Új világcsúcs a teniszben: ötvenöt ász!

Szerző: shLétrehozva: 2009. május 24. 16:57
Ivo Karlovic 55 ászával ugyan megdöntötte a profikorszak világcsúcsát, de így is kikapott öt szettben az egykori világelső Lleyton Hewittól a francia nyílt teniszbajnokság első fordulójában. A kosaras termetű, 2,08 m magas horvát játékos már 2-0-ra vezetett két rövidítés megnyerésével, de utána a bámulatos lelkierővel támadó ausztrál klasszis fordított.

Karlovic immár negyedszer bukott el a Roland Garros nyitó körében, de ennyire fájdalmas vereséget még nem szenvedett.

A mai mezőny ászkirálya 97 nyerő ütést produkált, de ez sem volt elég. Ezt annak köszönheti, hogy a hálónál csak 54 százalékkal teljesített, ez pedig soványka mérlegnek számít.

A horvátot talán csak azt vigasztalhatja, ha egyáltalán, hogy a múltnak adta át Joachim Johansson 2005 óta élő csúcsát.

A svéd az Australian Openen ütött egy meccsen 51 ászt. Ami viszont megegyezik, a skandináv teniszező is vesztesként hagyta el a pályát.

ROLAND GARROS 2009 –

TENISZ GRAND SLAM-TORNA, PÁRIZS, 16.1 MILLIÓ DOLLÁR ÖSSZDÍJAZÁS, SALAK

FÉRFI EGYES, 1. FORDULÓ, AZ EDDIGI EREDMÉNYEK:

Verdasco (spanyol, 8.)-Serra (francia) 6:2, 6:1, 6:4

Szafin (orosz, 20.)–Sidorenko (francia) 6:4, 6:4, 6:4

Hewitt (ausztrál)–Karlovic (horvát, 26.) 6:7 (1-7), 6:7 (4-7), 7:6 (7-4), 6:4, 6:3

Cilic (horvát, 13.)–Hernych (cseh) 6:0, 6:4, 6:3

Sela (izraeli)–Lisnard (monacói) 6:4, 6:3, 4:6, 6:3

Golubjov (kazah)–Gremelmayr (német) 6:3, 6:3, 6:2

Montcourt (francia)–Lu Jen-Hszün (tajvani) 6:2-nél Lu feladta