KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "HERTHA BSC"
Menesztették a Hertha edzőjét 2012. február 12. 12:29 Menesztették posztjáról Michael Skibbét, a német labdarúgó-bajnokságban szereplő Hertha BSC vezetőedzőjét. André Mijatovic csapatkapitány vasárnap megerősítette, hogy a klub megvált a téli szünetben érkezett trénertől. A 46 éves szakember irányításával a berliniek mind a négy bajnokijukat és a Német Kupa-negyeddöntőjüket is elvesztették, ráadásul a Bundesliga 21. fordulójában, szombaton 5–0-ra kaptak ki Stuttgartban Hajnal Tamás együttesétől. A bajnokságban tíz mérkőzés óta nyeretlen Hertha jelenleg 15. a tabellán.

Meghódította Berlint a Schalke 04 2011. december 10. 11:18 Adrian Ramos ugyan még válaszolt Klaas-Jan Huntelaar góljára, de Teemu Pukki találatával végül a vendégek győztek a Bundesliga 16. fordulójának első találkozóján. A három pontnak köszönhetően a Schalke 04 feljött a második helyre, a Hertha BSC pedig a 9.

Megalázták Münchenben a Berlint 2011. október 15. 17:18 VIDEÓK! Immáron 1108 perce annak, hogy valaki betalált Manuel Neuer és a Bayern München hálójába, merthogy a Bundesliga 9. fordulójában a Herthának sem sikerült rést találni a bajor védelmen. A listavezető már a 13. percben hárommal vezetett, a vége azért lett csak 4-0, mert a német rekordbajnok már a jövő keddi, nápolyi Bajnokok Ligája-rangadóra pihent. Münchenben megalázták a Berlint, amely 1977 óta képtelen ott nyerni.

Münchenben 34 éve nem látott bravúr kell 2011. október 14. 18:32 BEHARANGOZÓ. Bár szeptember 10-én a bajnok Borussia Dortmund otthonában győzött, ezúttal valahogy mégis nagyobb feladat vár a Hertha Berlinre a Bundesliga 10. fordulójában. A fővárosiak az 1018 perce érintetlen Manuel Neuer kapuját kell, hogy bevegyék, úgy, hogy 34 éve nem győztek a Bayern München otthonában. Ezen kívül két rangadószagú mérkőzésre kerül sor, az előző szezon bajnoka, ezüstérmese és két váratlan szereplő részvételével.

Berlini Oktoberfest 2011. október 1. 20:48 München helyett ezúttal Berlinben rendeztek "Oktoberfest"-et, hiszen a helyi Hertha 3-0-s diadallal köszöntötte a tizedik hónapot. Az áldozat a Köln volt, amely tulajdonképpen végig alárendelt szerepet játszott a Bundesliga 8. fordulójának találkozóján. A végeredmény már az első félidőben kialakult, egy közeli pöccintés, egy remek csukafejes, valamint egy még ragyogóbb kapáslövést követően - a 75 ezer néző legnagyobb örömére...

A 93. percben nyert a Bréma 2011. szeptember 25. 19:23 Hihetetlen izgalmas utolsó percek után, Claudio Pizarro közeli fejesével végül 2-1-es győzelmet aratott odahaza a Werder Bremen a Bundesliga 7. fordulójának zárómeccsén. A végére kilenc emberre fogyatkozott Herthának csupán egy percet kellett volna kihúznia, ám lesgyanús helyzetből duplázni tudott a perui csatár. A nap másik meccsén a Köln simán hazavágta a Hoffenheimet.

A Bayern hetet lőtt, leégett a Dortmund 2011. szeptember 10. 17:23 VIDEÓ! Mario Gomez négyet, Franck Ribéry kettőt vágott, a Bayern München pedig 7-0-ra nyert a Bundesliga 5. fordulójában. A bajorok ezzel 16-1-es gólaránnyal 12 ponttal vezetik a bajnokságot, míg a sztárcsatár utolsó három bajnokiján nyolc találatnál jár. A szezon eddigi legnagyobb meglepetését okozva a címvédő Dortmund otthonában nyert a Hertha, Stieber Zoltán 19 percet kapott a 4-0-ra vert Mainzban, Hajnal Tamást nem nevezte a 3-0-ra nyert Stuttgart.

Először győzött a Hertha 2011. augusztus 26. 23:13 A Hertha először nyert tavaszi feljutása után a Bundesligában, miután 1-0-ra legyőzte hazai pályán a Stuttgartot a 4. forduló nyitó mérkőzésén. A berliniek a 86. percben gyötörték be a győztes gólt, Patrick Ebert jobb oldali beadása után Raffael fejelt a bal sarokba. A vendégek karmesterét, Hajnal Tamást még döntetlen állásnál, a 73. percben cserélte le edzője. A svábok négy meccs után ugyanennyi ponttal állnak, a Hertha eggyel többet gyűjtött.

Benzema-dupla, CR7-álomgól Berlinben 2011. július 27. 20:00 VIDEÓK! Újabb győzelemmel folytatta nyári felkészülését a Real Madrid, amely ezúttal kétmeccses európai haknijának első állomásán nyert 3-1-re. A Hertha elleni berlini fellépésen a királyiak beragadtak, a Bundesliga-újonc került előnybe, de Karim Benzema duplája, valamint Cristiano Ronaldo nagyszerű szabadrúgásgólja a Mourinho-fiúk felé billentette a képzeletbeli mérleg nyelvét. Folytatás szombaton, Leicesterben.

Real, Chelsea, Lille, Marseille...- blog 2011. július 27. 13:14 A keddi fele ilyen, fele olyan nap után szerdán újabb csokor tipp érkezett bloggerünktől. Ám míg tegnap "langyosabb" meccseknek szurkolhattunk, ma igazi nagyágyúkért kulcsolhatjuk össze mutató és gyűrűs ujjainkat. A Real Madrid és a Chelsea is pályára lép, de Franciaországban Szuperkupa-döntőn szerepel a Marseille és a Lille is. Ezek mellett a Bajnokok Ligájába is belekóstolhatunk, de északi foci és tenisz is szerepel a ropogós napituti-n...