KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "FRANCIA BAJNOKSÁGOK"
Végleg kidőlt a Bordeaux kulcsembere 2010. április 5. 12:48 Alaposan pórul járt a francia labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában a Bordeaux, amely nem elég, hogy otthon kapott ki a Nancytól, a meccsen az egész szezonra elveszítette alapemberét, Fernandót.

Mellé! 3 méterről, üres kapura - videó! 2010. március 20. 10:35 Erre mondják azt, hogy sokkal nehezebb volt kihagyni, mint belőni. A francia labdarúgó-bajnokságban szereplő St. Etienne honi U21-es válogatottja, Emmanuel Riviere a Lyon elleni presztízsrangadón egy kapusról kipattanó labdát három méterről, üres kapura tudott mellé lőni. A csatár percekkel később kárpótolta a szurkolókat, látványos csukafejesből betalálva a hétszeres bajnoknak. Nézd meg a kihagyott helyzetet és a gólt!

A végén botlott el a rangadón a Bordeaux 2010. március 7. 23:18 A 93. percben szerzett szabadrúgásgóllal szerzett egy pontot a Montpellier a 32. perctől emberhátrányban játszó címvédő Bordeaux otthonában a francia pontvadászat 27. fordulójának rangadóján. Vasárnap a másik két találkozó is 1-1-es döntetlennel ért véget, és például a Marseille sem bírt otthon aktuális ellenfelével.

A Marseille nyerte a rangadók rangadóját 2009. november 20. 23:05 Esküdt ellenségek találkoztak egymással a francia labdarúgó-bajnokság 10. fordulójából elmaradt Marseille-Paris St. Germain csúcscsatában.

Repülőrajtot vett a Bordeaux 2009. augusztus 24. 09:16 A Girondins Bordeaux együttese 4-0-s győzelmet aratott az Olympique Nice ellen a francia labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójában. Ezzel három meccs után hibátlan a címvédő, és két pont előnnyel vezeti a tabellát.

H1N1: a Monaco négy futballistája kidőlt 2009. július 12. 15:45 A francia élvonalbeli AS Monaco együttesének négy futballistája is elkapta a sertésinfluenza néven ismertté vált H1N1 vírust - írja közleményben a klub honlapja.

Tovább tart a Lyon mélyrepülése 2009. április 19. 22:56 Egyetlen gól esett csupán a francia labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának rangadóján, a Bordeaux-Lyon találkozón. Ezt az egyet pedig a bordeaux-i Alou Diarra szerezte a 43. percben.

Az OM a tartja a lépést a Lyonnal 2009. április 5. 22:50 Az Olympique Marseille simán verte a kiesőjelölt St. Etienne-t a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 30. fordulójában, így tartja a lépést a címvédő Lyonnal.

Repülő petárdák: bűnhődik a Marseille 2009. március 27. 10:52 A szurkolók állandó petárdás akciói miatt egy hazai bajnoki mérkőzést zárt kapuk mögött kénytelen lejátszani a francia bajnokságban szereplő Olympique Marseille labdarúgócsapata, jelentette be a klub saját oldalán.

A Marseille nyerte a szuperrangadót 2009. március 15. 22:48 3-1-es győzelmet aratott a Marseille a Paris Saint-Germain otthonában a francia labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában.