A krimibe illő találkozót vicces módon a rövidítések nyújtották maratonivá: a svájci klasszis 7:6, 6:7, 7:6-ra nyerte meg a csatát.

Belgrádban Djoko az úr, jöhet Madrid! 2011. május 1. 18:48 Már idei ötödik tornagyőzelmét aratta a 2011-ben veretlen Novak Djokovics szülővárosában, Belgrádban, ahol a spanyol Feliciano Lópezt múlta felül a fináléban két szettben, közel kétórás meccsen. Ez volt a 27. győzelme sorozatban, tökéletesen sikerült bemelegítése Madridra, ahol Rafa Nadal skalpjára vadászik majd salakon. Estorilban Juan Martín Del Potro, Münchenben Nyikolaj Davigyenko lett a tornagyőztes.

Fogadási csalás a teniszben is? 2011. január 22. 10:56 Nem sok hiányzott ahhoz, hogy dulakodássá fajuljon a szópárbajnak indult konfliktus a kettes pályán, egy második fordulós férfi páros meccsen. A spanyol Feliciano Lopeznél szakadt el a húr 6:7, 4:5-nél, amikor épp leülni készültek. A hálónál latinos temperamentummal kezdte mondani a magáét Mahesh Bhupathinak. Nem volt világos, hogy mi okozta a feszültséget, de a játékvezető lejött a székéből, hogy szétválassza őket. Igaz, Lopez szerint erre semmi szükség nem volt, feleslegesen lökdöste őt a bíró. A mérkőzés után, már lehiggadva nyilatkoztak az érintettek.

Bajban a házigazdák a Davis Kupában 2008. november 22. 20:50 Négy szettben nyerte a párosmeccset a Feliciano Lopez, Fernando Verdasco duó a David Nalbandian, Agustin Calleri kettős ellen a Davis Kupa fináléjában Mar Del Platában. A közel három és fél órás csatában az ibériaiak remek játékkal verték az esélyesebb dél-amerikaiakat. A spanyolok ezzel a vasárnapi zárónap előtt 2-1-re vezetnek a házigazda argentinok ellen.

Lopez révén csend honol Argentínában 2008. november 21. 22:20 Meglepetésre a spanyol Feliciano Lopez legyőzte az esélyesebbnek tartott, hazai pályán szereplő Juan Martin Del Potrót a Davis-kupa döntőjének második mérkőzésén, 1-1-re módosítva a párharc állását Mar del Platában pénteken. Az első játszma után minden az argentinok sikerét ígérte, azonban két rövidítés után megroppant a házigazdák klasszisa, ráadásul a hajrában ágyéksérülést szedett össze, amely Lopez nem várt sikerét jelentette.

Federer egyre közelebb a triplázáshoz 2008. október 25. 18:32 Könnyed játékkal jutott be a fináléba Roger Federer a szülővárosában, Bázelben zajló 891 ezer euró összdíjazású férfi tenisztornán. Legutóbbi áldozata a spanyol Feliciano Lopez volt, akit 6:3, 6:2-re vert meg a legjobb négy között. A vasárnapi döntőben az argentin David Nalbandian lesz az ellenfele, aki honfitársát, Juan Martin Del Potrót verte 6:4, 6:4-re.

Rafa Nadal idénybeli 80. sikerét aratta 2008. október 17. 22:27 A spanyol világelső Rafael Nadal is két játszmában masírozott az elődöntőbe a 2,27 millió euró összdíjazású madridi fedettpályás tenisztornán, a mestersorozat nyolcadik állomásán. Ellenfele a Gilles Simon-Ivo Karlovic mérkőzés győztese lesz. A másik ágon a US Open döntőjének visszavágója következik, Roger Federer és Andy Murray csap össze.

Nadal továbbment, Roddick kiesett! 2008. október 16. 18:56 Andy Roddick továbbra sem tudja legyőzni saját magát. A 2,27 millió euró összdíjazású madridi tenisztorna Geal Monfils állította meg. Rafael Nadal hazai pályán nyert magabiztosan Richard Gasquet ellen, míg Feliciano Lopez két játszmában jutott túl Stanislas Wawrinkán.