Intertotó-kupa: portugál, svájci és román öröm a harmadik körben

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 26. 21:57
A portugál Braga, a svájci Grasshoppers és a román Vaslui is továbbjutott a labdarúgó Intertotó-kupa harmadik fordulójából.

A Braga már az első meccsen bebiztosította továbbjutását, hiszen a török Sivasspor otthonában nyert 2-0-ra. Szombaton otthon semmisítette meg ellenfelét, hiszen Matheus (45.) és Linz (56.) góljával, valamint Aguiar (70.) tizenegyesével végül 3-0-ra győzött.

Azonos előjelekkel várhatta a visszavágót a Grasshoppers is, amely egy héttel ezelőtt odahaza nyert 3-0-ra. A második meccsen Bobadilla 53. percben lőtt gólt, a bolgár Csernomorec Burgasz pedig kiesett.

A román Vasluinak már sokkal nehezebb dolga volt, hiszen a Nyeftcsi Baki elleni azeri 1-2 után kellett a maguk javára fordítani a párharcot. Nos, keleti szomszédaink jó munkát végeztek, hiszen Burdujan (30.), illetve Luz (38.) találatával 2-0-ra nyedrtek, így ők is továbbjutottak az UEFA-kupa második selejtezőkörébe.