A budaörsiek nem adták fel a harcot

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 17. 19:55
Ellentétes félidőket, a végén nagy izgalmakat hozott a Barcs Budaörs elleni meccse. A legutolsó pillanatban, büntetőből egyenlítettek a vendégek, 2-2 lett a végeredmény.

LABDARÚGÓ NB II, NYUGATI CSOPORT, 2. FORDULÓ
BARCSI SC – BUDAÖRSI SC 2-2 (0-1)
Barcs, 300 néző. Vezette: Kiss N. (Deutsch Sz., Kepe A.).
BARCS: Kuczkó – Ferenczi, Matus, Kőkuti (Eszlátyi, 40.), Pókos – Likič (Iván, 62.), Tolnai, Horváth P., Kollega – Tahirovic, Májer (Kordé, 62. ). Vezetőedző: Ott József.
BUDAÖRS: Babócsy – Csengő, Kollár, Végh, Mihályi – Lászka, Varga D. (Bencze, 77. ), Nagy R. (Scafranek, 56.), Tüske – Farkas Á. (Papp G., 66.), Farkas J. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás.
Gólszerző: Farkas J. (20.), Tahirovic (52.), Kollega (75.), Kollár, (11-esből, 92.).
Sárga lap: Nagy R. (24.), Kőkuti (33.), Végh (64.), Matus (68.), Tolnai (79.).

Az ismerkedés, párkeresés után a 6. percben Farkas Ádám a leshatáron, de szabályosan lépett ki a védők közül a baloldalon, aztán 13 méterről lőtt, de Kuczkó jól védett.

A 20. percben Farkas János elhúzott a védők között a jobboldalon, majd középen a kapu felé tört, aztán 14 méterről, ballal a kapu jobboldalába lőtt.

Az első játékrészben szinte végig a barcsi térfélen folyt a játék, a hazaiak csak kétszer-háromszor jutottak el a budaörsi tizenhatosig.

Az 52. percben, különösebb előzmények nélkül, a horvát Tahirovic 17 méterről, középről, óriás gólt lőtt a magasan, a kapu közepébe.

A 74. percben Farkas János kilépett a védője mellett, a kaputól 13 méterről, balról lőtt, de Kuczkó beleért, majd a bal kapufáról kipattant a labda. A kontrából Kolléga jobboldalon tört előre, Babócsy kifutott, de a támadónak sikerült elrúgnia mellette a labdát, ami egy kissé lelassulva, de eljutott a kapu jobboldalába.

A 89. percben balról ívelhettek be szögletet a budaörsiek, Végh a jobb kapufától két méterre lőtt, de a nagy kavarodásban kipattant a labda. A vendégek esküdtek rá, hogy túljutott a labda a gólvonalon.

A 92. percben Matus szabálytalankodott a 16-oson belül Farkas Jánossal, a játékvezető pedig 11-est ítélt. Kollár a jobb alsó sarokba vágta a labdát. A Budaörs a hajrában remekül küzdött, ezért nem kellett pont nélkül távozniuk Somogyból.

EDZŐSZEMMEL
Ott József: – Az első félidő alapján nehezen tudtam volna elképzelni, hogy a mai meccsen pontokat szerzünk. A második félidő alapján viszont győzelmet szalasztottunk el.
Lucsánszky Tamás: – Egy szezonra való helyzetet puskáztunk el, aztán a végén még örülnünk kellett az egy pontnak is.