KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "NEMET_BAJNOKSAG"
Őrült mérkőzésen kaptak ki Husztiék 2008. december 7. 18:48 Huszti Szabolcs kezdőjátékosként lépett pályára Wolfsburgban, ahol a Hannover 96 nem mindennapi izgalmak közepette kapott ki 2-1-re a Bundesliga 16. fordulójában vasárnap délután. Zaccardo vezető találata után a második félidő közepén a hannoveriek cseh csatára, Jiri Stajner mindkét hálóba betalált, a 80. percben pedig kapusukat vesztették a pirosmezesek, Fromlowitz ziccerben állította meg szabálytalanul a wolfsburgi csatár Dzekót. A büntetőt a középpályás (!) Rosenthal védte ki, de így is elvérzett a vendégcsapat. Huszti az utóbbi jelenetet már csak a kispadról szemlélhette, 78 percig volt a pályán.

Egy félidőt átaludva nyert a Hoffenheim 2008. október 29. 21:51 Bár a félidőben még hátrányban volt, nyerni tudott, ezzel megőrizte a forduló előtti első helyét a Hoffenheim együttese a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 10. fordulójában. Az újoncnál nem játszott Lőw Zsolt. Dárdai Pál és Huszti Szabolcs is kezdőként kapott szerepet a Hertha – Hannover meccsen. Vesztes állásból fordított Frankfurtban a Bayern München, míg a Hamburg otthon verte meg a Stuttgartot. A Dortmund Hajnal Tamással a soraiban Kölnben nyert.

Bundesliga 2: Torghelle gólpassza kellett az augsburgi sikerhez 2008. október 24. 19:57 Hátrányból fordítva 2-1-re győzött Torghelle Sándor és Szabics Imre csapata, az Augsburg, a német másodosztályú labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában. A győztes gólnál a passzt a magyar válogatott csatára adta.

Labdarúgás: Mario Basler lett az Eintracht Trier vezetőedzője 2008. szeptember 8. 19:21 Mario Basler, a német válogatottal 1996-ban Európa-bajnok, korábbi világklasszis futballista lett a negyedosztályban szereplő SV Eintracht Trier 05 labdarúgócsapatának vezetőedzője.

Német labdarúgás: Ribéry edzésbe állt a Bayern Münchenben 2008. szeptember 4. 16:15 Franck Ribéry a júniusi labdarúgó Európa-bajnokság olaszok elleni csoportmeccsén szenvedett bokasérülést, amelynek köszönhetően hónapokig csak szenvedett. Ám csütörtökön eljött a nap, és a francia középpályás végre újra edzésbe állhatott a német élvonalban szereplő Bayern Münchenben.

Átigazolás: amerikai válogatott érkezett a Mönchengladbachba 2008. szeptember 1. 17:27 Michael Bradley az SC Heerenveen korábbi játékosa négyéves szerződést kötött a német Bundesligában szereplő Borussia Mönchengladbach együttesével. Az amerikai válogatott középpályás már át is esett az orvosi vizsgálatokon.

Eldöntetlen nyári délután Némethonban 2008. augusztus 24. 18:53 Kétgólos hátrányból felállva 2-2-es döntetlent ért el a Wolfsburg futballcsapata a német labdarúgó-bajnokság 2. fordulójában a Bochum vendégeként. A másik vasárnapi derbin is ikszeltek a felek, a Köln otthonában játszott 1-1-et az Eintracht Frankfurttal.

Husztiék nem bírtak a Cottbusszal 2008. augusztus 22. 22:03 Huszti Szabolcs csapata, a Hannover 96 nem tudta otthon tartani mindhárom pontot az Energie Cottbus ellen a német élvonalbeli bajnokság (Bundesliga) második fordulójában, a csapatok gólnélküli döntetlenre végeztek az AWD-Arenában. Az alsó-szászok úgy tűnik, alaposan beragadnak a rajtnál, korábban a nyitányon háromgólos vereségbe szaladtak bele Gelsenkirchenben. Huszti hatvan percet kapott a mérkőzésen.

Labdarúgás: Fernando Meira a Galatához távozott a Stuttgarttól 2008. július 23. 12:23 A török Galatasaray együtteséhez igazolt Fernando Meira, a VfB Stuttgart portugál válogatott labdarúgója.

Mertesacker sérülése sokkolja Brémát 2008. július 22. 23:24 Rájár a rúd ezekben a napokban az új Bundesliga-idényre készülő SV Werder Bremen együttesére, a hírek szerint egy hónapra harcképtelenné vált a csapat védelmének pillére, a német válogatott hátvéd Per Mertesacker. Az elefántcsontparti támadó Boubacar Sanogo sem egészséges, valószínűleg maláriafertőzést kapott a nyáron Afrikában.