Egy nagy nulla a Bayern München!

Szerző: shLétrehozva: 2009. október 3. 17:27
Hatalmas meglepetésre csak egy szégyenteljes 0-0-ra futotta a Bayern München erejéből odahaza a Köln ellen a német labdarúgó-bajnokság 8. fordulójában. A Mainz viszont győzött a Hoffenheim ellen, a csapatban végig ott volt a magyar válogatott Lőw Zsolt is, aki gólpasszt is adott. A Leverkusen lemosta a Nürnberget, így a Bundesliga élére szökkent. A Hannover is vitézkedett, míg a Bochum és a bajnok Wolfsburg nem bírt egymással - pedig utóbbi majd' félóráig emberelőnyben futballozhatott.

BUNDESLIGA, 8. FORDULÓ:
Bayern München-Köln 0-0
Leverkusen-Nürnberg 4-0 (3-0)
Gólszerző: Kroos (2.), Rolfes (28. – 11-esből), Derdiyok (34.), Kiessling (68.)

Hannover-Freiburg 5-2 (3-1)
Gólszerző: Chahed (7.), Bruggink (10.), Haggui (45+1.), Konan (85.), Pinto (91.), ill. Banovics (35.), Schuster (82.)

Bochum-Wolfsburg 1-1 (0-0)
Gólszerző: Hashemian (53.), ill. Dzeko (75.)
Kiállítva: Ono (63.) - Bochum

Mainz-Hoffenheim 2-1 (2-0)
Gólszerző: Ivanschitz (6.), Bance (11.), ill. Ibertsberger (87.)
Mönchengladbach-Dortmund 0-1 (0-1)
Gólszerző: Barrios (38.)

A hétközi, Juventus elleni Bajnokok Ligája 0-0 után a bajnokságban is ugyanilyen eredményt ért el a német rekordbajnok Bayern München. Az ellenfél azonban nem volt annyira acélos, mint az olaszok, mégsem bírt vele a bajor szupercsapat.

Arjen Robben sérülése miatt nem állhatott az együttes rendelkezésére, amely így a Butt - Lahm, Van Buyten, Badstuber, Braafheid - Ottl, Schweinsteiger - T. Müller -Sosa (Gómez, 46.), Klose (Olic, 71.), Ribéry (Pranjic, 46.) összeállításban kezdett.

Mégsem bírt a Lukas Podolskit a soraiban tudó és a kiesés ellen küzdő kölniekkel. A forgatókönyv úgy alakult, ahogy ez egy ilyen párosításánál lenni szokott: táűmadott a hazai együttes, védekezett a kiscsapat. Gól nem, füttyszó viszont annál több akadt a kilencven perc alatt. Blama a javából.

Az újonc Mainz viszont fantasztikus és újabb sikerével már az ötödik a pontvadászatban. A piros-fehérek szombaton a Dárdai PálHertháját a múlt héten agyonverő Hoffenheimet fogadta és 2-1-re le is győzte.

Számunkra szívet melengető, hogy Lőw Zsolt végig ott volt a győztes alakulatban, s Ivanschitz bombagólja előtt ő adta balról a gólpasszt. Bancé megfejelte az előnyt, amit Ibertsberger a lefújás előtt csak kozmetikázni tudta.

A kiesés rémétől fenyegetett Hannover fontos pontokat szerzett a Freiburg ellen, a játékosok összeszedték magukat és szebbnél szebb gólokat lőve 5-2-re nyertek. Mind az öt találatot más futballista szerezte, ami nem rossz előjel a továbbiakra.

A bajnok Wolfsburg 1-1-es döntetlent játsott Bochumban úgy, hogy fél órán át emberelőnyben játszhatott. A vezetést mégis az ellenfél szerezte meg, de a Manchester Unitednek betaláló Edin Dzeko a 75. percben egalizált. Igaz, szerencséje sem volt a Farkasoknak, hiszen a vége felé duplakapufát lőttek, a labda meg kipattogott.

A Leverkusen magabiztosan futballozva terítette le az utolsó előtti Nürnberget, a papírforma-siker után pedig a Bundesliga élére ugrott.

A Mönchengladbach-Dortmund összecsapáson a vendégek örülhettek, meg mi, hiszen Hajnal Tamást a kezdőbe nevezte edzője. A válogatott középpályás a 85. percig volt a pályán, de a többiek nélküle is kihúzták a hátralévő idő, s nyertek 1-0-ra Barrios jobb oldali lövésének köszönhetően.

Vasárnap Hertha-Hamburg és Stuttgart-Bremen összecsapásokat rendeznek.

1. Bayer Leverkusen 8 6 2 0 18:5 13 20
2. Hamburger SV 7 5 2 0 17:7 10 17
3. FC Schalke 04 8 5 1 2 11:5 6 16
4. 1899 Hoffenheim 8 4 2 2 15:7 8 14
5. 1. FSV Mainz 05 8 4 2 2 12:13 -1 14
6. VfL Wolfsburg 8 4 1 3 16:15 1 13
7. Bayern München 8 3 3 2 13:7 6 12
8. Werder Bremen 7 3 3 1 12:6 6 12