KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "ERZSÉBETI MTK"
Az FTC gólparádéval készült az NB I-re 2009. április 26. 18:55 A Ferencváros hol látványosan, hol visszafogottan labdázgatva is 3-0-ra verte az ESMTK-t a labdarúgó NB II Keleti csoportjának 23. fordulójában. Az FTC-t az sem zökkentette ki ritmusából, hogy a játékvezető Jordan Robertsont az első félidő közepén – talán túlságosan is szigorúan – leküldte a pályáról. A kilencven perc ismét alátámasztotta, igazán fontos mérkőzések legközelebb az NB I rajtján várnak majd a zöld-fehérekre.

Labdarúgó NB II, Keleti csoport: magabiztosan győzött a kis Loki 2008. november 16. 15:12 Magabiztos győzelemmel búcsúzott közönségétől, és a harmadik helyen telelhet a DVSC-DEAC, a labdarúgó NB II Keleti csoportjának 15. fordulójában Az ESMTK ellen Urbin hamar duplázott, majd Rezes biztosította be a hazai sikert.

Török megbolondította a tököli védelmet 2008. november 9. 15:04 Egy félideig állt ellen a Tököl csapata Budapesten a BKV Előre rohamainak a labdarúgó NB II Keleti csoportjának 14. fordulójában. A hazai gárda szinte végig egykapuzott, amely az első félidei góltalanság után végül 4-0-val mosta le ellenfelét. Hasonló arányban győzött öt mérkőzésnyi nyeretlenség után az ESMTK is, a Szolnok pedig továbbra sem nyújtja ugyanazt, mint tavaly - ezúttal az MTK II verte meg őket idegenben 2-1-re.

Az ESMTK kihúzta iksszel Barcikán 2008. november 1. 15:52 Megosztozott a pontokon a Kazincbarcika és az ESMTK a labdarúgó NB II Keleti csoportjának 13. fordulójában szombaton délután. A vendégek csak elvétve jutottak el a borsodiak kapujáig, de akkor eredményesek voltak, a végén pedig szerencsével megtartották a döntetlent.

Az MTK II lefutballozta az ESMTK-t 2008. október 26. 15:45 Idegenben győzött 3-0-ra az MTK II együttese az ESMTK ellen az NB II Keleti csoportjának 12. fordulójában, a fővárosi gárdák összecsapásán. A mezőny legjobbja a két gólt szerző MTK-támadó, Eppel Márton volt.

Labdarúgó NB II, Kelet: fordulás után pörgött fel a Cegléd 2008. október 18. 17:48 Nehezen lendült bele, ám végül könnyűnek mondható győzelmet aratott a Cegléd a labdarúgó NB II Keleti csoportjában, a 11. fordulóban. Az ESMTK-val vívott első félidő unalmasan csordogált, a második felvonásra azonban felpörögtek az események.

Szolnoki pont a verőfényes Erzsébetről 2008. október 12. 16:43 A másodosztályú labdarúgó-bajnokság Keleti csoportjában a Szolnok gólnélküli döntetlent játszott Pesterzsébeten az ESMTK vendégeként. A közepest alig elérő iramú és színvonalú találkozón a házigazdák többet vállaltak, míg a vendégek keveset kockáztatták, legaktívabb, legmotiváltabb emberüknek a gárda vezetőedzője, Vágó Attila bizonyult.

Újra nyert a Tóth János vezette Vác 2008. október 5. 17:09 Az edzőváltás után második meccsét is megnyerte a Vác-Újbuda labdarúgócsapata az NB II Keleti csoportjában. A kilencedik fordulóban a Pest megyeiek az ESMTK otthonában nyertek 2–0-ra. A végeredmény már a hetedik percben kialakult, ugyanis előbb Rob Kornél talált be, majd a támadó lövését segítette a saját kapujába Füzi Krisztián.

Könnyed játékkal győzött a Ferencváros 2008. szeptember 28. 19:47 A Ferencváros 3-1 arányban legyőzte az ESMTK csapatát a labdarúgó NB II Keleti-csoportjának 8. fordulójában. A Fradi már az első félidőben eldöntötte a mérkőzés sorsát, hiszen háromszor is betalált ebben a játékrészben. A második felvonásban aztán az erzsébeti gárda is betalált a kapuba, de ez csak a szépítésre volt elég.

Yannick becserélése hozta a KTE-diadalt 2008. szeptember 23. 17:02 A Magyar Kupa legjobb 16 közé jutásáért lejátszott mérkőzésen a másodosztályú Erzsébeti SMTK 4-0-s vereséget szenvedett hazai pályán az élvonalban szereplő Kecskeméti TE ellen. Tomiszlav Szivics együttese esélyeshez méltó játékkal, simán verte fővárosi riválisát.