KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "SPORTING BRAGA"
A Benfica csapott le a Braga kapusára 2011. május 21. 12:43 Hivatalosan megerősítette Artur Moraes szerződtetését a Benfica szombaton, aki bár a Roma futballistája volt ebben a szezonban, kölcsönben az El-döntőig menetelt Braga első számú kapusa volt.

Európa(-liga) trónján a Porto! 2011. május 18. 22:38 VIDEÓ! Falcao találatával a Porto 1-0-ra legyőzte a Bragát a labdarúgó Európa-liga dublini döntőjében, ezzel első alkalommal hódította el a trófeát. A találkozó nem sok helyzetet hozott, a finálét egy fejesgól döntötte el a 44. percben. A kék-fehérek kolumbiai csatárzsenije egyedülálló rekordot állított fel azzal, hogy egy szezonban, egy nemzetközi kupasorozatban 17 gólt lőtt. A Porto összességében megérdemelten ülhetett fel Európa(-liga) trónjára!

Szerdán El-döntő és Ligue 1! - blog 2011. május 18. 17:38 Kedden a közös tippszelvény elúszott, a szimpla tipp viszont végre feküdt. Örömmel tapasztaltuk, hogy bloggerünk írásaihoz egyre többen szólnak hozzá, ki segíteni szeretne, ki másként bölcselkedik - de, hozzászól. Megpezsdült az élet, az utóbbi idők pechesebb eredményei ellenére az összefogás jelei vannak kibontakozófélben a napituti.blogger.hu oldalon. Ez lenne a lényeg, a SportHirado.hu innen is támogatja a kezdeményezést! Szerdára természetesen az Európa-liga-döntő is felkerült a hármaskötésbe, de egy francia bajnokiról is olvashatunk.

A „kis Barca” Dublinban is varázsolna 2011. május 17. 19:51 Minden a „kis Barcelonaként” is aposztrofált Porto Európa-liga-győzelme mellett szól – a Braga talán éppen ebbe kapaszkodhat bele. A bajnokságban kétszer alulmaradt az északi riválissal szemben, amelynek támadógépezete a legerősebb pajzson is rendre lyukat üt. Villas-Boas mennybe mehet Dublinban.

Veretlenül lett portugál bajnok a Porto 2011. május 15. 12:10 Videó, tabella, góllövőlista! Az utolsó fordulóban sem tört meg a sorozat, 27 győzelemmel és 3 döntetlennel, veretlenül lett bajnok a portugál bajnokságban a Porto.

Portugália lábai előtt hever az El 2011. május 6. 12:45 Jose Mourinhónak, Cristiano Ronaldónak, Ricardo Carvalhónak és Pepének ugyan nem sikerült a bravúr, a döntőbe jutás a BL-ben, de Portugália futballközvéleménye így is a mennyekben érzi magát, soha nem látott sikert ünnepelhet. A friss bajnok FC Porto ugyanis a Sporting Bragával vívja majd május 18-án az Európa-liga dublini fináléját, az érintettek pedig roppant büszkék arra, hogy részesei lehetnek a sportágtörténeti eseménynek.

El-marad a Porto-Benfica álomdöntő! 2011. május 5. 22:58 VIDEÓK! Ahogy arra számítani lehetett, portugál házirangadó lesz a május 18-i, dublini Európa-liga-fináléban, ám a Portóval nem a Benfica, hanem meglepetésre a Braga nézhet majd farkasszemet. A portóiak 3-2-re kikaptak ugyan a Villarreal vendégeként - Falcao újra betalált és már 16 gólos a sorozatban -, de az első meccsen mutatott elsöprő második félidő után ez nem osztott, nem szorzott. A portugál elődöntőben a Braga egy fejessel megszerezte a vezetést, s mivel Lisszabonban is talált egy gólt, mehet Írországba. A Porto 15 meccse nem vesztett - mostanáig, a Benfica tavaly november óta mindig lőtt gólt - mostanáig.

El: Porto-gála, Benfica-előny 2011. április 28. 22:59 VIDEÓK! Hiába vezetett a szünetben a Villarreal, a második félidőben Radamel Falcao négy góljával, valamint Guarín fejesével 5-1-re lemosta a Porto a Európa-liga elődöntőjének első összecsapásán: ezzel a kék-fehérek tulajdonképpen bent vannak a május 18-i dublini fináléban. Nem mellesleg a portóiak kolumbiai ásza 15 találatával vezeti a sorozat góllövőlistáját. A másik párharc nem ennyire egyértelmű, hiszen a Benfica csupán eggyel rúgott többet a Bragánál a portugál házirangadón, s 2-1-es előnnyel utazhat a jövő heti visszavágóra.

Spanyol had torpedózná a luzitán álmokat 2011. április 27. 17:23 Angol, nyugatnémet, olasz és spanyol „hagyományt” támasztana fel a portugál futball, ehhez már csak a Villarrealt kell valahogyan eliminálni. Az Európa-liga elődjének számító UEFA Kupában ugyanis hét alkalommal fordult elő, hogy azonos országbeli együttesek csatáztak a döntőben, csütörtökön pedig a Benfica és a Braga párharca mellett a luzitán bajnok FC Porto a Villarreallal találkozik.

El: kevés volt Dzsudzsák gólja... 2011. április 14. 22:58 VIDEÓK! Hiába lőtt gólt Dzsudzsák Balázs az elején, majd került kétgólos előnybe a PSV az Európa-liga negyeddöntőjének visszavágóján, nem bírta a nyomást a holland együttes a továbbiakban, a Benfica végül 2-2-es döntetlenjének köszönhetően könnyedén jutott a sorozat elődöntőjébe. A Porto és a Benfica után a Braga is továbbjutott, a portugál öröm a Dinamo Kijev elleni 0-0 után, az idegenben lőtt gólnak köszönhetően lett teljes. A nap negyedik továbbjutója a Twente otthonában fordító és kettős sikerrel ünneplő Villarreal lett.