KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "OLYMPIQUE LYON"
A Lyon is kibabrált a Monacóval 2014. szeptember 12. 23:52 A Lyon nyerte a szunnyadó óriások meccsét Franciaországban, ezzel megelőzte a Monacót a tabella alsóházában, az ötödik forduló pénteki játéknapján. Kiszenvedett siker volt ez egy, amúgy meglehetősen kiegyenlített összecsapáson. A nyáron Radamel Falcaót és James Rodríguezt is elveszítő hercegségiek vereségszámlálója már most annyit mutat, mint az előző kiírásban 27 forduló után...

Dzsudzsákék főtáblán, elbukott a Lyon 2014. augusztus 28. 20:31 A ciprusi Apollón Limasszol 4-1-re nyert idegenben és 5-2-vel likvidálta a Lokomotivot, egy másik moszkvai együttes, a Dinamo viszont emberhátrányban, a 93. percben szerzett továbbjutást érő gólt Christopher Samba révén Cipruson, az Omonia vendégeként (DZSUDZSÁK Balázs 75 percet töltött a gyepen). A Diósgyőr korábbi legyőzője, a Krasznodar is FŐTÁBLÁS, ez egyben azt is jelenti, hogy a Real Sociedad nem folytathatja Európában. A Lyon viszonylag korán vezetéshez jutott Jordan Ferrinek köszönhetően, de növelnie kellett volna előnyét a csoportkörbe lépéshez Gyurgyevóban, ami viszont már nem sikerült a hétszeres francia bajnoknak.

Román csapat ejtheti ki a Lyont 2014. augusztus 21. 23:20 A 70. percig vezetett, de aztán csőstül jött a baj az Olympique Lyonnál a labdarúgó Európa Liga rájátszásának első, csütörtök esti meccsén, a román Astra ellen, a Stade Gerlandban. Tanítani való akció során Steed Malbranque juttatta előnyhöz a Rhone-partiakat (az ex-PSG-s Christophe Jallet passzából), de a második félidőre mintha kicserélték volna a gyurgyevóiakat, akik a szünetben formációt is váltottak, átálltak 3-5-2-re. Az egyenlítés nem is maradt el, sőt, nem sokkal később egy kiállítás (Rose, második sárgával) és egy büntető pecsételte meg a Lyon sorsát, amely ráadásul hosszabb időre elveszítheti Clement Grénier-t combsérülés miatt. A Dinamo Moszkva is aggódhat, nyernie kell a nikóziai visszavágón. Alekszandr Kokorint kiállították a második félidőben, Dzsudzsák Balázs végigjátszotta a meccset az Omonia ellen.

A PSG nyerte a Lyon-Marseille-t 2013. március 11. 00:07 Pontosztozkodással ért véget a Lyon és a Marseille vasárnap esti rangadója a francia bajnokság 28. fordulójában, ez egyben azt jelenti, hogy szökést indított a Paris Saint-Germain, amely négy ponttal vezeti a tabellát a Rhone-partiak előtt. Az OM értékes döntetlent ért el, de továbbra is érzi a Saint-Étienne lehelletét, sőt, mostmár a Nice-ét is.

Vége a tündérmesének, a Lyon a győztes! 2012. április 28. 23:15 Az Olympique Lyon labdarúgócsapata története során ötödször hódította el a Francia Kupát, miután Lisandro López gólra váltott ziccerének köszönhetőnek 1-0-ra legyőzte az amatőr, harmadosztályú US Quevillyt a szombat esti döntőben, a Stade de France-ban.

A Montpellier újra első 2012. március 24. 23:00 Ha nem is nyert, de legalább gólt rúgott és egy pontot szerzett a Marseille a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában. A Lyon otthon, a címvédő Lille idegenben diadalmaskodott. A Montpellier a St. Etienne-t győzte le, ezzel megelőzte a tabella élén a vasárnap fellépő PSG-t.

Őrület a francia derbin – exkluzív 2012. március 23. 16:14 A Saint-Étienne és a Lyon rangadójával csak a PSG és a Marseille találkozója hasonlítható össze Franciaországban, mi pedig vettük a fáradságot, hogy testközelből gyűjtsünk élményeket a 104. Rhône-menti derbin. Az döntött, akit a legkevésbé szeretnek – vagy inkább a leginkább gyűlölnek – a Guichard-ban. Mintha megéreztem volna.

A Lyon nyerte a francia rangadót 2012. március 10. 23:01 A Bajnokok Ligája-kiesés után a Lyon 2-1-re legyőzte a bajnoki címvédő Lille együttesét a Ligue 1 27. fordulójában, ezzel feljött a hatodik helyre. Az OL öt meccs után nyert, ráadásul az utolsó húsz percet emberhátrányban játszotta végig. A Lille továbbra sem szereti a Gerlandot, hiszen hét bajnokival ezelőtt, még 1995-ben győzött ott. A vendégek három veretlenül megvívott idegenbeli bajnoki után hajtottak fejet a rivális előtt.

Csalással ment tovább a Lyon? 2011. december 8. 17:32 Az UEFA szerint nem, ettől függetlenül minimum gyanús. A Lyon hetet rúgott Zágrábban, miközben az Ajaxtól két szabályos gólt is elvettek a Real Madrid ellen. És az a kacsintás…

Világ szégyene: kiesett az MU a BL-ből! 2011. december 7. 22:37 VIDEÓK! Amióta Bajnokok Ligája létezik harmadik alkalommal fordul elő az, hogy a Manchester United nem éli túl a csoportkört! A Vörös Ördögöknek a döntetlen is elég lett volna, de szégyenszemre 2-1-re kikaptak Bázelben. A Real Madrid sorozatban 15. tétmeccsét nyerte meg, ezzel beállította Puskásék 1960-61-es rekordját. A Lyon hetet lőtt Zágrábban, ezzel kiejtette az Ajaxot. Őrület. A nyolcaddöntő sorsolására december 16-án, jövő pénteken kerül sor.