KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "BENFICA"
Portugáliában a Benfica az úr 2014. december 15. 01:48 Könnyű gólokkal intézte el a Benfica a Portót idegenben a vasárnap esti O Clássicón (0-2). Az ilyesmihez nincs hozzászokva a Dragao közönsége, hiszen az utóbbi hat évben mindössze egyszer maradt alul hazai bajnokin a kék-fehér alakulat. A sors fintora, hogy a remek formában lévő Jackson Martínez csak két kapufáig jutott a Portóban, míg a másik oldalon duplázott az a Lima, aki az utóbbi időben hadilábon állt a gólszerzéssel. Szökésben az éllovas lisszaboniak, hat pont az előnyük a táblázaton.

A Zenit kiejtette az El-döntőst 2014. november 26. 20:16 A Zenit rendkívül fontos győzelmet aratott a BL-csoportkör ötödik fordulójában, hazai környezetben, és ezzel kiejtette a 2014-es El-döntős, a sorsoláskor első kiemelt Benficát. Az orosz listavezető sikere egyben a Leverkusen biztos nyolcaddöntőbe jutását is jelenti.

Kiderül, mit ér a Zenit a BL-ben 2014. november 26. 09:27 Az orosz bajnokságot nyolc ponttal vezető Zenit a portugál éllovas Benficát fogadja a legkiélezettebb BL-csoportban, ahol teljesen nyitott a verseny a második helyért. A Szentpétervár - amely két alkalommal már negyeddöntőért játszhatott az elmúlt években - tizenhat hazai BL-meccséből mindössze négyet tudott megnyerni. Javítania kell a mérlegen, ha meg akarja élni a tavaszt. Most kiderül, tényező-e BL-ben a Zenit.

BL-csapatban folytatja Júlio César! 2014. augusztus 19. 21:01 Júlio César most már a Benfica játékosa. A BL-győztes, Copa América-győztes kapus két évre írt alá a lisszaboniakhoz.

El-átkozott Benfica, El-rekorder Sevilla 2014. május 14. 23:37 Európa-liga győztes a SEVILLA, amely az elmúlt tíz évben már harmadszor hódította el a második számú európai kupasorozat serlegét. Ez a szám rekordbeállítást jelent a klubok versenyében. A Benfica - amely 52 éve nem nyert semmit nemzetközi szinten - üres kézzel távozik Torinóból. Nem született gól a fináléban, a tizenegyespárbajban a spanyolok kerekedtek felül (4-2). Ezzel az is biztossá vált, hogy mindkét európai labdarúgókupában spanyol győztest avatnak 2014-ben. Guttmann Béla - aki legutóbb csúcsra jutott a kontinensen a portugálokkal, és aki távozása után átokkal sújtotta őket - ismét a címlapokra kerül...

Kiejtették a Juvét, de most jön a neheze 2014. május 1. 23:09 Hazai pályán játszhatott volna a trófeáért a Juventus, de nem jutott el odáig, a BENFICA ugyanis egy teljes meccset kibekkelt Torinóban, és 2-1-es összesítéssel idén is finalista. Nagyjából félórát emberhátrányban játszottak le a vendégek. A SEVILLA a 94. percben vitte be a finálét érő találatot a Mestallában. A lisszaboniak számára csak most jön a legnagyobb megpróbáltatás. Ismét megkísérelhetik megtörni Guttmann Béla átkát. A magyar edző 1962-ben hagyta ott a csapatot azzal, hogy 100 évig nem fog fog kupát nyerni. Azóta hét döntőből hetet veszített el a Benfica.

Emberére akadt a Juve a Benficában 2014. április 24. 23:06 Nem várhatja nyugodtan a visszavágót a Juventus az Európa-liga elődöntőjében, a csütörtök esti első meccsen ugyanis 2-1-re kikapott a Benfica otthonában (a teljes szezonban mindössze hatodszor). A portugálok alig több mint két perc elteltével vezetéshez jutottak egy szöglet után, majd nem igazán engedték kibontakozni a Zebrákat. A folytatás már az olaszoké volt, megérdemelten egyenlítettek a hajrában az európai porondon öt év (1873 perc) után eredményes Carlos Tévez révén. Csakhogy nem sokáig örülhettek ennek, Lima a 83. percben a léc alá bombázott. A Sevilla közel került a továbbjutáshoz a másik ágon.

Nem tudták tető alá hozni a derbit! 2014. február 9. 20:11 Közvetlenül a Benfica-Sporting rangadó előtt szélvihar tépázta meg a lisszaboni Estadio do Luz tetőszerkezetét, pontosabban annak szigetelését, aminek következtében nagy mennyiségű üveggyapot szállt a levegőbe, majd hullott a pályára. A szervezők ezért úgy döntöttek, hogy elhalasztják a derbit, amelyre mintegy hatvanezren látogattak ki. Érdekesség, hogy ebben a stadionban rendezik a 2014-es Bajnokok Ligája-döntőt.

A Chelsea is várta, a Benficáé lett 2013. június 10. 21:57 A Benfica nyerte a versenyt a szerb futball legnagyobb reménységéért, a Partizan Belgrád 19 éves támadójáért, Lazar Markovicsért. A lisszaboni klub hivatalos közleményéből derül ki, hogy ötéves szerződést kap a kreatív csatár, azt már sajtóforrások teszik hozzá, hogy tízmilliót kell kicsengetni érte. A Chelsea hónapok óta üldözte a játékost, akire valószínűleg nem volt szüksége José Mourinhónak.

Idén is európai kupát nyert a Chelsea! 2013. május 15. 22:40 VIDEÓ! Először koronázták királlyá a Chelsea labdarúgócsapatát a második számú kupasorozatban, Rafa Benítez együttese egyszerre birtokolhatja a tavaly megszerzett BL-trófeát (még tíz napig), és a most elhódított El-serleget. Ivanovics hosszabbításban szerzett fejesgólja döntött a Kékek javára, pedig a meccs nagy részében a Benfica játszott fölényben. Torres és Cardozo gólváltásáról, valamint néhány félelmetes Lampard-löketről is emlékezetes marad a szerda esti, amszterdami ütközet. A CFC immár BL, EL és KEK-győztes klub egyszerre, korábban csak a Juventus, a Bayern, az Ajax, és a Barca tartozott a triplán bajnokok közé a kontinensen.Tovább tart Guttmann Béla átka, 1962 óta nem nyert semmit Európában a Benfica.