Eldöntetlen nyári délután Némethonban

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 24. 18:53
Kétgólos hátrányból felállva 2-2-es döntetlent ért el a Wolfsburg futballcsapata a német labdarúgó-bajnokság 2. fordulójában a Bochum vendégeként. A másik vasárnapi derbin is ikszeltek a felek, a Köln otthonában játszott 1-1-et az Eintracht Frankfurttal.

Két mérkőzéssel, a Bochum-Wolfsburg és a Köln-Frankfurt összecsapásokkal zárult a Bundesliga második fordulója vasárnap délután.

A Bochum a Karlsruhétól elszenvedett idegenbeli 1-0-ás vereséget szerette volna feledtetni, a Wolfsburg pedig tovább folytatta volna jó szereplését. A zöldek a nyitókörben a Kölnt múlták felül 2-1-re.

A mérkőzést a "pontatlan" Bochum kezdte aktívabban, s tervük, hogy minél hamarabb megszerezzék a nyugalmat jelentő vezető gólt, bejött. A 12. percben Sestak juttatta előnyhöz a kékmezes hazaiakat, s a félidő hátralévő részében is inkább nekik voltak helyzeteik. A "Farkasok" nem jelentettek veszélyt a bochumi kapura, így az 1-0-ás félidei hazai előny megérdemeltnek mondható.

A vendégek elsősorban szabálytalanságaikkal hívták fel magukra a figyelmet, helyzetüket pedig Dabrowski 50. percben szerzett találata tovább nehezítette. Már 2-0-ra mentek ahazaiak, amikor a Wolfsburg elkezdett futballozni.

A bekapott gól után szinte azonnal ritmust váltottak a látogatók, két perccel később, Costa révén pedig a szépítettek. 2-1, és volt még hátra bő negyven perc.

A Wolfsburg nem adta fel, a nyomást pedig nem bírta a Bochum. A 69. percben a szünetben csereként beállt Saglik kiegyenlítette a hátrányt, ám eztán hiába próbáltak meg a csapatok megszerezni a győzelmet, a csata összképét tekintve igazságos, 2-2-es eldöntetlen született.

Kölnben kis híján megszületett a szezon első győzelme, a "Kecskések" Novakovic 33. percben szerzett góljával egészen a 81. percig vezettek, ám ekkor Fenin egalizált, így megmentett egy pontot a Frankfurtnak.

A Wolfsburg két forduló után, a Dortmunddal holtversenyben negyedik, a Köln és a Bochum tizenharmadik, míg a Frankfurt tizenötödik a 18 csapatos Bundesligában.