Diósgyőrött fázott meg a Ferencváros

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 17. 19:12
A labdarúgó NB II második fordulójának legnagyobb meglepetését okozta a Keleti csoportban szereplő Bőcs együttese, miután a Diósgyőrött megrendezett mérkőzésen bravúros teljesítményt nyújtva 2-1-re legyőzte a Ferencvárost.

Fotó: Kocsis Zoltán

LABDARÚGÓ NB II, KELETI CSOPORT, 2. FORDULÓ:
BŐCS – FERENCVÁROS 2–1 (2-0)
Diósgyőr, 2500 néző, vezette: Oláh Gábor (Fehér Gyula, Varga Ferenc)
BŐCS: Hamar – Szakszon, Martis, Cséke, Molnár (Vass, 65.) – Siróczki, Irhás, Jeney, Zsarnai (Vasas, 92.) – Bardi (Gaál, 66.), Lipták L.. Vezetőedző: Tóth László.
FTC: Holczer – Fülöp Noel, Dragóner, Csiszár, Szkukalek (Dramane, 46.) – Bartha (Kulcsár D., 46.), Lipcsei, Ashmore, Tóth Bence – Shaw, Ferenczi. Vezetőedző: Bobby Davison.
Gólszerző: Bardi (24.), Martis (40.), ill. Ferenczi (52.)
Sárga lap: Jeney (35.), Martis (64.), Hamar (77.), ill. Fülöp Noel (68.)

Látványos, izgalmas mérkőzésen tartotta otthon a három pontot a Bőcs. A bajnoki címért küzdő Ferencvárosnak csupán szépítő gólra telt erejéből a Diósgyőri Stadionban. Bőcs-Ferencváros 2-1.

Megtévesztve érezhették magukat azok a drukkerek, akik idén még nem jártak Ferencváros mérkőzésen. A Fradi ugyanis rikító narancssárga szerelésben, míg a vendéglátó Bőcs tiszta zöldben futott ki a pályára.

A fővárosi szurkolók nem is állhatták meg szó nélkül a furcsa szerelést. „Zöld-fehér szín a büszkeségünk. A narancs meznek nincs helye! „ – hirdette az ezerfős Fradi-tábor transzparense.

Az első negyedórában csupán ismerkedett egymással a két együttes. A Ferencváros birtokolta többet a labdát, mégis a taktikusan játszó hazaiak szerezték meg a vezetést. A gól után még több teret adott a Bőcs a Fradinak, de a Davison–legények nem éltek a lehetőséggel.

Villant azonban a hazai csapat és a félidő hajrájában két gólra növelték előnyüket. A Keleti csoportban lejátszott összecsapás 24. percében Bardi Gábor 5 méterről lőtt gólt, majd nem sokkal a lefújás előtt Martis Ferenc fejese révén már 2-0 állt az eredményjelzőn.

A második játékrészben két helyen is cserélt a Ferencváros. Jót tett a változtatás a csapatnak, a fővárosiak sokkal aktívabbak lettek a bőcsi kapu előtt. Ennek köszönhetően az 52. percben Ferenczi István közelről szépített, eztán egy lesgólt is fejelt, ám hiába űzte-hajtotta őket lelkes közönségük, a végén mégis a nagy szívvel küzdő kiscsapat örülhetett a Diósgyőri Stadionban.

A Bőcs okosan, rutinosan játszott és megérdemelten tartotta otthon a három pontot a bajnoki címre törő FTC ellen.

EDZŐSZEMMEL:
Tóth László: Ezzel a győzelemmel felfrissültem. Két olyan játékosom rúgott gólt, akiket a szerdai edzésen elzavartam, mert nem volt jó a hozzáállásuk. Én a mérkőzés előtt is biztos voltam abban, hogy nem kapunk ki, remélem, ezzel az eredménnyel felhívjuk magunkra a bőcsi székhelyű sörgyár figyelmét is.
Bobby Davison: Az első negyvenöt percben mutatott játékunk nem hasonlított egy focimeccsre. A szünetben azt mondtam játékosaimnak, ha lehetne, mindannyiukat lecserélném. A második játékrész már valamivel jobb volt, de nem sokra mentünk vele. Soha többé nem akarok ilyen teljesítményt látni.