Szalai Ádám sem segíthetett a Mainznak

Szerző: shLétrehozva: 2010. január 16. 17:14
Szalai Ádám ugyan a 63. perctől játszott, de a Mainz így is 4-2-es vereséget szenvedett a bajnoki címre pályázó, a három pont révén az élre ugró Bayer Leverkusen vendégeként a német labdarúgó Bundesliga 18. fordulójában. A vendégeknél Lőw Zsolt a kezdőcsapatban kapott helyet. A sérülése után lábadozó Dárdai Pált nélkülöző sereghajtó Hertha BSC megszerezte második győzelmét, 3-0-ra nyert idegenben a Hannover ellen.

Kevesen irigyelhették a mainzi csapatot, lévén a bajnokság kezdete óta szárnyaló leverkuseniek vendégeként kellett bizonyítaniuk. Erre kevés esélyük volt, a találkozó azonban meglepően indult. Lőw Zsolt és csapattársai a 8. percben vezetést ünnepelhettek, de röpke négy perc alatt Kadlec és Barnetta fordított. Sőt, az első félóra végén a nyártól a Bayern Münchenbe visszarendelt Kroos révén már 3-1-re alakult az eredmény.

A második félidő közepén szépített a Mainz, Szalai Ádám pedig bemutatkozhatott a Bundesligában. A Real Madridtól érkezett csatár hajtott is becsülettel, de a hajrában Derdiyok végképp eldöntette a három pont sorsát. A vendégcsapat szépen helytállt, de ez kevésnek bizonyult a pontszerzéshez.

Lőw a második félidőben már nem játszott.

A Hertha BSC számára most már minden találkozó sorsdöntőnek számít, de így is meglepetés, hogy a szintén a bennmaradásért küzdő Hannover vendégeként ellentmondást nem tűrően söpörte be a három pontot. A fővárosi együttes biztosan használta ki helyzeteit, így némileg javított helyzetén. Persze így is bravúrok sorozatára lesz szüksége, ha a következő szezont is a Bundesliga I-ben szeretné tölteni.

A berlini együttes egyébként legutóbb a nyitó fordulóban győzött...

BUNDESLIGA, 18. FORDULÓ:
Bayer Leverkusen–Mainz 4–2 (Kadlec 15., Barnetta 19., Kroos 30., Derdiyok 88., ill. Hoogland 8., Bungert 67.)
Eintracht Frankfurt–Werder Bremen 1–0 (Russ 57.)
Hamburg–Freiburg 2–0 (Jansen 7., Petric 55.)
Hannover–Hertha BSC 0–3 (Piszczek 30., Raffael 33., Gekasz 80. – 11-esből)
Mönchengladbach–Bochum 1–2 (Bäcker 79., ill. Sestak 12., Dedic 36.)
Stuttgart-Wolfsburg 3-1 (Hilbert 28., Pogrebnyak 58., Gebhart 87., ill. Dzeko 65.)