A Milan gyűjtötte be a TIM trófeáját

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 29. 23:58
Az AC Milan labdarúgócsapata nyerte a 2008-as Trofeo TIM elnevezésű felkészülési minitornát kedd este Torinóban, amelyre a három legtöbb címmel rendelkező olasz egylet volt hivatalos. A nyitó összecsapáson a bombaformában lévő Juve Amauri és Del Piero nélkül, a Milan Ronaldinho távollétében lépett pályára, a találkozó látványos csatát, és 2-2-es eredményt hozott, tizenegyesekkel nyertek végül a rossonerik. Az Internazionale labdarúgócsapata a folytatásban elszenvedte első vereségét a Mourinho-érában - még ha negyvenöt perces mérkőzésen is -, a masszív csapat benyomását keltő fekete-kékek végzetét a második meccsen Vincenzo Iaquinta jelentette. A záróderbin a Milan gólnélküli döntetlent követően büntetőpárbajban győzött az Inter ellen és magasba emelhette a trófeát a torinói éjszakában.

A Serie A három bajnoki címre is esélyes nagyágyújára, az Interre, a Milanra és a Juventusra az első komoly erőfelmérő várt a nyáron a Trofeo TIM elnevezésű barátságos felkészülési tornán Torinóban. A tornát a Telecom Italia Mobile (TIM) olasz telekommunikációs cég hozta létre és szponzorálja 2001-től. A programban a résztvevő együttesek 45-45 perces mérkőzéseket játszottak, döntetlen esetén büntetők határoztak a győztes kilétéről.

JUVE-MILAN 2-2 (tizenegyesekkel 2-4)

A házigazda Juve és az olimpiára készülő Ronaldinhót nélkülöző Milan ütközött meg a minitorna első, 45 perces találkozóján. Tapogatózó játék helyett egyből egymásnak estek a felek, Sissoko merész lökete után máris a milánóiak szögezték kapujukhoz a Ranieri-legénységet.

A gól sem váratott sokat magára, a hatodik percben Clarence Seedorf húsz méterről, ütemtelenül lőtt, s Gianluigi Buffon csak beleérni tudott a bal kapufáról a hálóba csapódó labdába. A Zebrákat alaposan felbosszantotta a találat, két perc múlva Marchionni éles beadását David Trezeguet perdítette Kalac kapus lábai között a piros-feketék kapujába. A parádé tovább folytatódott a Stadio Olimpico di Torinóban, a tizedik percben következő menetrendszerű jobboldali torinói beadást Marco Marchionni stukkolta fejjel a Milan kapujának bal oldalába.

Az újabb gólhoz is a Juve állt közelebb Nedved révén (Ancelotti alakulata nagyon megérezte Alessandro Nesta hiányát), de három perccel a vége előtt jött megint Seedorf, és a szöglet után hozzákerülő labdát félfordulatból, mesterien vágta a bal felső sarokba. A büntetőrúgások során a hazaiaknál Trezeguet és Tiago is hibázott, Paloschi lőtte be a mindent eldöntő tizenegyest, két ponthoz segítve együttesét. A bianconerik egy ponttal gazdagodtak.

JUVE-INTER 1-0

Claudio Ranieri sorcserét hajtott végre az első meccshez képest, elöl Del Piero, Amauri és a svéd szupertehetség, Ekdal kapot lehetőséget, a középpályán többek között Camoranesi, majd később a becserélt Poulsen volt hivatott stabilitást adni a Juve játékának. Mourinho Interjében Mancini, Balotelli és Adriano került bevetésre a támadósorban.

A Juve és az Inter minirangadója keményebb párharcokat, és mindkét részről fegyelmezett védekezést hozott. A heves küzdelemnek hamar meg is lettek a kárvallottjai, Materazzi a hetedik percben húzódott meg, Amauri számára pedig negyedóra után fejeződött be a torna, Vieirával fejelt össze csúnyán, és vérző fejjel ballagott le a pályáról. A helyére érkező Iaquinta a 27. minutumban aztán a leshatárról kilépve némileg váratlanul eldöntötte a meccset, ügyesen tekerte a hosszú alsó sarokba a labdát Julio Cesar mellett. A végjátékot Buffon-bravúr (közeli Adriano-fejes után) és ragyogó Del Piero-szabadrúgás (mindkét kapufát érintve) színezte.

MILAN-INTER 0-0 (tizenegyesekkel 4-3)

A záróderbin a Milan a nem túl acélos Favalli, Digao, Simic, Oddo hátvédsorral kezdett, a középpályán a Pirlo-Gattuso-Ambrosini trió mellett az Empolitól visszaérkezett Luca Antonini is bizonyíthatott. A városi riválisnál debütált a ghánai középpályás Sulley Muntari, illetve kezdett David Suazo és a veterán Luis Figo is.

Nehezen találtak fogást egymáson a csapatok, először a 10. percben kaphatta fel a fejét a nézősereg, amikor is Kaká tüzelt centikkel az Inter kapuja mellé. A folytatásban az Inter periódusa következtett, Burdisso fejeséből, majd Muntari sistergős löketével akár a vezetést is megszerezhette volna a Mourinho-legénység. Az éjszakába nyúló mérkőzésen már a fáradság jelei is fokozottan jelentkeztek a futballistákon, végül itt is büntetők döntöttek, akárcsak az első mérkőzésen. A döntő momentum a hatodik sorozatban Muntari hibája, illetve Abbiati védése volt, ezután szerezte meg az újabb két pontját a Milan.

Carlo Ancelotti csapata és a Juventus négy-négy ponttal zárt, de az egymás elleni eredmény a milánóiak javára döntött, ők nyerték a 2008-as Trofeo TIM felkészülési tornát.