Hollandiában tudott nyerni a Milan

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 23. 22:38
Egyik magyar játékos sem lehetett győztes csapat tagja az UEFA-kupa csoportszakaszában: Dárdai Pál a Herthával döntetlent ért el a Benfica ellen, míg Babos Gábor együttese, a Nijmegen az utolsó percekben kapott két gól miatt vereséggel hagyhatja el Zágrábot. A Milan magabiztos győzelmet aratott, 3-1-re verte idegenben a Heerenveen együttesét.

Fotó: Reuters

Az AC Milan alakulata – amely az előző szezonban nem tudta kiharcolni a BL-szereplést – a csoportszakaszt a Heerenveen otthonában kezdte, és egy öngóllal a 19. percben meg is szerezte a vezetést: Kaká beadását Calvin Jong-a-Pin a saját hálójába küldte.

A kapott gól megfogta a hollandokat, ennek következtében a 23. percben növelte előnyét Carlo Ancelotti gárdája: ezúttal is Kaká volt a kiszolgáló, Gennaro Gattuso pedig tíz méterről a hálóba lőtt. A középpályás január után talált újra a hálóba.

A 69. percben Inzaghi bebiztosította a győzelmet, a horvát Pranjic tizenegyesből csak a szépítő gólt tudta megszerezni.

Két magyar játékos is érdekelt volt a csütörtök esti meccseken. Dárdai Pál Herthája a Benficát fogadta, a középpályás a kezdőben kapott helyet. Lucien Favre vezetőedző azonban csak egy félidőt engedélyezett a válogatott játékosnak, szünet után már Gojko Kacsar futott ki a társakkal.

A vendég Benfica szerzett vezetést az 51. percben, az argentin olimpiai bajnok Ángel Di María szépen lőtt a jobb sarokba. A folytatásban a Hertha átvette az irányítást, és ez az egyenlítéshez vezetett, Marko Pantelics volt a gólszerző.

Rosszabbul járt Babos Gábor csapata, a Nijmegen. A holland klub Zágrábban szenvedett 3-2-s vereséget, a horvátok már a harmadik percben felavatták a magyar játékos kapuját. A folytatásban az NEC ugyan fordítani tudott, ám az utolsó tíz percben Balaban és Vrdoljak is eredményes volt.

Az első negyedórában eldöntötte a Sevilla a Stuttgart elleni meccset, előbb Romaric tekert be egy szabadrúgást, majd egy perc múlva Konko beadása után Renato lőtte ki a bal alsó sarkot.

UEFA-KUPA, A CSOPORT:
Schalke - PSG 3-1 (Mabiala 12.-öngól, Kuranyi 39., Altintop 69. ill. Chantome 90+3.)
Twente - Santander 1-0 (Denneboom 6.)

UEFA-KUPA, B CSOPORT:
Galatasaray - Olympiakosz 1-0 (Kewell 25.)
Hertha - Benfica 1-1 (Pantelics 74. ill. Di Maria 51.)

C CSOPORT
Sevilla - Stuttgart 2-0 (Romaric 15., Renato 16.)
Partizan - Sampdoria 1-2 (L. Diarra 34. ill. Bonazzoli 20., Dessena 55.)

D CSOPORT
Udinese - Tottenham 2-0 (Di Natale 24.-11-es, Pepe 86.)
Dinamo Zagreb - NEC 3-2 (Mandzukic 3., Balaban 81., Vrdoljak 84. ill. Carlos 23.-öngól, Janssen 78.)

E CSOPORT
Heerenveen - Milan 1-3 (Pranjic 86.-11-es ill. Jong-a-Pin 18.-öngól, Gattuso 23., Inzaghi 69.)
Braga - Portsmouth 3-0 (Luis Aguilar 8., Renteria 46., Alan 87.)

F CSOPORT
Zilina - Hamburg 1-2 (Rilke 69. ill. Petric 15., Olic 45.)
Aston Villa - Ajax 2-1 (Laulsen 8., Barry 45., ill. Vermaelen 22.)

G CSOPORT:
FC Köbenhavn - St. Etienne 1-3 (Santin 59.-11-es ill. Gomis 2., Perrin 37., Payet 65.)
Rosenborg - FC Bruges 0-0