Lyon megállította a szárnyaló újoncot

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 23. 22:52
A Lyon hazai pályán az első félidőben szerzett két góllal magabiztosan verte a 45 év után ismét az élvonalban szereplő és első két mérkőzését megnyerő Grenoble együttesét a francia labdarúgó bajnokság harmadik játéknapján. Korábban Boudewijn Zenden góljával idegenben győzött a Marseille a Le Havre ellen ezzel megőrizte veretlenségét és a tabella élére állt, azonban az egész fordulót beárynékolta hat szurkolójuk tragikus balesete.

A két forduló után hat ponttal álló Grenoble számára nem mindennapi erőpróba várt szombaton, hiszen a hétszeres bajnok Olympique Lyon otthonában próbálta megőrizni veretlenségét.

A hazaiak az első fordulóban Lorient otthonában csak döntetlent értek el, majd a Toulouse ellen arattak háromgólos sikert.

A vendégek győzelmi reményeire már az ötödik percen komoly csapást mért a Lyon. Kallström szögletére Makoun érkezett kiváló ütemben és fejjel vette be Wimbee kapuját. Az előny a 36. percben már kettőre nőtt, a tavalyi szezon gólkirálya Karim Benzema váltotta gólra Juninho indítását.

A folytatásban ugyan mindent megtett a Grenoble a felzárkózásért, a hazaiak győzelméhez azonban kétség sem férhetett. A 73. percben még tovább is növelhették volna előnyüket, Benzema eszén ekkor azonban túljárt Wimbee kapus.

Végül győzött a címvédő Lyon, amely ezzel feljött a tabella második helyére hét pontjával, az élen álló Marseille csak jobb gólaránnyal előzi meg riválisát. A Grenoble vereségével az ötödik helyre csúszott vissza.

A szombati játéknap korábbi mérkőzésein a Marseille Zenden 55. percben góljával nyert a Le Havre ellen és három forduló után még veretlen, a Le Havre második vereségét szenvedte el.

A találkozóra rányomta a bélyegét a Marseille egyik szurkolói buszának balesete, amelynek során ketten azonnal életüket vesztették, négyen pedig súlyos állapotban kerültek kórházba. A meccs előtt egyperces gyászszünettel tisztelegtek a Le Havre-is stadionban az elhunytak emlékére.

Délután a Valenciennes a hajrában biztosította be hazai sikerét a Lorient ellen, előbbi másodszor győzött, utóbbi első alkalommal szenvedett vereséget.

AS Nancy Lorraine – Toulouse összecsapáson nem született gól, előbbiek változatlanul nyeretlenek.

A Caen egy pontot szerzett a Monaco vendégeként , utóbbiaknak szerény vigasz, hogy veretlenek maradtak a bajnokságban.

Második győzelmét aratta a Le Mans a második vereségét elszenvedő St. Etienne ellen.

Két vereség után első pontját szerezte a Sochaux, amely hazai pályán játszott 1-1-es döntetlent a PSG-vel.

LIGUE 1 (FRANCIA ÉLVONALBELI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG)
3. FORDULÓ:
  • Lyon – Grenoble 2-0 (Makoun 5., Benzema 36.)
  • Valenciennes – Lorient 3-1 (Pujol 2., Audel 32., Pieroni 89., ill. Gameiro 52.)
  • AS Nancy Lorraine – Toulouse 0-0
  • Monaco – Caen 1-1 (Nimani 53., ill. Leko 75. – öngól)
  • Le Mans – St. Etienne 1-0 (Helstad 38.)
  • Sochaux – Paris Saint-Germain 1-1 (Erding 49. – 11-esből, ill. Sessegon 62.)
  • Le Havre – Marseille 0-1 (Zenden 55.)