KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "BUNDESLIGA"
BVB: két hosszabbítás, egy eladás 2013. január 7. 13:02 Két játékosával is hosszabbított a Borussia Dortmund vasárnap, spanyolországi edzőtáborában: a szerb védő Neven Szubotics két évvel, 2016-ig, a német Sven Bender egy évvel, 2017-ig újította meg kontraktusát. Akad egy távozó is.

Pizarro kezdő lenne a SuperBayernben 2012. november 9. 20:30 A listavezető Bayern München a szezon eddigi meglepetéscsapatát, a harmadik helyen álló Eintracht Frankfurt együttesét látja vendégül. A hétközben, a BL-ben mesterhármast jegyző Claudio Pizarro mellett Arjen Robben és Javi Martínez is a kispadot melegítheti szombat délután. A Dortmund Augsburgba látogat, magyar-magyar ütközetre van kilátás Svábföldön.

Nem akárki érkezik a Bundesliga-meccsre 2012. szeptember 14. 12:44 A város szülötte, Henry Kissinger volt amerikai külügyminiszter is jelen lesz az élvonalba feljutott Greuther Fürth hazai mérkőzésén a Schalke 04 ellen a német labdarúgó Bundesliga szombati játéknapján.

A Köln kiesett, a Bayern bizakodhat 2012. május 5. 17:35 A Köln a második biztos kieső a Bundesligából, miután a Bundesliga utolsó, 34. fordulójában kikapott 4-1-re a Bayern Münchentől, míg a Hertha legyőzte a Hoffenheimet, a végén egész pályás góllal. A Hannover a Wolfsburgot maga mögött tartotta, így indulhat ősszel az Európa-ligában.

Újabb nézőcsúcs a Bundesligában 2012. május 2. 16:14 Csakúgy, mint tavaly, idén is megdőlt a nézőszámrekord a német Bundesligában. A záróforduló még hátravan, de az eddigi 13 362 865 nézővel már így is körülbelül 300 ezerrel megdőlt a 2011-es csúcs. Európa leglátogatottabb futballbajnokságának mérkőzéseit átlagosan 44 992 szurkoló látta a helyszíneken (ez a szám a 2010/11-es szezonban 42 655 volt). A Bundesliga 49 éves történetében először sikerült egy klubnak rendszeresen több mint 80 ezer jegyet eladnia a hazai meccseire: a bajnoki címét megvédő Borussia Dortmund találkozóit átlagosan 80 500 drukker látta a stadionjában.

Bundesliga: Szalai és Hajnal is remekelt 2012. április 10. 23:14 Szalai Ádám oroszlánrészt vállalt a Mainz kiütéses, 4-0-s sikeréből a Köln ellen, a Bundesliga keddi játéknapján. A magyar válogatott csatár a 19. percben harcolt ki egy - amúgy meglehetősen véleményes - tizenegyest, ezután összeomlottak a Kecskések, a meccs tulajdonképpen a szünetre eldőlt. Szalai a második félidőben maga is beköszönt közelről. A Stuttgart idegenben intézte el az Augsburgot többek között Hajnal Tamás két gólpasszának is köszönhetően, otthon égett a Hertha, a Gladbach a meccs nagy részét emberelőnyben játszotta, de így sem tudott nyerni Brémában.

Hét év után távozik a Werder kapusa 2012. április 5. 13:10 Tim Wiese, a német Bundesliga nyolcadik helyén álló Werder Bremen kapusa hét szezon után új kihívásokra vágyik, ezért elhagyja a brémai csapatot - ezt a Bildnek adott friss nyilatkozatában árulta el.

A Bayern három pontra a Dortmundtól 2012. március 31. 17:24 VIDEÓ! Marseille után Nürnberget is bevette a Bayern München, amely a Bundesliga 28. fordulójában egy kifejezetten csúnya mérkőzésen nyert 1-0-ra. A mindent eldöntő találatot Arjen Robben szerezte a 9. percben, emellett egy-egy kapufát és egy tévesen érvénytelenített bajor gólt láthattunk. A bajorok ezzel három pontra feljöttek a listavezető-címvédő Dortmundra. Szalai Ádám nagy gólt lőtt, a Mainz brillírozott Brémában, de a Leverkusen is otthon járt pórul. Csakúgy, mint a Köln és a Lautern.

A Schalke lefocizta a Hamburgot 2012. március 11. 20:18 Már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést a Schalke csapata, amely a Bundesliga 25. fordulójában 3-1-re legyőzte a Hamburgot.

Az utolsó ellen botlottak Hajnalék 2012. március 9. 22:27 A Kaiserslautern egymás után harmadik bajnokiján nem szerzett gólt, de micsoda különbség! A sereghajtó a Bundesliga 25. fordulójának nyitómeccsén Stuttgartban játszott 0-0-t, így fontos pontot hozott el a sváboktól. A meccsen egy órát játszott Hajnal Tamás, a válogatott középpályást Cacau váltotta. A Stuttgart egy 4-1-re, majd egy 4-0-ra megnyert Bundesliga-találkozó után húzta be a kéziféket.