A Stuttgart és a Hertha is bekezdett

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 17. 18:44
A VfB Stuttgart és a Hertha BSC is nagyszerűen kezdte a német élvonalbeli bajnokság (Bundesliga) 2008-09-es szezonját, a nyitányon mindkét együttes kétgólos idegenbeli győzelmet aratott. A svábok egy félidő alatt kivégezték az újonc Mönchengladbachot, a berliniek mindkét félidőben jobbak voltak egy góllal a házigazda Eintracht Frankfurtnál.

Armin Veh vezetőedző négy helyen változtatott a csütörtöki, Győri ETO FC elleni kezdőcsapathoz képest a Stuttgartnál: Hitzlsperger, Pardo, Boka és Delpierre kapott bizalmat Khedira, Lanig, Bastürk és Magnin helyén.

A 15. percben a válogatott középpályás Thomas Hitzlspergert találta tisztán a kapuval szemben Osorio jobboldali átadása, az Eb-ezüstérmes pedig nem teketóriázott, lőtt. Vállalkozó szellemét siker koronázta, hiszen Heimeroth kapusnak - talán maga sem tudja, hogyan - sikerült bevédenie a labdát.

A félidő közepén mutatós akció során játszották ki sokadszor a gladbachi védelmet a svábok, Simak a szögletzászló környékén, a jobb oldalon csapta be a francia hátvéd Jaures-t majd elegánsan Marica elé tálalt. A Győr ellen is eredményes román csatár 12 méterről nem hibázott, így kétgólos vezetéshjez jutatta csapatát.

Egy perccel a félidő lefújása előtt újra Simak futtatta meg a bal szélen Mario Gomezt, aki gond nélkül állva hagyta Brouwerst, majd a büntetőterületre beérve éles szögből ballal kilőtte a hosszú alsó sarkot.

A második félidőben ott folytatta a Stuttgart, ahol abbahagyta, Gomez és Marica szebbnél-szebb megmozdulásokkal vétette észre magát.

A Borussia erejéből csak a szépítésre futotta, Brouwers csúsztatott meg egy bedobást fejjel, majd Friend közelről mattolta a tehetetlen Lehmannt, beállítva az 1-3-as végeredményt.

A Hertha BSC együttese is győzelemmel kezdte az idényt, tulajdonképpen simán intézte el idegenben 2-0 az Eintracht Frankfurtot. Annak ellenére maradt gólképtelen a frankurti együttes, hogy két rutinos, gólerős görög csatár kezdett a támadóalakzatban.

Mind az újonnan igazolt Nikosz Liberopulosz, mind Joannisz Amanatidisz remek képességekkel van megáldva, ezúttal azonban nem tudtak kifogni a Tottenham Hotspurstől szerződtetett cseh Jaroslav Drobnyn.

Dárdai Pál együttese – ezúttal a sérült magyar középpályás nélkül - az első félidő hajrájában Rafael találatával szerezte meg a vezetést, a brazil csatár vette át tehát Mirko Pantelics szokott feladatkörét. A szerb gólzsák ezúttal nem tudott betalálni, fiatal társa viszont megvillant, így a berlinieknél volt az előny.

A második félidőben Friedhelm Funkel beállította az Európa-bajnokságot is megjáró Martin Fenint is, azonban nem történt változás a találkozó összképében. Sőt, a 60. percben a saját nevelésű Patrick Ebert talált a hálóba a Hertha részéről, ezzel eldöntve a találkozó sorsát.