KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "JUVENTUS"
Ezt elszórakozta a Juventus 2015. február 15. 22:38 Arturo Vidal lábában maradt a győztes gól a Juve cesenai, vasárnap esti vendégjátéka alkalmával, a chilei ugyanis mellélőtte a Fernando Llorente által kiharcolt büntetőt a 82. percben, 2-2-es állásnál. Az elején nagy meglepetésre a kiesőjelölt jutott vezetéshez a listavezető ellen, aztán bár hat perc alatt fordított a Juve (G.: Morata, Marchisio), a második félidőben is hálóba kellett nyúlnia Gianluigi Buffonnak Franco Brienza kapásgólja után. Maradt a hétpontos differencia a Juve és a Roma között.

A Juventus nem kegyelmezett a Milannak 2015. február 7. 23:12 Kijött a tabelláról is leolvasható különbség a Juventus és a Milan között a Serie A szombat esti, torinói rangadóján, az Inzaghi-csapat helytállt ugyan, de nem volt igazi esélye a győzelemre. Tévez a leshatárról kiugorva szerzett vezetést, aztán hiába egyenlített Antonelli fejesből, három perc múlva már jött Bonucci. Morata döntötte el végleg a találkozót a második játékrész közepén szezonbeli hetedik találatával (minden tétmeccset figyelembe véve). Úgy fest, hogy a Zebrák tekintélyes előnnyel a birtokukban vághatnak majd neki a március eleji Roma-Juventusnak.

Hivatalos: régi-új sztár a Juventusban 2015. február 2. 15:32 Hivatalos: Alessandro Matri ismét a Juventus játékosa!

Csatát nyert a Juve a Chelsea ellen 2015. január 22. 13:18 A nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) elfogadta a Juventus fellebbezését, így a torinói futballklubnak nem kell kompenzációt fizetni a Chelsea-nek korábbi játékosa, Adrian Mutu miatt.

Lehengerlő Juve, leszakadó Roma 2015. január 18. 23:21 A Juve az Olasz Kupa után a bajnokságban is a Veronát fogadta, és ezúttal is hamisítatlan gálát rendezett (csütörtökön 6-1, most 4-0). Pogba és Tévez jelenlegi formáját elnézve szinte bármelyik csapat kezdőjébe beférne. Pereyra is megrázta magát. Árulkodó, hogy a Juve szezonrekordot jelentő 720 átadásig jutott a vasárnap esti meccsen. Három pontról ötre hízott a listavezető torinóiak előnye, hiszen a Roma nem tudott nyerni szombaton Palermóban.

Parádét rendezett, negyeddöntős a Juve 2015. január 15. 23:01 A Juventus szebbnél szebb gólokkal gázolta el a Veronát az Olasz Kupa csütörtök esti nyolcaddöntőjében, hazai környezetben (6-1). Giovinco duplázott, Pereyra zseniális villanást mutatott be, Pogba flegma gólt szerzett, Morata remek ítélet-végrehajtónak bizonyult, Coman lába elsült. A Zebrák a Parmával csapnak össze a legjobb nyolc között idegenben, ahol - a papírforma szerint - a Roma vagy a Fiorentina elleni elődöntőre válthatnák meg belépőjüket.

Őszi bajnok a Juve - Napoli-veréssel 2015. január 11. 23:14 A Juventus visszaállította a hárompontos különbséget az őt üldöző Farkasokkal szemben, miután remek győzelmet ünnepelhetett Nápolyban, a Serie A 18. fordulójában vasárnap este. Jódarabig Pogba álomszép kapásgólja jelentette a különbséget, aztán Britos és Cáceres "pengeváltása" következett, hogy aztán a vesztébe rohanjon a Napoli, és Vidal bevigye a harmadik találatot egy kíméletlen lövéssel. 14 év után nyert ismét a Juve ebben a stadionban. Koulibaly szabálytalan gólt ért el 1-2-nél. Gabbiadini számára nem marad kellemes emlék debütálása a Partenopei mezében.

24 év után ismét a Napolié a Szuperkupa 2014. december 22. 23:20 1990 után újra Olasz Szuperkupa-győztes a Napoli! Huszonnégy évvel ezelőtt nem más, mint Diego Maradona emelte a magasba a trófeát, most Marek Hamsík tehette meg ugyanezt. A Juve kétszer is vezetéshez jutott Téveznek köszönhetően, először a Katarban rendezett meccs legelején, majd a hosszabbítás közepén is, de Higuaín mindkétszer egyenlíteni tudott. A bajnok Chiellini és Pereyra révén a büntetőpárbajban is bebiztosíthatta volna a serleget, végül mégis a Napoli diadalmaskodott a kilencedik sorozatban, 6-5-re. Buffon hiába védett háromszor. Videó!

Sikeres főpróbák a Juve-Napoli előtt 2014. december 18. 22:03 A hétfői, Katarban rendezendő Olasz Szuperkupa miatt a Juventus és a Napoli is már csütörtökön letudta 16. fordulós bajnokiját, méghozzá magabiztos győzellemmel a Cagliari, illetve a Parma ellen. A bajnok negyedóra elteltével már két góllal vezetett Tévez lesipuskás góljával, és Vidal fergetegesen eltalált lövésével, a szünet után mindkét háló rezdült egyszer-egyszer. Biztossá vált, hogy az élen zárja a 2014-es évet a Juve. Lényegében a Napoli meccsén is eldőlt minden a 30. percre (G.: D. Zapata, Mertens - 11-esből).

25 bajnoki után botlott otthon a Juve 2014. december 14. 14:26 Az első félidőben még lefocizta ellenfelét a Juventos a Serie A 15. fordulójában, vezetett is 1-0-ra a Sampdoria ellen, de a második félidőben Manolo Gabbiadini szép góllal egyenlített, ugyanő a győztes gólt is megszerezhette volna, de lövését óriási bravúrral védte Buffon. A második félidőben azért a Juventus állt közelebb a győzelemhez, de sorra hagyta ki a lehetőségeit, így 2013 májusa óta, azaz 25 bajnoki óta először nem tudott otthon nyerni. A Roma egy pontra megközelítheti a bajnokot, ha nyerni tud délután a Genoa otthonában. Manolo Gabbiadini akár a győztes gólt is megszerezhette volna a 85. percben, Gianluigi Buffon fosztotta meg ettől.