KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "MÖNCHENGLADBACH"
Reus-tripla, Werdert alázott a Gladbach 2011. november 19. 17:35 Súlyos csapást mért a Mönchengladbach a Werder Bremenre a Bundesliga 13. fordulójának szombati játéknapján, Marco Reus és társai 5-0-ra nyertek a forduló előtt még dobogós brémiak ellen, és feljöttek a második helyre a táblázaton. A végeredmény már az 53. percben kialakult, Szokratiszt a hajrában kiállították a vendégektől. A Bayern kiszemeltje utóbbi három meccsén hét gólt rámolt be az ellenfeleknek.

Lesajnált csapat vezeti a Bundesligát 2011. augusztus 20. 07:40 VIDEÓ! Ez ám a meglepetés: az előző szezonban éppen csak bennmaradt Borussia Mönchengladbach - legalább egy napig - élre állt a Bundesligában, miután a 3. forduló nyitómérkőzésén hátrányból felállva aratott magabiztos, 4-1-es győzelmet a vendég VfL Wolfsburg felett.

Bennmaradhat a 'Gladbach 2011. május 19. 22:42 A Mönchengladbach lépéselőnybe került a Bundesliga 1-es tagságért vívott osztályozón, miután 1-0-ra legyőzte a másodosztály harmadik helyezettjét, a Bochumot a párharc első mérkőzésén. A találkozó egyetlen találata az utolsó percben született, Igor De Camargo révén. A visszavágót jövő szerdán rendezik.

Csütörtöki csak úgy...- fogadási blog 2011. május 19. 15:46 Szerdán megtört a jég, bloggerünk hármaskötése bejött, így most mindenki boldog lehet egy picit. Egy kis feszültség-levezetés gyanánt csütörtökre is érkeztek tippek. A mai menüt egy rázós hármaskötés és két korántsem egyszerű szimpla jóslat gazdagítja, igazi ínyenceknek való falatokat tartalmaz. Fókuszban az osztályozók állnak, de egy kosármeccs is befért a kínálatba.

Diego csillapította a Farkasok éhségét 2011. február 25. 22:30 A német élvonalbeli futballbajnokság 24. fordulójának nyitányán a brazil Diego főszereplésével győzött 2-1-re a Wolfsburg. A brazil játékmester előbb csúnyán fölé durrantott egy 11-est, ám nem sokkal később előbb egy szélről belőtt labdát gurított okosan a bal alsóba, majd szabadrúgásból csavart a megdermedt kapus mellett a ketrec jobb oldalába. Az ellenfélnek csak a szépítésre futotta, Daems a hajrában értékesítette a maga büntetőjét. A Farkasok ezzel feljebb kapaszkodtak, míg a Gladbach továbbra is ligautolsó.

Hajnalék is 0-2-ről fordítottak 2011. február 5. 20:35 A Bayern München ellen 0-2-ről fordító 1. FC Köln bravúrját másolta le a VfB Stuttgart a Borussia Mönchengladbach vendégeként a Bundesliga 21. fordulójában. A látogatóknál a szünetben Molinaro helyére állt be Hajnal Tamás, aki jól játszott a folytatásban.

Egyre nagyobb bajban a Stuttgart 2011. január 30. 19:17 A sereghajtó Mönchengladbach győzelmével felzárkózott a Freiburgtól kikapott Stuttgart mellé a Bundesliga 21. fordulójában. A két együttes helyzete ettől függetlenül nem egyszerű, hat pontra állnak a bennmaradást érő 15. pozíciótól.

Castro duplájával nyert és 2. a Bayer 2011. január 23. 17:27 A "spanyol-német Gareth Bale", azaz Gonzalo Castro duplája kellett a Leverkusen magabiztos győzelméhez a sereghajtó Mönchengladbach otthonában, a Bundesliga 19. fordulójában. Visszaugrott a második helyre a Bayer, 11 pontra csökkent a hátránya a listavezető, őszi bajnok Dortmunddal szemben. Otthon nem bírt a St.Paulival a Hoffenheim.

Zárkózik a Hamburg 2010. december 17. 22:43 A Hamburg ha nem is könnyedén, de elhozta a három pontot az utolsó helyezett Mönchengladbach otthonából a Bundesliga 17. fordulójának nyitó mérkőzésén. A gól nélküli első játékrész után egy gyors gólváltás következett, a győztes találatot Piotr Trochowski érte el egy kapu elé belőtt szabadrúgásból, amelyhez senki nem ért hozzá középen.

Bundesliga: újra kiütötték a sereghajtót 2010. december 12. 17:35 A remekül futballozó Papiss Demba Cissé vezérletével a hazai pályán játszó Freiburg 3-0-ra kiütötte a sokkal szebb napokat is megélt sereghajtó Borussia Mönchengladbachot a német futball-bajnokság 16. fordulójában. A szenegáli támadó második góljával már az 59. percben kialakult a későbbi végeredmény. Cissé öröme azonban nem lehet felhőtlen, megkapta ötödik sárga lapját, ezért ki kell hagynia a Freiburg idei utolsó találkozóját.