KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "LLEYTON HEWITT"
Dráma Sydneyben, Federer a földön aludna 2011. szeptember 18. 13:15 Bár maga Roger Federer is úgy vélekedett a szombati páros elvesztése után, hogy csapata esélye a világcsoportba jutásra minimálisra csökkent, vasárnap Sydneyben a Royal Gold Club füvén a vendégek közel kerültek a csodához. Két nap után a házigazdák 2-1-re vezettek, de előbb Federer négy játszmában legyőzte Bernand Tomicot, majd a lábsérüléssel bajlódó Stanislas Wawrinka a döntő szettben 5:3-ra elhúzott a korábbi wimbledoni bajnok Lleyton Hewitt ellen, amikor sötétedés miatt félbeszakították a mérkőzést. Folytatás hétfőn.

Federer kellett az egyenlítéshez 2011. szeptember 16. 13:50 Roger Federer hozta egyenesbe a svájci Davis-kupa válogatottat Stanislas Wawrinka veresége után, a Világcsoportba jutásért zajló rájátszás pénteki játéknapján, Ausztrália ellen. Federer két óra, 50 perces mérkőzésen, szetthátrányból diadalmaskodott (5:7, 7:6, 6:2, 6:3) Sydneyben, füvespályán. Folytatás a párossal magyar idő szerint szombaton hajnalban.

Dráma az Australian Openen 2011. január 18. 15:48 Már az első fordulóban kiesett a hazaiak kedvence, Lleyton Hewitt az Australian Openen, de milyen csatában?! David Nalbandian majd’ ötórás küzdelemben kerekedett felül az ausztrálon, a döntő szett kilencvenhárom percig tartott. Mini Isner-Mahut az évnyitó Grand Slamen.

Lezárult Federer parádés sorozata! 2010. június 13. 15:36 Hét év, tizenöt mérkőzés után lezárult Roger Federer sorozata, miután 2 óra 21 perces találkozón kikapott Lleyton Hewitt-tól a hallei füves pályás teniszverseny döntőjében. A korábbi világelső ausztrál játékos 3:6, 7:6 (7-4), 6:4-re múlta felül a svájci legendát, aki 2003-ban, 2004-ben, 2005-ben, 2006-ban és 2008-ban diadalmaskodott a németországi tornán.

Nosztalgiarangadó vár Federerre 2010. június 12. 17:39 Nem történt meglepetés Halléban, igaz a vártnál picit szorosabban alakult a svájci teniszfenomén mérkőzése. Roger Federer végül legyűrte Philipp Petzschnert, így immár 29 mérkőzés óta veretlen a németországi versenyen. Döntőbeli ellenfele az a Lleyton Hewitt lesz, akivel először 1999-ben csapott össze.

Bohócot csinált riválisából a király 2010. január 25. 13:59 Nagyobb volt a füstje, mint a lángja. Az ausztrál nyílt teniszbajnokság nyolcadik napjának rangadójából könnyed kivégzés lett: Roger Federer helyenként megalázó leckét adott a vele egyidős, korábbi világelső Lleyton Hewittnak. Rossz napjuk volt a spanyoloknak, Fernando Verdasco és Nicolas Almagro is drámai csatában kapott ki. A negyeddöntőben Federer az orosz Davigyenkóval, Djokovics a francia Tsongával találkozik. A nőknél alakul a Williams nővérek elődöntője.

Roddick maratoni csata után elődöntős 2009. július 1. 21:02 Befejeződött Lleyton Hewitt menetelése a Wimbledonban zajló angol nyílt teniszbajnokságon, miután 3 óra 50 perces csatában kapott ki Andy Roddicktól. A két klasszis összesen 64 védhetetlen adogatást ütött, az ausztrál 21-et, míg ellenfele 43-at.

Új világcsúcs a teniszben: ötvenöt ász! 2009. május 24. 16:57 Ivo Karlovic 55 ászával ugyan megdöntötte a profikorszak világcsúcsát, de így is kikapott öt szettben az egykori világelső Lleyton Hewittól a francia nyílt teniszbajnokság első fordulójában. A kosaras termetű, 2,08 m magas horvát játékos már 2-0-ra vezetett két rövidítés megnyerésével, de utána a bámulatos lelkierővel támadó ausztrál klasszis fordított.

Az ex-világelső 10 év után nyert salakon 2009. április 13. 11:08 Pályafutása huszonhetedik sikerét könyvelhette el Lleton Hewitt, miután megnyerte az 500 ezer dollár összdíjazású salakpályás férfi tenisztornát Houstonban. A korábbi világelsőnek ez volt a huszonhetedik tornagyőzelme karrierje során, és a második ezen a borításon. Az lesőt Delray Beachen nyerte még 1999-ben. Az ausztrál versenyző a fináléban az amerikai Wayne Odesnik ellen nyert 6:2, 7:5-re.

A Szávay-szakítás titkainak nyomában 2009. január 20. 08:40 Az összes edzői állás közül, talán a női teniszedzőké a legbizonytalanabb. Az a normális a profi teniszben, ha az edzőket úgy váltogatják, mint más a fehérneműt.