KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK"
A Vasasnak a hokiban sem jött össze 2010. szeptember 26. 20:29 A focicsapat után a jégkorongozók sem ünnepelhettek vasárnap, a címvédő Vasas ugyanis a Dunaújvárostól kapott ki a magyar-román közös jégkorongbajnokságban, a MOL Ligában. Eközben az FTC nagy csatában nyert a vendég Steaua Bucuresti ellen...

A Bikák szerezték meg a harmadik helyet 2009. március 18. 21:28 A Dunaújvárosi Acélbikák végzett a harmadik helyen a jégkorong ob I-ben, miután a harmadik meccsét is megnyerte az NZ Stars csapata ellen a bronzéremért folytatott harcban. A Fejér megyei csapat ezúttal 2-1-re nyert idegenben. Ez volt a vendégek harmadik sikere, amennyi egyébként a végső sikerhez kellett.

Döntőben az Alba Volán és az Újpest 2009. március 8. 21:02 Elsőként a címvédő Alba Volán, majd nem sokkal későb az Újpest jégkorongcsapata is bejutott a honi bajnokság döntőjébe, miután az egyik fél harmadik győzelméig tartó elődöntős párharc harmadik találkozóján is győzni tudtak: előbbiek a Dab.Docler, utóbbiak az NZ Stars ellen. A két esélytelenebb csapat a két, nagy küzdelmet hozó első két elődöntős találkozót követően a harmadik összecsapáson már gólt sem tudott ütni.

Csak harmadot nyert a Dab a Volán ellen 2009. március 6. 21:20 Az élvonalbeli jégkorong-bajnokság elődöntőjének második mérkőzésén a címvédő Alba Volán Dunaújvárosban megszerezte a második győzelmét. A fehérváriakat nagy erőbedobásra késztető házigazdák a vezetést meg tudták szerezni esélyesebb riválisukkal szemben, egy harmadot meg is nyertek, minden felvonásban lőttek gólt, de döntött a rutin és a két együttes közötti tudás- és sebességbeli különbség. Három vereség után a szezonban először tudott nyerni az Újpest Káposztásmegyeren, így a lilák is egy győzelemre kerültek a döntőtől.

Megérkezett a Volán, előny az Újpestnél 2009. március 5. 21:05 Az élvonalbeli jégkorong-bajnokság elődöntőjének első mérkőzésén a hazai környzetben játszó Újpest háromgólos, a címvédő Alba Volán négygólos győzelmet aratott az NZ Stars, illetve a Dab.Docler ellen. Így Pék György, illetve a fehérváriak ideiglenes irányításával megbízott Énekes Lajos együttese előnyre tett szert az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcában. Az Alba Volán első csapatának ez volt az első bajnokija a honi bajnoki szezonban.

Az Acélbikák nekimennek a Volánnak is 2009. március 3. 22:07 A Dunaújváros nyert a jégkorong ob I negyeddöntőjének harmadik, mindent eldöntő összecsapásán hazai pályán kedd este. Az Acélbikák a Fradi elleni 6-2-es hazai sikerrrel kvalifikálták magukat a négy közé, ahol az Alba Volán lesz az ellenfelük csütörtöktől.

Ferencvárosi bravúr: keddet érő nyolcas 2009. március 1. 22:16 Második csapatként az Újpest, harmadikként az NZ Stars jutott be az élvonalbeli férfi jégkorong-bajnokság elődöntőjébe, ahol majd éppen egymás ellen vihetik dűlőre: melyikük jut be a fináléba. Nem csatlakozott viszont hozzájuk a Dab.Docler, amely háromgólos vereséget szenvedett az FTC otthonában, utóbbi páros esetében kedden harmadik mérkőzés dönt majd a továbbjutásról.

Emberelőnyben is gólokat kapott a Fradi 2009. február 27. 20:30 Az elődöntőbe jutásért játszanak péntektől az élvonalbeli jégkorong-bajnokságban, a párharcok az egyik fél második győzelméig tartanak. A továbbjutásra lényegesen esélyesebb csapatok hazai pályán kezdték a sorozatot: az Újpest és a Dab.Docler is biztosan verte ellenfelét.

Gólgazdag újpesti és dunaújvárosi siker 2009. február 22. 20:40 Az Újpest és a Dunaújváros sikerét hozta a jégkorong OB I-es bajnokság vasárnapi játéknapja. A fővárosiak az NZ Starst verték 6-3-ra, míg az újvárosiak a megyei rivális Alba Volán otthonában diadalmaskodtak.

Rangadót nyert Dunaújvárosban az Újpest 2009. február 20. 22:23 Hiába vezetett kétszer is két góllal Dunaújvárosban a házigazda Dab.Docler a magyar élvonalbeli jégkorong-bajnokság középszakaszának pénteki mérkőzésén, a vendég Újpest a hosszabbításban megnyerte a rangadót.