KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "STANISLAS_WAWRINKA"
Minden elmarad az idei US Openen 2013. szeptember 5. 23:17 Rafael Nadal és Roger Federer várva várt rangadója után a nagy négyes másik két tagja, a tavalyi US Open döntőjének két főszereplője Andy Murray és Novak Djokovics csatája is elmarad 2013-ban a szezon utolsó Grand Slamén. A szerb és a skót az elődöntőben találkozott volna a szuper szombaton, de a svájci Stanislas Wawrinka (aki először jutott tovább egy Grand Slamen, mint legendás honfitársa Federer) nagyon simán, leiskolázta a wimbledoni bajnokot: 2 óra 15 perc alatt 6:4, 6:3, 6:2-re verte a britek büszkeségét, akinek egyetlen fogadóelőnyre sem futotta erejéből. A két elmaradt rangadó után hétfőn még lehet egy csúcstalálkozó, mert Djokovics követte az elődöntőbe Nadalt. Csütörtökön egyébként hullottak a világelsők Fushing Meadows-ban: a férfi és a női páros ranglistavezetői is kiestek. A Bryan fivérek sorozatban 28 Grand Slam-meccs megnyerése után buktak el.

Dráma Sydneyben, Federer a földön aludna 2011. szeptember 18. 13:15 Bár maga Roger Federer is úgy vélekedett a szombati páros elvesztése után, hogy csapata esélye a világcsoportba jutásra minimálisra csökkent, vasárnap Sydneyben a Royal Gold Club füvén a vendégek közel kerültek a csodához. Két nap után a házigazdák 2-1-re vezettek, de előbb Federer négy játszmában legyőzte Bernand Tomicot, majd a lábsérüléssel bajlódó Stanislas Wawrinka a döntő szettben 5:3-ra elhúzott a korábbi wimbledoni bajnok Lleyton Hewitt ellen, amikor sötétedés miatt félbeszakították a mérkőzést. Folytatás hétfőn.

Federer kellett az egyenlítéshez 2011. szeptember 16. 13:50 Roger Federer hozta egyenesbe a svájci Davis-kupa válogatottat Stanislas Wawrinka veresége után, a Világcsoportba jutásért zajló rájátszás pénteki játéknapján, Ausztrália ellen. Federer két óra, 50 perces mérkőzésen, szetthátrányból diadalmaskodott (5:7, 7:6, 6:2, 6:3) Sydneyben, füvespályán. Folytatás a párossal magyar idő szerint szombaton hajnalban.

Djokovics: csak a szokásos győzelem 2011. május 13. 09:21 Novak Djokovics 34. mérkőzését is megnyerte 2011-ben, miután csütörtök késő este két szettben, 6:4, 6:1-re legyőzte Stanislas Wawrinkát a római ATP 1000-es tornán. A negyeddöntőben a svéd Robin Söderlinggel mérkőzik meg pénteken.

Wawrinka: Roddick kipipálva, jön Federer 2011. január 23. 13:06 Nagyszerű játékkal esélyt sem adott Andy Roddicknak Stanislas Wawrinka, aki három szettben búcsúztatta amerikai riválisát az Australian Openen és a negyeddöntőben honfitársával, Roger Federerrel találkozik.

Tornagyőztes Söderling és Wawrinka 2011. január 9. 17:25 Pályafutása hetedik ATP-tornáját nyerte vasárnap Robin Söderling, aki 6:3, 7:5-re legyőzte Andy Roddickot a brisbane-i 373 ezer dollár összdíjazású férfi viadal döntőjében. A svéd szenzációsan adogatott, egyetlen bréklabdát sem engedélyezett ellenfelének, és hétfőtől visszaveszi Andy Murraytől a világranglista negyedik helyét. Chennai-ban a tavalyi fináléja után ezúttal győzött Stanislas Wawrinka, aki a verseny 2007-es bajnokát, Xavier Malisse-t gyűrte le három szettben.

Federer Madridban vághat vissza Rómáért 2010. május 14. 10:53 Egyoldalú "csatát" hozott a svájci házirangadó a 2.863 millió euró összdíjazású madridi tenisztornán, a világelső és nem mellesleg a spanyol fővárosban címvédő Roger Federer esélyt sem adott Stanislas Wawrinkának. A 16-szoros egyéni Grand Slam-győztes mindössze négy gémet veszített honfitársával szemben, de szinte bizonyos, hogy a legjobb nyolc között sokkal nehezebb dolga lesz.

Federert nem lehet feltartóztatni 2009. augusztus 14. 09:06 Két játszmában legyőzte a svájci világelső Roger Federer honfitársát, Stanislas Wawrinkát a montréali tenisztorna 3. fordulójában. Az első szettet könnyedén hozta Federer, ám a másodikban már csak tie breakben tudta kicsikarni a győzelmet.

Djokovics Monte Carlóban is finalista 2009. április 18. 16:12 Idei harmadik, karrierje tizenharmadik fináléjára készülhet a világranglista-harmadik Novak Djokovics Monte Carlóban, a 2.75 millió dollár összdíjazású salakpályás Mastersen. A szerb klasszis három szettben győzte le Federer végzetét, a svájci Stanislas Wawrinkát, "páholyból figyelheti" tehát Rafa Nadal és Andy Murray ádáz harcát a második elődöntőben.

Nincs ellenszer Rafa Nadal ellen 2009. április 18. 00:36 Minden nehézség nélkül bejutott a legjobb négy közé a világranglistát vezető spanyol Rafael Nadal a Monte Carló-i, 2,75 millió dollár összdíjazású salakpályás tenisztornán. Az ibériai játékos 6:3, 6:3-ra verte a horváth Ivan Ljubicicet. Nadalt azzal a Murray-vel találkozik, aki a 2008-as US Open elődöntőjében és idén Rotterdamban is megverte, igaz keménypályán. A másik párharc keretében Djokovics és Wawrinka csap össze.