KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "HORVAT_LABDARUGO_VALOGATOTT"
Csatatér Milánóban: olasz-horvát iksz 2014. november 16. 23:15 A vendég ultrák tűzijátékot rendeztek a San Siróban, ezért a játékvezetőnek közel 10 percre meg kellett szakítania a vasárnap esti Olaszország-Horvátország Eb-selejtezőt (1-1). Már az első negyedóra végén kialakult a végeredmény: Antonio Candreva átlövése akadt be, majd Ivan Perisic kísérleténél mellényúlt Gianluigi Buffon. Kissé meglepő volt, mennyire tudták uralni a játékot Rakiticék. Mindkét csapat 10 pontos, de jobb gólkülönbségük miatt a délszlávok vezetik a H-csoportot. Luka Modric ágyéksérülés miatt heteket hagyhat ki, Mateo Kovacic váltotta az első játékrészben.

Kiakadt a horvát kapitány a 11-es miatt 2014. június 13. 01:20 A horvát kapitány Niko Kovac a HRT-nek a brazilok tizenegyeséről: "Most láttam a felvételeket. Komolyan mondom, ez gyalázat! Ha ez büntető, akkor mindjárt sportágat is válthatunk, kosárlabdázzunk! Keményen készülünk, eljövünk a vb-re, és kapunk egy bírót, aki nincs a helyzet magaslatán. Úgy éreztem, hogy nem tisztelték Horvátországot."

Neymar behúzta az elsőt a braziloknak 2014. június 12. 23:53 Neymar duplája kellett ahhoz, hogy megnyugodjanak a brazilok a csütörtök esti vb-nyitómeccsen, Sao Paulóban, Horvátország ellen. Oscar a hosszabbításban zárta le az összecsapást, amelyen sokáig még a győzelemben is reménykedhettek a délszlávok. Neymar gyakorlatilag egymaga fordított, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy második gólja előtt erősen véleményes tizenegyest fújt be a japán bíró. Összességében a brazil csapat tett nagyobb erőfeszítéseket a győzelemért, amely nem is maradt el.

Kimaradt a szupertehetség a horvátoknál 2014. május 14. 12:09 Harmincfős, bő világbajnoki keretet jelölt ki Niko Kovac, a horvát labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, aki elsősorban a légiósokra számít, listáján 25 külföldi klubban játszó futballista szerepel. A nyáron Zágrábból a Barca B-hez kerülő Alen Halilovic nincs a listán, egyelőre korainak érezték a beválogatását, de bizonyára még számos világversenyen segítheti majd a délszlávokat.

Újabb iksz, Olaszország számolgathat 2012. június 14. 19:52 Az olasz válogatott második meccsén sem tudott nyerni az Európa-bajnokságon, ismét 1-1-re végzett, ezúttal Horvátországgal Poznanban. Pirlo zseniális szabadrúgásával pedig vezetett a Squadra Azzurra, Mandzukic kapufás gólja azonban izgalmassá tette a csoportkör utolsó fordulóját. A Cassano, Balotelli párosnak eddig nagyobb a füstje, mint a lángja.

Totó lehet az olaszok aduja - 22 év után 2012. június 14. 15:01 OLASZ-HORVÁT, 18:00, ÉLŐ! Olaszország előléphet a favoritok közé, ha nyerni tud Horvátország ellen, ha viszont veszít, majdnem biztos, hogy kiesik. Elképesztően nagy a tét a horvátok elleni meccsen, ahol Mario Balotelli és Antonio Di Natale, illetve Nikica Jelavic és Eduardo da Silva között még nem döntött a két kapitány.

Már világbajnokot vernének a horvátok 2012. június 11. 13:38 Giovanni Trapattoni szerint az íreknek emlékezniük kell arra, hogy nyolc meccsen át nem kaptak gólt, talpra kell állniuk, hiába a címvédő jön, csak egy pontja van, az egy teljesen más meccs lesz. Evés közben jön meg az étvágy: a horvát szövetségi kapitány, Slaven Bilic szerint még egy győzelem benne van a csapatban, és akkor meg is lesz a továbbjutás.

Újabb sérült a horvát válogatottban 2012. június 7. 18:55 Vádlisérülés miatt kénytelen kihagyni Ivo Ilicevic az idei Európa-bajnokságot. A Hamburg középpályása a szerdai edzésen sérült meg annyira, hogy az orvosok kijelentették: nem léphet pályára a tornán.

Tartalékokkal az Európa-bajnokságra 2012. június 5. 11:42 Az Európa-bajnokságig hátralévő napokban bemutatjuk valamennyi résztvevőt, most következzen a mindenkire veszélyes Horvátország. Ha surranópályán is, sorrendben harmadszor – összességében negyedszer – Európa-bajnoki résztvevő déli szomszédunk. A korábban jugoszláv válogatott futballisták 1996-ban mutathatták meg magukat először önállóan a kontinenstornán, és a negyeddöntős szerepléssel nem okoztak csalódást.

"Ő a horvát foci jövője", de kimaradt 2012. május 29. 15:05 Horvátországban is elérkezett az igazság pillanata, így már csak az ukrán és a cseh végleges keretre várunk. Négy olyan játékost találunk, aki a bő keretben helyet kapott, a top 23-ban azonban már nem találjuk a nevét: a kapus Goran Blazevicet (Hajduk Split), a védő Dejan Lovrent (Lyon) és Sime Vrsaljkót (Dinamo Zagreb), továbbá a csatár Nikola Kalinicet (Dnyipro). A Lyon védője nem épült volna fel időben. Slaven Bilic kihagyta azt a Kalinicet is, akiről korábban úgy nyilatkozott, hogy "ő a horvát foci jövője".