Palikék szerencsés tizenhármasa

Szerző: shLétrehozva: 2009. január 11. 20:01
Ismét remek napot zártak a magyarok a Dakar-ralin. Palik László a 13., míg Szalay Balázs a 24. helyen végzett, amellyel előbbi megtartotta az összetett 12. helyét. Liszi László a remek 44. helyet szerezte meg. Az egyetlen magyar motoros, Dési János a középmezőnyben ért célba, de összetettben tartja kiváló 35. helyét. A Szaller Zoltán vezette kamion a 17. helyen futott be, igaz, nekik lerövidítették a szakaszt.

A szombati pihenőnap után vasárnap egy egyszerűbb szakaszt iktattak be a chilei programba a szervezők. Igaz, Valparaiso és La Serena, a rajt és a cél között 653 km-t kellett megtennie a 337 versenyben maradt egységnek.

A szünnapon igyekeztek teljesen átnézni a gépeket a csapatok, hogy felkészülten vágjanak neki a viadal második felének. Úgy tűnik, Palik László és Darázsi Gábor kipihente magát, ugyanis vasárnap a 13. legjobb időt autózta - 34.46 perces hátrányal a napi győztes Sainz mögött - és ezzel összetettben megtartotta a kiváló 12. helyet!

Szintén remekül ment az Opel Antarával vitézkedő Szalay Balázs - Bunkoczi László páros, akik a 24. időt autózták, 44.48 perccel elmaradva a volkswagenes éllovastól. A Liszi László - Fenesi József ma is bravúrosan teljesítette a szelektívet és a 44. időt érte el, 1.07.05. perccel elmaradva a spanyol világsztártól.

Az egyetlen magyar motoros, Dési János a középmezőnyben, 58. helyen ért célba, ám az összetettben tartja kiváló 35. helyét.

Az autósoknál a Matador néven is ismert spanyol Carlos Sainz nyerte a vasárnapi szakaszt csapattársai a szintén volkswagenes Dieter Depping és Mark Miller előtt. Az egyetlen állva maradt Mitsubishi a negyedik helyen végzett Juan Roma irányításával.

A nap eseményei közé tartozik, hogy a végső győzelemre is esélyes Robby Gordon Hummerje felakadt egy sziklán. Az amerikai az incidens után ugyan folytatni tudta a versenyt, de győzelmi esélyei ezzel valószínűleg ellszálltak.

A kétkerekűeknél a címvédő Despres nyert, megelőzve a versenyben magabiztosan vezető Comát. A harmadik helyen a hazai pályán versenyző Lopez végzett. A nap vesztese az összetett második helyén álló amerikai Street volt, aki ma csak a 29. helyet tudta megszerezni közel 35 perccel elmaradva a francia győztestől, így összetettben visszaesett a 4. helyre. Hátránya azonban közel 100 perc az éllovas Coma mögött.

DAKAR 2009, 8. SZAKASZ, VALPARAISO-LA SERENA (653 KM - 294 KM SPECIÁL):
AUTÓSOK:
1. Carlos Sainz, Michel Perin (spanyol, francia, Volkswagen) 3:47:19 óra,
2. Dieter Depping, Timo Gottschalk (német, Volkswagen) 4:02 perc hátrány,
3. Mark Miller, Ralph Pitchford (amerikai, dél-afrikai, Volkswagen) 4:12 p h.,
...13. Palik László, Darázsi Gábor (Magyar, Nissan) 34:46 p h.,
...24. Szalay Balázs, Bunkoczi László (magyar, Opel) 44:48 p h.
...44. Liszli László, Fenesi József (magyar, Mitsubishi) 1.07.05 p h.
MOTOROSOK:
1. Cyril Despres (francia, KTM) 4:07:39 óra,
2. Marc Coma (spanyol, KTM) 1:49 perc hátrány,
3. Francisco Lopez (chilei, KTM) 2:56 p h.,
...58. Dési János (magyar, KTM) 51:47 p h.
KAMIONOSOK:
1. Gerard de Rooy, Tom Colsoul, Marcel van Melis (holland, belga, holland, Ginaf) 2:47:33 óra,
2. Vlagyimir Csagin, Szergej Szavosztyin, Eduard Nyikolajev (orosz, Kamaz) 1:42 perc hátrány,
3. Ales Loprais, Vovjtech Stajf, Milan Holan (cseh, Tatra) 2:12 p h.
... 17. Szaller Zoltán, Pócsik László, Csitári Tibor (magyar, MAN) 18: 31 p h.
Összetett:
AUTÓSOK:
1. Sainz, Perin 27:29:59 óra,
2. Giniel de Villiers, Dirk von Zitzewitz (dél-afrikai, német, Volkswagen) 10:57 perc hátrány,
3. Miller, Pitchford 18:05 p h.,
...12. Palik, Darázsi 6:45:34 ó h.,
...49. Szalay, Bunkoczi 30:45:06 ó h. (4 óra büntetés).
...52. Liszi, Fenesi 33:02:37 ó h.