KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "ÚJPESTI TE-UNIQA"
Vége az újpesti kupaálmoknak! 2010. április 14. 20:17 Újabb pofont kapott az Újpest! A nemrégiben edzőt váltó lila-fehérek gólnélküli döntetlent játszottak a Zalaegerszeggel a Magyar Kupa elődöntőjének visszavágóján. Mivel a zalaiak az első meccsen győztek, így történetük során először játszhatnak kupadöntőt. Ellenfelük a Honvédot kiütő Debrecen lesz.

Mészöly Géza lett az Újpest edzője! 2010. április 4. 20:08 Bekövetkezett az, ami hetek óta lógott a levegőben: távozott az Újpest éléről Willie McStay, utódja pedig a lilák drukkerei által különösen kedvelt Mészöly Géza. A skót szakember közel egyórás egyeztetést követően nyújtotta be lemondását Kovács Zoltán sportigazgatónak, aki el is fogadta azt. Mészöly Géza 2004 és 2006 között egyszer már irányította a negyedik kerületi együttest.

Sikeres főpróba után utazhat a Szeged 2009. április 4. 19:50 Magabiztos hazai győzelemmel hangolt a Szeged Beton férfi vízilabdacsapata a LEN Kupa fináléjára. Kásás Zoltán tanítványai 11-5-re verték az OSC-t az ob I 20. fordulójában, így nagy önbizalommal utazhatnak a Panioniosz otthonába a jövő héten. Az élcsapatok közül a Vasas az Újpestet, míg a Honvéd a Fehérvárt verte simán. A Ferencváros a BVSC otthonából hozta el a pontokat, ám ennek ellenére nem tudott visszakerülni a harmadik helyre. Az előző körben őket megelőző Eger ugyanis az OSC elleni meccséhez hasonlóan ezúttal is húsz gólt szórt - most a Szentes hálójába.

Jól hajráztak a Gerendás-legények 2009. január 31. 19:13 Szorosnak indult, ám annál simábban végződött az Eger-PVSK összecsapás a férfi vízilabda-bajnokság 12. fordulójában. Nyéki Balázs három góllal járult hozzá a hevesiek 13-5-ös sikeréhez. A Ferencváros tovább folytatta menetelését, a zöld-fehérek a Népligetben fogadták a Szolnok együttesét, és nagyobb nehézség nélkül, 13-5-el otthon tartották a pontokat. A Vasas tulajdonképpen edzőmeccset játszott az OSC ellen (19-4), míg a Domino magabiztosan hozta a sereghajtó Szentes elleni összecsapását. Előbbi meccsen Varga Dénes, utóbbin Szivós Márton talált be ötször.

Vízilabda, LEN Kupa: javított az Újpest, kikapott a Szeged 2008. november 1. 20:57 Az Újpest - amely az első fordulóban vereséget szenvedett - nagy csatában legyőzte a spanyol St. Andreu együttesét a férfi vízilabda LEN Kupa selejtezőjének L csoportjában.

Vízilabda, LEN-kupa: jól kezdett a Szeged, rosszul az Újpest 2008. október 31. 21:59 A férfi vízilabdázók második számú kupasorozatában, a LEN-kupában a Szeged jól, az Újpest kevésbé jól kezdte meg szereplését a második selejtezőkörben.

Hazai környezetben javíthat a Honvéd 2008. október 31. 12:46 Péntektől vasárnapig a Kőér utcai uszodában rendezik meg a férfi vízilabda LEN-kupa második selejtező körében a K csoport négycsapatos selejtező tornáját. A hazai medencében játszó Domino-Honvéd riválisa a portugál Portinado, a görög NC Hiosz és a montenegrói VAL Prcanj csapatai lesznek. Ezzel egy időben a Szeged Franciaországban, az Újpest pedig Spanyolországban próbálja meg kivívni a továbbjutást.

Biztos UTE-siker a főiskolások ellen 2008. október 23. 19:25 A férfi vízilabda OB I harmadik fordulójában 11-8-ra győzött hazai pályán az UNIQA-UTE csapata a Szolnok ellen. A forduló előtt mindkét együttes három ponttal állt, de a meccsen egyértelműen a házigazda lilák domináltak.

Újpesti győzelem a csoportrangadón 2008. október 18. 19:06 Szorosnak induló, ám az utolsó negyedben fölényes újpesti játékot hozó mérkőzésen 13-9-es győzelmet aratott az Újpesti TE UNIQA a francia Montpellier csapata felett a férfi vízilabda LEN-kupa első selejtezőkörének második játéknapján, ezzel szinte biztosan csoportgyőztes a magyar együttes.

FTC-győzelem a Hajósban az Újpest ellen 2008. október 11. 19:20 Az FTC-Aprilia egységesebb csapatteljesítménnyel 11-8-ra legyőzte vendéglátóját, az Uniqa-UTE együttesét a margitszigeti Hajós Alfréd Sportuszodában, a férfi vízilabdába ob I szombat esti rangadóján. Az újpestiek jóval többet hibáztak; utolsó öt emberelőnyös támadásukat elrontották.