Krakkóban kapott leckét a Barcelona

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 26. 22:43
Egyik gigaklub sem tudott győzni a labdarúgó Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörének visszavágóján, igaz, így is biztosan továbbjutott a Barca és a Juventus is. Míg a spanyolok 1-0-ra kikaptak Lengyelországban, az olaszok 1-1-re végeztek Pozsonyban. A Panathinaikosz kettős győzelemmel került a főtáblára a cseh Sparta Praha ellen, miután odahaza is nyert 1-0-ra.

LABDARÚGÓ BAJNOKOK LIGÁJA, 3. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓ:
WISLA KRAKÓW – BARCELONA 1-0 (0-0)
Krakkó, vezette: Lubos Michel (szlovák)
WISLA: Pawełek – Singlár, P. Brożek, Baszczynski, Cléber - Diaz Campbell, Lobodzinski (Malecki, 82.), Jirsák, Zienczuk (Dawidowski, 91.) - Boguski (Niedzielan, 68.), Brożek. Vezetőedző: Maciej Skorza.
BARCELONA: Valdés – Abidal, Daniel Alves, Piqué, Puyol - Xavi Hernández (Gudjohnsen, 57.), Keita, Yaya Touré, Iniesta (Hleb, 66.) - Eto'o (Bojan Krkic, 75.), Henry. Vezetőedző: Josep Guardiola.
Gólszerző: Cléber (52.)
Sárga lap: Brozek (45+1), ill. Henry (91.)
Továbbjutott: a Barcelona, 4-1-es összesítéssel.

Nem a tartalékcsapatával lépett pályára a Barcelona, mégis elgondolkodtató vereséget szenvedett a Wisla Kraków vendégeként a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörének visszavágóján.

Várható volt, hogy nem fognak csillogni a sztárok, az első meccsen - a Bernabeu-stadionban 4-0-val ágyaztak meg Henryék a BL-főtáblára kerüléshez -, ám arra, hogy a lengyelek meg is verik őket, talán csak a legelvakultabb krakkói szurkolók gondoltak.

Félvállról vette a gránátvörös-kék szupercsapat ellenfelét, amelyre rá is fizetett. Az első félidő gólnélküli döntetlenje után az 52. percben Cléber talált a barcelonai kapuba! A brazil futballista védhetetlenül fejelt Víctor Valdés hálójába - nem hitte senki, hogy ez lesz a mérkőzés egyetlen gólja (1-0).

Krakkóban nem volt teltház, ám akik kilátogattak és a hazai csapatnak szurkoltak, nem csalatkoztak. A fehérmezes vendéglátó az utolsó félórára teljesen beszorult, miközben őrült nagy helyzeteket hagytak ki a katalánok.

Piqué sem fejjel három méterről, sem lábbal, körülbelül ilyen messziről volt képtelen betalálni, majd Krkic öt méterről bombázott fölé, amikor az egyik védőtől elszedett labdával már csak a lengyel kapussal állt szemben. Maradt a meglepő 1-0, ám a Barcelona így is könnyedén jutott tovább 4-1-es összesítéssel.

A Juventus, hasonlóan a Barcához, 4-0-val abszolválta hazai első meccsét, az olaszok a szlovák Artmediával mérettek meg. A Buffon, Grygera, Mellberg, Legrottaglie (Ariaudo), Molinaro,Camoranesi (Sissoko), Marchisio, Poulsen, Nedved (Giovinco), Iaquinta, Amauri kezdőtizeneggyel felálló fekete-fehérek sem szakadtak meg a visszavágón.

Fodrek a 14. percben szerzett meglepetésre vezetést a szlovák bajnoknak, ám Amauri a 25. minutumban fejjel egalizált, s állította be a végeredményt.

A Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörének harmadik keddi visszavágóját Athénban rendezték. A Panathinaikosz az "odavágón" is győzött 2-1-re a cseh Sparta Praha ellen, s ezt a jó szokását megtartva a görög fővárosban is diadalmaskodott.

A zöldeknek unalmas meccsen, Rodrigo Souza 94. percben szerzett találatával sikerült megkoronázniuk teljesítményüket, így végül 3-1-es összesítéssel kerülhettek a csoportkörbe.

A BL-főtábla sorsolását augusztus 28-án, csütörtökön este 18-án tartják Monacóban.

ARTMEDIA PETRZALKA - JUVENTUS 1-1 (1-1)
Pozsony, vezette: Luis Medina Cantalejo (spanyol)
ARTMEDIA: Kramenár - Cisovsky, Saláta, Farkas, Burák - Anderson (Halenár, 85.), Obzera (Piroska, 66.), Kozák, Velicky - Fodrek, Prospech (Glever, 80.). Vezetőedző: Vladimír Weiss.
JUVENTUS: Buffon - Grygera, Mellberg, Legrottaglie (Ariaudo, 84.), Molinaro - Camoranesi (Sissoko, 71.), Marchisio, Poulsen, Nedved (Giovinco, 72.) - Iaquinta, Amauri. Vezetőedző: Claudio Ranieri.
Gólszerző: Fodrek (14.), ill. Amauri (25.)
Sárga lap: Cisovsky (50.), Saláta (52.), ill. Camoranesi (44.)
Továbbjutott: a Juventus, 5-1-es összesítéssel.