KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "SCHALKE 04"
Real-álom luxuskivitelben, Chelsea-iksz 2014. február 26. 22:38 Macska-egér harcot láthatott a gelsenkircheni Veltins Arena közönsége a BL nyolcaddöntőjének első felvonásán: a Real Madrid időnként álomfocit játszva 6-1-gyel lépte le a Schalkét, a visszavágó innen már csak formalitás lehet a királyiak számára. A németek nem csak a sajtópáholyban, hanem a pályán is találkoztak a BBC-vel, vagyis a Real csatárhármasával, amely duplán lesújtott: sorrendben Benzema, Bale, Cristiano, majd ismét Benzema, Bale, Cristiano volt eredményes. Klaas-Jan Huntelaar szépítése élményszámba ment a ráadásban. A Chelsea korán vezetést szerzett Torres révén isztambulban, de egy briliáns Sneijder-szöglet kifogott rajta (Chedjou volt a lesipuskás gólszerző), és ezután már egyik csapat se kockáztatott.

Komoly csapás érte a Schalkét 2013. október 3. 23:44 Kulcsemberét veszítette a Schalke: a perui támadó középpályás Jefferson Farfán több hétre kidőlt combhajlítóizom-szakadása miatt - olvasható a Királykékek hivatalos honlapján.

A Bayern és a Schalke a legjobb 16-ban 2013. szeptember 25. 23:20 A szünetben még reménykedhetett Hannover, sőt, Huszti Szabolcs akár ki is egyenlíthetett volna a második félidőben, de a végére helyreállt a rend, a címvédő Bayern München 4-1-gyel kiejtette a Hannovert a Német Kupában, a nyolcaddöntőbe jutásért rendezett szerda esti mérkőzésen, az Allianz Arenában. Szalai Ádám kezdett a Schalkéban, amely sima 3-1-gyel lépett tovább (G.: Farfán, Höwedes, Meyer) a harmadosztályú Darmstadt otthonában. Örülhetett a Freiburg, kiesett a Hertha.

A Schalke rálépett a győztes útra 2013. augusztus 31. 22:13 A fordulóig 100 százalékos Leverkusen ellen érte el első győzelmét a BL-főtáblás Schalke labdarúgócsapata a Bundesliga 4. fordulójában, a szombati játéknapon. A védekező középpályás Marco Höger vállalta el az első gólt (szó szerint), a végén Jefferson Farfán a saját maga által kiharcolt büntetőből zárta le a mérkőzést a hajrában. Szalai végigjátszotta a meccset, egy hét múlva éppen korábbi csapata, a Mainz otthonában bizonyíthat majd.

65 méteres gólt kaptak Szalaiék 2013. július 12. 10:54 VIDEÓ! Első komolyabb tesztmérkőzésén 3-1-re elintézték a Schalkét. A felkészülésben jóval előrébb tartó, osztrák ezüstérmes Red Bull győzte le Szalai Ádám új csapatát csütörtök este Salzburgban. A meccs fénypontja Martin Hinteregger 65 méteres átemelős gólja volt, remekül vette észre, hogy Timo Hildebrand kint áll a kapujából. Szalai a végén kozmetikázhatott volna 1-3-nál, de Gulácsi Péter kifogta a ziccerét.

Győztes szezonrajt Szalai Ádámmal 2013. június 29. 19:21 Jól sikerült Szalai Ádám bemutatkozása a Volksbank Arenában, a Schalke mezében, ahol új csapata 1-0-ra győzött egy amatőrökből verbuvált válogatott ellen szombaton délután. Szalai kezdő volt, 60 percet kapott, tőle indult az akció, amely Klaas-Jan Huntelaar gólját eredményezte a 18. percben. Két szép lövéssel is észrevétette magát a magyar válgatott csatár a meccsen, amelyen kilencen szerepeltek a Schalke felnőttcsapatának keretéből.

Kezd egyenesbe jönni a Schalke 2013. február 23. 21:03 Ebben a naptári évben másodszor tudott nyerni a Schalke, amely nagy küzdelemben, 2-1-gyel múlta felül a kiesőjelölt Düsseldorfot a Bundesliga 23. fordulójának szombat esti mérkőzésén. A kameruni Joel Matip feladta nem a gólszerzés, de ezúttal kisegítette a meccsen láthatatlan gólfelelős Klaas-Jan Huntelaart, az ő duplájával hozta a kötelezőt a Schalke, amely harcban áll az El-indulást érő pozíciókért.

BL: kész a Galata "megsemmisítési terve" 2013. február 19. 17:15 Ez a Galata már nem az a Galata, amelyet a Schalke kapott a decemberi BL-sorsoláson, már nem csak optimisták a török drukkerek a BL-továbbjutással kapcsolatban, hanem favoritnak tartják saját csapatukat. Drogba és Sneijder megszerzése nagyjából 20 milliós befektetés volt, s ezt egy esetleges BL-menetelésből finanszírozná az isztambuli klub elnöke. A Schalke fegyvere a fegyelmezettség lehet, a nyolcaddöntő első mérkőzésén, na és... Michel Bastos.

Schalke: sokba kerültek a bengáli tüzek 2013. január 14. 15:06 A Német Labdarúgó Szövetség (DFB) 50 ezer eurós (közel 15 millió forint) pénzbüntetéssel sújtotta a Schalke 04 csapatát szurkolóinak sportszerűtlen magatartása miatt. A DFB hétfőn számolt be a szankcióról, amelyet főként a Borussia Dortmund elleni, október 20-án játszott rangadón történtek miatt szabott ki a fegyelmi bizottság.

Dörzsölhetik a tenyerüket a bayernesek 2012. november 3. 17:31 Sorban botlanak a Bayern-riválisok: pénteken a Frankfurt hullajtott el két pontot, szombat délután a Dortmundot nullázta le a Stuttgart, és a Schalke..., nos a Schalke nem úszta meg ennyivel, otthagyta a fogát a Hoffenheim otthonában! A Királykékeknek nem volt szerencséjük, uralták a meccset, de meggyűlt a bajuk a kontrajátékkal. A 91. percben kapták a győztes gólt. Huszti Szabolcs ezúttal nem gyarapította pontjait a kanadai táblázaton, Hajnal Tamást pedig be sem cserélték a Signal-Iduna-Parkban, ahol bravúrt hajtott végre együttese.