KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "PALIK_LASZLO"
Szalay beadványán hasaltak el Palikék 2009. január 18. 14:22 Minden idők legjobb magyar szereplése lett volna a Palik László-Darázsi Gábor páros 12. helyezése a Dakar-ralik történetében, legalábbis az autósok mezőnyében. Ám a kiváló pozíció egy fellebbezés miatt köddé vált, Palik pedig a 21. helyen találta magát, amellyel nem sikerült megjavítania a magyar-, egyben saját egyéni csúcsát jelentő 18. helyezést. A beadvány pikantériája, hogy annak indítványozója Szalay Balázs volt, aki a verseny szellemiségére hivatkozva tette meg lépését. Az így szintén hátrébb sorolt Szaller Zoltán, a Palik Racing Team versenykamionjának sofőrje sem tud örülni annak, hogy a top tízben végzett.

Palik Lászlóék még mindig a Fókuszban 2009. január 16. 21:45 Huszonötödikként ért célba at autósok között a Palik László-Darázsi Gábor (Nissan) kettős 2009-es Dakar-rali utolsó előtti 753 kilométeres szakaszán, ezzel összetettben maradt a duó a tizenkettedik. Az etapot Juan Roma (Mitsubishi) nyerte, de a versenyen továbbra is Giniel de Villiers (Volkswagen) vezet, előnye tizenhat perc. Liszi Lászlóék (Mitsubishi) a negyvenhatodikok lettek, míg Szalay Balázséknak (Opel) nem sikerült a pénteki nap. A motorosok versenyében Dési János (KTM) a harmincharmadik helyet szerezte meg.

Palik László mesébe illő születésnapja 2009. január 14. 22:06 A családi ünneplés elmaradt és a barátok köszöntése is várat még magára, mégis a sivatagban majd ki bújt a bőréből örömében Palik László 47. születésnapján, kedden. Az ok egyszerű, a Nissan pilótája Darázsi Gáborral az oldalán egyre közelebb jár ahhoz, amit magyar versenyző még soha nem ért el, a legjobb tíz között zárhat a híres-hírhedt Dakar-ralin.

Szenzáció: Palikék a legjobb tíz között 2009. január 13. 23:31 A Palik László, Darázsi Gábor páros túlélte a Dakar-rali legnehezebb szakaszát, a 17. helyen ért célba a 495 km-es Copiapóból induló és érkező 10. etapon, ezzel a 10. pozícióba lépett előre az összetettben. Dési János továbbra is állja a sarat, a magyar motoros a 32. helyen futott be, ezzel összesítésben is ezt a pozíciót birtokolja, vezet a spanyol Marc Coma. Az autósoknál Carlos Sainz újabb részsikerrel menetel a végső győzelem felé.

Meghódították a rettegett sivatagot 2009. január 12. 20:42 Palik László a továbbra is remekel a világ legnehezebb tereprali viadalán, a Dakar-ralin. Ma az előkelő 17. pozícióban végzett, mellyel összetettben továbbra is a kiváló 12. helyen jegyzik. Szintén remekül ment Szalay Balázs, aki közel két óra hátránnyal a 26. helyen végzett. Motorosunk, Dési János ma is a mezőny első negyedében zárt. A Liszi - Fenesi páros az 54. pozícióban érte el a copiapoi tábort. A Szaller - Csitári - Pócsik egység még a pályán van.

Palikék szerencsés tizenhármasa 2009. január 11. 20:01 Ismét remek napot zártak a magyarok a Dakar-ralin. Palik László a 13., míg Szalay Balázs a 24. helyen végzett, amellyel előbbi megtartotta az összetett 12. helyét. Liszi László a remek 44. helyet szerezte meg. Az egyetlen magyar motoros, Dési János a középmezőnyben ért célba, de összetettben tartja kiváló 35. helyét. A Szaller Zoltán vezette kamion a 17. helyen futott be, igaz, nekik lerövidítették a szakaszt.

Palik Lászlóék a top tíz kapujába léptek 2009. január 9. 20:20 A Palik László, Darázsi Gábor páros ugyan csak a 25. lett a Dakar-rali 7., Mendoza és Valparaiso közötti 816 kilométeres távján ám ezzel tovább javították helyzetüket és már a szenzációs 12. helyen állnak az összetettben. A Szalay Balázs, Bunkoczi László duó az 62., Liszi László, Fenesi József kettős a 63 lett, a vártnál némileg gyengébb tempót diktálva az 53. helyen ért célba az egyetlen magyar motoros, Dési János. A szakaszt a chilei Francisco Lopez nyerte, megelőzve a versenyt vezető Marc Comát és a korábbi kétszeres bajnok Cyril Despres-t. Az autósoknál Carlos Sainz nyert és átvette az összetettben az elsőséget.

Palikékat nem zavarta Szalay drámája 2009. január 6. 18:20 Három napig tartott a magyar boldogság, a Dakar-rali a keddi Jacobacci és Neuquen közötti 488 kilométeres etapja gyakorlatilag már majdnem második magyar áldozatát szedte Dél-Amerikában. A háttértámogatását elvesztő Szalay Balázséknak a speciál elején eltört a kormányrúdja bár versenyben maradtak. Palik László ugyanakkor szerencsésen célba ért és megőrizte összetett 16. helyét. Liszi László az 52. pozícióban futott be. A motorosoknál Dési János a középmezőnyben haladt és a 42. helyet gyűjtötte be.

Nem tágít az élmezőnyből Palik és Szalay 2009. január 5. 19:07 Tovább folytatódik a magyar egységek dél-amerikai szárnyalása. Mind Palik László, mind Szalay Balázs a közvetlen élmezőnyben zárta a Dakar-rali harmadik Puerto Madryn és Jacobacci közötti 695 kilométeres etapját, előbbi a 19. utóbbi a 20. helyen ért célba és már a legjobb 15 kapuján kopogtatnak összetettben. A motorosoknál Dési János a 39. pozícióban futott be a duplázó spanyol Marc Coma mögött.

Szalay, Palik: az első húszban féltávnál 2009. január 5. 17:17 Tovább remekel a 2009-es Dakar-rali harmadik szakaszán a két vezető magyar autós egység, Szalay Balázs és Palik László, akik a 15., és a 17. helyen állnak a Puerto Madryn és Jacobacci közötti 695 km-es etap féltávjánál.