Mi lesz így a nemzetközi kupadöntőben?

Szerző: shLétrehozva: 2009. április 18. 20:00
Rosszul melegített a jövő szerdai LEN-kupa döntő visszavágójára a Szeged Beton együttese a férfi vízilabda ob I 21. fordulójában. A csongrádiak 7-5-re kaptak ki hazai pályán a Ferencvárostól. A címvédő Vasas már nagyobb önbizalommal utazhat Genovába, a Recco otthonába az Euroliga negyeddöntőjének keretében. A Domino Honvéd bár nagyon jól kezdett, nehézzé tette magának a meccset a Pécs otthonában.

Az utolsó előtti fordulójához érkezett a férfi vízilabda-bajnokság. Az első négy mezőnye tulajdonképpen már korábban kialakult (Vasas, Honvéd, Eger, FTC), így nagyobb izgalmakra nem lehetett számítani. Két csapat számára azonban pszichikailag mindenképpen nagy jelentősége volt ennek a körnek.

A Szeged együttese a LEN-kupa döntőjének jövő szerdai visszavágójára készül, míg a Vasasra az Euroliga-negyeddöntő második meccse vár a Pro Recco ellen. Egyik gárda sincs könnyű helyzetben, hiszen egyaránt vereséggel szálltak ki a vízből az első találkozót követően. A csongrádiak mínusz kettő, a piros-kékek mínusz hárommal várhatják a jövő hetet.

Kásás Zoltán együttesének azonban nem sikerült túl jól a bemelegítés. Varga Tamásék hazai pályán 7-5-re kikaptak az éppen előttük álló FTC-től. Pedig jól indult a meccs hazai szempontból. Vojiszlav Vejzagics duplájával kezdtek és egészen a negyedik negyed elejéig tartották magukat (5-5). Ekkor Balatoni Máté és Regős Áron találataival belehúzott a Fradi és tért haza a három ponttal.

A Vasasnak könnyebb dolga volt a Szolnok ellen. Földi László tanítványai a papírformának megfelelően önbizalomnövelő sikert arattak a Komjádi-uszodában (17-6). A meccs legjobbja a négy gólt szóró Varga Dénes volt. Duminak már csak azért is fontos volt, hogy formába lendüljön, mert itthon semmi sem jött össze neki a Recco ellen.

A Gerendás György vezette Eger, mivel a héten lejátszotta a 22. fordulóból előrehozott meccsét, az Újpest ellen befejezte az alapszakaszt. Győzelemmel. A 2008-ban Európa legjobbjának választott Biros Péter három góllal és fantasztikus játékkal bizonyította ismét klasszisát. Az Eger így továbbra is tartja második helyét a Domino Honvéd előtt.

Utóbbi egyébként nagyon megszenvedett a Pécs otthonában. Pedig nagyon jól indítottak Molnár Tamásék. Már 5-1-re vezettek a fővárosiak, amikor összekapta magát a hazai csapat és Hangody László vezetésével feljöttek 5-4-re. A minimális különbséget végül megőrizte a Honvéd, ám erre a meccsére nem lehet büszke.

VÍZILABDA OB I, 21. FORDULÓ:
Szeged Beton VE – Aprilia FTC-Fisher Klíma 5-7 (2-1, 1-1, 2-2, 0-3)

Góldobók: Vejzagics 2, Weszelovszky, Kuncz, Török, ill. Marnitz, Balatoni 3-3, Regős.

Gólok emberelőnyből: 14/2, ill. 8/5.

Gólok ötméteresből: -, ill. -

Androbau Fehérvár PSE – BVSC Atlantis-Casino 4-8 (1-3, 1-0, 0-2, 2-3)

Góldobók: Lázár 2, Tóth B., Mezei 1-1, ill. Simon A. 2, Kriszt, Pecz, Szűcs L., Hopkins, Nagy S., Tóth Z. 1-1.

Gólok emberelőnyből: 10/1, ill. 7/3.

Gólok ötméteresből: -, ill.-

Pécsi Vízmű PVSK-Fűszért – Domino Honvéd 7-8 (1-4, 3-1, 2-2, 1-1)

Góldobók: Czigány 3, Hangody 2, Ágner, Bereczki, ill. Székely, Molnár T. 2-2, Vári, Vindisch, Iosep, Szivós 1-1.

Gólok emberelőnyből: 4/0, ill. 5/1.

Gólok ötméteresből: 1/1, ill. 2/2.

Uniqua-UTE – ZF Eger 6-12 (1-3, 0-5, 3-1, 2-3)

Góldobók: Létay, Suti 2-2, Somogyi, Salamon, ill. Biros 3, Binder, Bárány, Varga Zs. 2-2, Erdélyi, Hegedűs, Hárai 1-1.

Gólok emberelőnyből: 8/2, ill. 7/2.

Gólok ötméteresből: 2/2, ill. 1/1.

TEVA VasasPlaket – Szolnoki Főiskola-KÖZGÉP 17-6 (6-0, 2-1, 4-2, 5-3)

Góldobók: Varga Dénes 4, Katonás, Tóth M., Kállay 3-3, Varga Dániel 2, Hőna, Takács 1-1, ill. Hangay Z. 2, Munkácsy, Süveges, Németh D., Ridzyk 1-1.

Gólok emberelőnyből: 7/3, ill. 8/2.

Gólok ötméteresből: 4/3, ill. 1/1.
OSC Opus-Via – Bodrogi Bau-Szentesi VK 15-8 (3-3, 7-3, 3-2, 2-0)

Góldobók: Benczúr 4, Hangody Gy. 3, Cseh, Ibolya 2-2, Balla, Tóth L., Szécsi, Gábor 1-1, ill. Szőke 4, Szénászky 2, Torday, Csente.

Gólok emberelőnyből: 10/5, ill. 12/4.

Gólok ötméteresből: 1/1, ill. 1/1.