Zöld-fehér gólzápor az Üllői úti esőben

Szerző: shLétrehozva: 2008. szeptember 15. 20:50
Nemes bosszút állt a Ferencváros a Szolnokon a labdarúgó NB II Keleti csoportjának 6. fordulójában. A zöld-fehérek Ferenczi újabb mesterhármasának, Shaw duplájának, illetve Tóth Bence, Fitos és Abdi góljainak köszönhetően 8-1-re alázták meg a mumust, amely az előző idényben mindkétszer megtréfálta őket. Az FTC ezzel egy ponttal a Bőcs mögött második a tabellán.

LABDARÚGÓ NB II, KELETI CSOPORT, 6. FORDULÓ:
FERENCVÁROS – SZOLNOK 8–1 (2-1)
Albert Flórián Stadion, 2500 néző, vezette: Szilasi (Lémon, Takács G.)
FERENCVÁROS: Holczer – Wolfe, Dragóner, Csiszár, Szkukalek – Fitos, Moussa, Abdi, Tóth B. – Shaw, Ferenczi. Vezetőedző: Bobby Davison.
SZOLNOK: Kolláth – Reinhardt, Urbán-Szabó, Szalai, Kerényi (Balla, 88.) – Nagy P., Kiss K. (Szabó T., 79.), Bozori, Zana N. – Antal, Mile. Vezetőedző: Vígh Tibor.
Gólszerző: Tóth B. (24.), Shaw (36., 63.), Ferenczi (57., 70., 72.), Fitos (78.), Abdi (81.), ill. Antal (29.)
Sárga lap: Tóth B. (60.), ill. Nagy P. (54.)

Vendettára készült az FTC, hiszen a labdarúgó NB II. 6. fordulójának zárómérkőzésén mumusát, a Szolnokot fogadta. A Tisza-partiak a tavalyi, ferencvárosi részről felejthetőre sikeredett idényben oda-vissza megverték a fővárosiakat, mindkét összecsapás 2-1-re végződött.

Nos, a szomorkás-esős időben fél órával a kezdés előtt még csupán az Üllői úti aluljáróban zajló események utaltak futballhangulatra. Miközben a föld alatt egymás hegyén-hátán zöld-fehér sálas-mezes fiatalok tanakodtak az előttük álló meccsről, a stadionban összesen 37-en – megszámoltuk… - várták, hogy kedvenceik feltűnjenek a játékoskijáróban melegíteni.

Lassan, de bizonytalanul gyülekezett a nép, és a ráncok is hasonlóképpen tettek Vígh Tibor homlokán. A szolnokiak edzője és csapata ugyanis több problémával küzdött a találkozó előtt: nem elég, hogy két vereséggel a tarsolyban kanyarodtak rá az Üllői útra, még a sérült Hegedűs, Bálint, Kotula hármas, illetve az eltiltott Balogh sem állhatott a tréner rendelkezésére.

A másik oldal nem panaszkodhatott, hiszen a csapat az elmúlt fordulókban remek formát mutatva, három győzelemmel hangolt a derbire, s a forduló előtt a Bőcs mögött a második pozícióban várta a Szolnokot.

A két hiányzó Lipcsei Péter és James Ashmore volt, utóbbi helyett a bajnokságban először Liban Abdi kapott helyet a ferencvárosi kezdőcsapatban. Egy szó mint száz, hétfő este hét órakor a Ferencváros indíthatta útjára a labdát.

A stadionban csupán a kapu mögötti két szektor telt meg, a hangulatról a mintegy ezerfős tábor gondoskodott. Durrogtak a petárdák, zúgott a Hajrá Fradi!, ám a tartalékos vendégek nem ijedtek meg.

Bátran szövögették akcióikat, a csúszós talajon a 24. percig azonban nem alakulhatott ki komolyabb helyzet. Ekkor a másik oldalon Tóth Bence villant, s 25 méterről szépen lőtte ki a bal alsót (1-0).

Közben a ferencvárosi drukkerek politizáltak egy sort, s izentek: „A cigánybűnözés elhallgatása nem változtat a tényeken, az áldozatok száma önmagáért beszél. TV2: Az újabb hazugság és ferdítés csak még hiteltelenebbé tett benneteket.”

„Hazug média!” – skandálta a sereg, az eredményjelző azonban igazat szólt: csaknem félórányi játék után a Szolnok végezhetett el szabadrúgást 18 méterről, középről, amelyből a csapatkapitány Antal Gábor tekert a döbbent Holczer mellett a hazai kapu bal alsó sarkába (1-1).

A kedélyek felforrtak a hideg időben, ám még mielőtt teljesen elszabadultak volna az indulatok, Shaw használta a fejét és ismét vezetéshez juttatta a vendéglátót (2-1).

Minden elismerés – annak az öt pompon-lánynak, akiket a ferencvárosi szervezők kiküldtek táncolni a szünetben, hiszen a lenge öltözetű hölgyek esőt és szelet nem ismerve szórakoztatták a lelátókról pásztázó férfiszemeket.

A folytatásban átvette az irányítást az FTC, ám játékosai nem rohantak fejetlenül az ellenfélnek. Ferenczi István legalábbis biztosan nem, hiszen okosan csúsztatásával már kettőre növelte a Ferencváros előnyét (3-1).

Innentől pedig nem volt megállás: a vendégek teljesen összeroppantak, a zöld-fehérek kedvükre alakították ki a gólhelyzeteket. Ferenczi kétszer - a csatár a Tököl és a Békéscsaba után ezúttal is háromszor volt eredményes -, Shaw, Fitos, valamint Abdi egyszer-egyszer keserítették el a szolnokiakat.

A vége 8-1 lett, s főleg a második félidei játékuknak köszönhetően ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek az elfáradó szolnokiak ellen. A Ferencváros a hétfő esti "vizes nyolcas" után egy pontra megközelítette a Bőcsöt a tabellán.

Bobby Davison: - Jól játszottunk, különösen a második félidőben. A mérkőzés végéig lendületben maradtunk, és a tizenhatoson belül feltartóztathatatlanok voltunk. Azt láttam a pályán, amit a kezdő sípszó előtt szerettem volna. Ezt a fantasztikus győzelmet a 67. születésnapját ma ünneplő Albert Flóriánnak ajánlom!
Vígh Tibor: - Az első félidőben nyújtott játékkal elégedett vagyok, fordulás után azonban valósággal kivégeztek minket a zöld-fehérek. A kapusunk nagyon rossz napot fogott ki, ez is hozzájárult a kiütéses vereséghez, de a védelmünk sem állt a helyzet magaslatán.