Federer is bekezdett a Garroson

Szerző: shLétrehozva: 2011. május 23. 16:44
Magabiztosan vette az első akadályt Roger Federer a Roland Garros első fordulójában, pedig kellemetlen rivális szerette volna meglepni, a spanyol Feliciano López. Három szettben (6:3, 6:4, 7:6) nyert a svájci. Jutalma, hogy a második körben egy szinte ismeretlen franciával, a szabadkártyás Maxime Teixeirával mérkőzhet.

Három hete csak meccslabdát hárítva tudott nyerni a 16-szoros Grand Slam-bajnok a spanyol salakspecialista ellen Madridban, most egészen más volt a képlet, még bréklabdát sem hagyott neki.

Három szettben diadalmaskodott a bázeli, egy ásszal lezárva a kétórás találkozót.

Ez nem Federer éve eddig, de itt a tökéletes alkalom, hogy elcsendesítse kiritikusait. Utoljára januárban, Dubajban nyert tornát, Monte Carlóban a negyedöntőben, Rómában a nyolcaddöntőben szenvedett sokkoló vereséget (Melzertől, illetve Gasquet-tól).