KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "WALTNER RÓBERT"
Szenzációs meccs - "másfél" magyarral 2011. október 17. 16:47 Vasárnap parázs csatát vívott egymással a Mattersburg és a Sturm Graz az osztrák labdarúgó-bajnokságban. A meccs magyaros rangadó is lehetett volna, de legfeljebb félig volt az... A vendég grazi csapatban Szabics Imre ugyan szokás szerint kezdőként kapott lehetőséget, sőt: a remek formában lévő csatár "másfél" gólpasszt jegyzett, ellenben a hazaiaknál Waltner Róbert csak fizetett szurkoló volt.

Waltner győztes gólja Linzben – videó 2011. február 13. 15:53 Magyar főszereplője volt szombat este a Linz-Mattersburg osztrák bajnokinak, a találkozó mindent eldöntő, egyetlen góljánál ugyanis Waltner Róbert csúsztatott a hosszú sarokba egy jobb oldali szöglet után. A 84. percben lecserélt támadó emellett egy sárga lapot is begyűjtött a meccsen, miután fejbe rúgta a hazaiak labdáért kivetődő kapusát.

Waltner gólja egy pontot ért 2010. február 26. 21:59 Waltner Róbert első labdaérintéséből betalált az Austria Wien elleni bajnokin, így a Mattersburg egy pontot otthon tartott. Milenko Acimovic 8. percben értékesített büntetőjével szereztek vezetést a vendégek, akiknek kapuját sérülése miatt nem Sáfár Szabolcs védte.

Waltner Róbert mesterhármasa 2009. november 21. 20:30 Waltner Róbert három góljával 3-0-ra nyert a Mattersburg a Kärnten vendégeként az osztrák labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában. A Salzburg Kapfenbergben diadalmaskodott, a Sturm otthon vérzett el.

Waltner Róbert megbüntette az Újpestet 2009. július 3. 20:40 Waltner Róbert épphogy megérkezett új klubjához, az osztrák élvonalbeli futballbajnokságban szereplő Mattersburghoz, máris kivette a részét csapata aktuális sikerében.

Világraszóló lagzit tartott a gólkirály! 2009. június 8. 14:38 Nagy volt az öröm múlt szombaton a labdarúgó NB I legutóbbi idényében negyedik helyen végzett Zalaegerszeg háza táján. No, ez alkalommal nem a Manchester United felett aratott örökké emlékezetes pillanatokat elevenítették fel a játékosok, hanem a 2007-2008-as kiírás gólkirályát, Waltner Róbertet és kedvesét ünnepelték - számolt be a örvendetes hírről a ztefc.hu.

Csank: Elveszíthetjük a két gólvágónkat 2008. november 21. 15:38 Csank János korábbi szövetségi kapitány, a ZTE FC jelenlegi vezetőedzője az NB I őszi idényének lezárultával a SportHirado.hu-nak úgy értékelt, a csapat jól hajrázott az ő irányítása alatt, és a hatodik hellyel a szezon alakulását ismerve mindenki elégedett lehet Zalaegerszegen. A kétszeres magyar bajnok mesteredző hozzátette, benne van a pakliban, hogy két kapós gólgyárosuk, Waltner Róbert és Roguly Meyé is távozik a télen, de a helyükre minőségi igazolásoknak kell érkezniük.

Pontjaiba került a kiállítás a liláknak 2008. október 31. 20:51 Az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában az Újpest kétszer is vezetést szerzett Zalaegerszegen, de a 66. perctől emberelőnyben játszó házigazdák mindkétszer egyenlíteni tudtak. Előbb a negyedik percben Korcsmár, aztán a negyvenkettedikben Rajczi szerzett vezetést a vendég lila-fehéreknek, ám Waltner Róbert kétszer egyenlített. Másodszor Lipták kiállítása miatt már emberelőnyből, egy büntetőt értékesítve.

Hátrányból nyert a Loki a ZTE ellen 2008. július 26. 16:39 Jól rajtolt a bajnoki címre is esélyes Debrecen a labdarúgó NB I 1. fordulójában, Herczeg András csapata hátrányból fordította a maga javára a Zalaegerszeg elleni nyitányt, s győzött végül 2-1-re. A meccsen Waltner Róbert büntetője révén szerezték meg a zalaiak a vezetést, ám Rudolf Gergely az első félidőben szintén tiztenegyesből egyenlített, majd az ifjú csatár a 66. percben Dombi Tibor beadását váltotta gólra.