KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "LOW_ZSOLT"
Lőwék legyőzték a Panathinaikoszt 2010. július 26. 21:48 Két újonc, Haruna Babangida és Dragan Georgijev találataival 2-0-ra győzött a Lőw Zsoltot az utolsó félórában foglalkoztató Mainz a görög bajnoki címvédő Panathinaikosz ellen. Szalai Ádám sérülését követően nem játszott.

Még egy magyar válogatott kés alatt 2010. február 2. 13:12 Tímár Krisztián után Lőw Zsoltot, a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Mainz 25-szörös válogatott szélső hátvédjét is meg kell műteni.

Szalai Ádám sem segíthetett a Mainznak 2010. január 16. 17:14 Szalai Ádám ugyan a 63. perctől játszott, de a Mainz így is 4-2-es vereséget szenvedett a bajnoki címre pályázó, a három pont révén az élre ugró Bayer Leverkusen vendégeként a német labdarúgó Bundesliga 18. fordulójában. A vendégeknél Lőw Zsolt a kezdőcsapatban kapott helyet. A sérülése után lábadozó Dárdai Pált nélkülöző sereghajtó Hertha BSC megszerezte második győzelmét, 3-0-ra nyert idegenben a Hannover ellen.

Döntetlennel zárt a Mainz és a Stuttgart 2009. december 13. 17:51 Drámai hajrá után 1-1-es döntetlennel zárult a BL-nyolcaddöntős VfB Stuttgart mainzi vendégjátéka a német labdarúgó Bundesliga 16. fordulójában. Potgerbnyak már a 11. percben bevette a hazaiak kapuját, majd a 90. percig kellett várni az újabb találatra. A vendégek kapusa, Lehmann piros lapot érően szabálytalankodott, a büntetőt Polanski értékesítette. Lőw Zsolt mindvégig a pályán volt a mainziaknál.

Kevés volt Dzeko duplája a Wolfsburgnak 2009. november 28. 17:13 Tovább folytatja remek szereplését a német labdarúgó-bajnokságban Lőw Zsolt csapata, az újonc Mainz, amely a forduló előtt a dobogón álló Hamburgtól csent el egy pontot a 14. fordulóban. Az utolsó percben szerzett Mertesacker-góllal mentette döntetlenre duplázó Dzekóval kétszer vezető Wolfsburg elleni rangadóját a Werder Bremen, idei 11. vereségét szenvedte el a Hertha Berlin, amelyet simán 3-1-re vert az Eintracht Frankfurt.

Egy nagy nulla a Bayern München! 2009. október 3. 17:27 Hatalmas meglepetésre csak egy szégyenteljes 0-0-ra futotta a Bayern München erejéből odahaza a Köln ellen a német labdarúgó-bajnokság 8. fordulójában. A Mainz viszont győzött a Hoffenheim ellen, a csapatban végig ott volt a magyar válogatott Lőw Zsolt is, aki gólpasszt is adott. A Leverkusen lemosta a Nürnberget, így a Bundesliga élére szökkent. A Hannover is vitézkedett, míg a Bochum és a bajnok Wolfsburg nem bírt egymással - pedig utóbbi majd' félóráig emberelőnyben futballozhatott.

Lőw hibája edzője állásába került 2009. augusztus 3. 16:10 Kirúgták Jörn Andersent, a Bundesligába frissen feljutott FSV Mainz vezetőedzőjét. A szakembert azután küldték el, hogy csapata a Német Kupa első fordulójában kiesett a negyedosztályú Lübeckkel szemben.

Lőw csapata a feljutás küszöbén 2009. május 17. 15:52 Már csak egyetlen pont hiányzik a feljutáshoz Lőw Zsolt együttesének a Mainznak a Bundesliga másodosztályában, miután 2-0-ra győztek Fürthben a 33. fordulóban. Legrosszabb esetben a harmadik, osztályozós helyen végeznek a rajna-pfalziak.

Lőw Zsolt örülhetett a magyar rangadón 2009. május 3. 15:42 Magyar csatára került sor a német másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Bundesliga 2) 30. fordulójában vasárnap. Lőw Zsolt és Stieber Zoltán is kezdőként kapott helyet a Mainz illetve a Koblenz csapatában, a találkozón Lőw öröme lehetett teljes: csapata 2-0-ás győzelmét végig a pályán segítette. Stiebert az 58. percben cserélték le.

Bundesligát érhet Lőw Zsolték fordítása 2009. április 26. 15:57 Nagyon megszenvedett, de végül győzött az utolsó előtti helyen álló Ingolstadt otthonában a Lőw Zsolttak felálló Mainz a német másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Bundesliga 2) 29. fordulójában. A vendégek kétszer is hátrányban voltak, ám az utolsó percekben fordítottak, így megtartották a Bundesliga-feljutást érő második helyüket a tabellán.