Hátrányból nyert a Loki a ZTE ellen

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 26. 16:39
Jól rajtolt a bajnoki címre is esélyes Debrecen a labdarúgó NB I 1. fordulójában, Herczeg András csapata hátrányból fordította a maga javára a Zalaegerszeg elleni nyitányt, s győzött végül 2-1-re. A meccsen Waltner Róbert büntetője révén szerezték meg a zalaiak a vezetést, ám Rudolf Gergely az első félidőben szintén tiztenegyesből egyenlített, majd az ifjú csatár a 66. percben Dombi Tibor beadását váltotta gólra.

Fotó: Derencsényi István
LABDARÚGÓ NB I, 1. FORDULÓ:
DEBRECEN - ZALAEGERSZEG 2-1 (1-1)
Debrecen, 4500 néző, vezette: Kassai (Erős, Medovarszki)
DEBRECEN: Csernyánszki - Bernáth, Komlósi, Mészáros (Varga Z., 62.), Takács Z. - Huszák (Dombi, 46.), Kiss Z., Leandro, Czvitkovics - Kerekes (Oláh, 60.), Rudolf. Klubmenedzser: Herczeg András.
ZALAEGERSZEG: Vlaszák - Kocsárdi, Miljatovic, Botis, Szamosi - Tóth Z., Máté, Alomerovics (Petneházi, 68.), Trnavacs (Hajdú, 46.) - Waltner, Meyé (Pekic, 76.). Vezetőedző: Supka Attila.
Gólszerző: Rudolf (38., 11-esből, 66.), ill. Waltner (21., 11-esből)
Sárga lap: Bernáth (69.), Czvitkovics (76.), ill. Waltner (51.)

Némi túlzással a Debrecen ott folytatta, ahol az MTK ellen abbahagyta a múlt vasárnap a Szuperkupadöntőt, azaz tizenegyespárbajt vívott ellenfelével. Az első félidőben ugyanis mindkét csapat rúghatott egy-egy büntetőt.

A vendégek ajándékba kapták a lehetőséget a kissé indiszponáltan bíráskodó Kassai Viktor játékvezetőtől, hiszen Kiss Zoltán, ha egyáltalán szabálytalankodott is Meyével szemben, azt a tizenhatoson kívül tette. Az ítéletvégrehajtó Waltner persze ezzel nem foglalkozott, így bő húszpercnyi unalom után vezetett az egyébként csak kontrákra építő ZTE (0-1).

A Loki ezután nagyobb sebességre kapcsolt – mi tagadás, nem volt nehéz, ugyanis a főszereplők szinte csak lézengtek a pályán -, és néhány helyzet után – ugyancsak büntetőből – egyenlített a sértett, a legagilisabb hazai játékos, Rudolf találatával (1-1).

Az első félidőben látottak nem hozták tűzbe a közönséget. Az iram és a színvonal egyaránt méltatlan volt egy rangadóhoz. Miként az volt a szünet után is...

A szurkolók nem éppen szalonképes rigmusban nyilvánítottak kritikát, és szórványos füttyszó is felharsant. A hazaiak győzelmi esélyeit rontotta, hogy Mészáros cserére kényszerült.

Persze, már az is meglepetés volt, hogy a kezdőbe jelölte őt Herczeg András, hiszen az utóbbi hetekben sérülése miatt sokat kihagyott. A klubmenedzser kockáztatott: védő helyett Varga Zoltán személyében támadót küldött a pályára, és ez a húzása bejött.

Nem sokkal később Rudolf duplázta meg a saját és a csapata találatainak a számát, ami egyben a Loki győzelmét is jelentette. A hazai drukkerek – no meg a játékosok – legalább a három pontnak örülhettek. A vendégek még annak se.

Herczeg András: - A győzelemnek örülök és annak is, hogy hátrányból sikerült talpra állnunk. A mutatott játékunk azonban valóban sok kívánnivalót hagyott ezúttal maga után.
Supka Attila: - A játék képe alapján döntetlen is lehetett volna a végeredmény, de két nagy védelmi hibánk miatt bűnhődnünk kellett.