Bayern-sziporka a bajor derbin

Szerző: N.K.Létrehozva: 2011. október 29. 17:21
VIDEÓK! Ha Bayern München és hazai pálya, akkor nincs kecmec: a német rekordbajnok ezúttal a Nürnberget csinálta ki a bajor derbin 4-0-ra az Allianz-Arénában a Bundesliga 11. fordulójában. A meccs hőse a tizedik meccsén immáron tizenegyedik és tizenkettedik találatát jegyző Mario Gomez volt, de Franck Ribéry és Bastian Scweinsteiger bombagóljai sem voltak "kutyák". A Stuttgart-Dortmund rangadón a hazaiaknál egykori csapata ellen kezdett Hajnal Tamás, a meccs viszont negyedórát csúszott.

BUNDESLIGA, 11. FORDULÓ:
BAYERN MÜNCHEN - NÜRNBERG 4-0 (3-0)
München, Allianz-Aréna, vezette: Florian Mayer.
BAYERN: Neuer - Rafinha, Van Buyten, Badstuber, Lahm - Tyimoscsuk, Schweinsteiger (Alaba, 72.) - Müller (Olic, 77.), Kroos (Luiz Gustavo, 74.), Ribéry - Gomez. Vezetőedző: Jupp Heynckes.
Kispad: Butt (kapus), Pranjic, Luiz Gustavo, Alaba, Usami, Olic, Petersen.

NÜRNBERG:
Stephan - Judt (Hegeler, 46.), Wollscheid, Klose, Plattenhardt - Cohen (Weissmeier, 62.), Simons - Chandler, Kamavuaka, Esswein (Frantz, 71.) - Pekhart. Vezetőedző: Dieter Hecking.
Kispad: Uphoff (kapus), Maroh, Frantz, Hegeler, Mak, Wiessmeier, Mendler.
Gólszerző: Gomez (2., 68.), Shweinsteiger (19.), Ribéry (39.)
Sárga lap: Luiz Gustavo (79.), ill. Judt (32.), Cohen (47.)
A Gladbach elleni 0-1-es hazai idénynyitó óta a Hamburgnak ötöt, a Freiburgnak hetet, a Leverkusennek hármat, a Herthának és ezúttal a Nürnbergnek is négyet-négyet vágott saját közönsége előtt a Bayern München. A hazaiak 23-0-s otthoni gólaránya több mint félelmetes.
Meg a csapat is. Meg Mario Gomez is, aki már a 2. percben betalált az ellenfél hálójába - csakúgy, mint pénteken Michael Ballack a Freiburgéba. A bajor derbi nema Nürnbergről szokott szólni - főleg nem Münchenben -, de ezúttal annyi közük sem volt a vendégeknek a meccshez, mint süketnek a CD-lejátszóhoz.
Egyetlen másodpercig nem volt kérdés a végkimenetel, legfeljebb arra lehetett megtenni a téteket, hogy mennyit üt a Bayern. Négy lett a vége, Schweini és Ribéry ágyúja önmagáért beszélt, Gomez pedig keretbe foglalta teljesítményét a meccsen. Tíz meccs, tizenkét gól - és még őt bénázzák le a rosszmájú szurkolók. A Bayern sziporkázott, a Bundesliga nem véletlenül kezdődik az ő nevükkel.
A bajnok Dortmund negyedórás késéssel kezdett Stuttgartban, mert a csapatot szállító busz dugóba keveredett. A hazaiaknál ott volt a kezdőben Hajnal Tamás is, a magyar középpályás egykori csapata ellen bizonyíthatta, hiba volt őt elengedni. A meccset kis híján végigjátszotta, csak a hosszabbításban cserélte őt le ellenfele - a találkozón amúgy igazságos döntetlen született.
A nap meglepetését a Hertha szállította, amely nagy meccsen verte meg idegenben a Wolfsburgot. A Schalke Raúl és Huntelaar vezetésével már a második a Bundesligában, a Mönchengladbach a Bayern-verő Hannover ellen aratott újabb nagy diadalt.
A többi meccs:
szombat:
Schalke - Hoffenheim 3-1 (Raúl 28., Huntelaar 73., 76. - az elsőt 11-esből, ill. Ibisevic 63.)
Stuttgart - Dortmund 1-1 (Tasci 22., ill. Piszczek 45.)
Wolfsburg - Hertha 2-3 (Mandzukic 31., Schafer 84., ill. Raffael 27., Kobiasvili 37. - 11-esből, Lasogga 85.)
Mönchengladbach - Hannover 2-1 (Reus 21., 51., ill. Pogatetz 26.)
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS:
91. Vége a meccsnek! Nem volt kérdés, ki nyeri a meccset, amely már a 2. percben eldőlt. 4-0!
Hertha GÓL! 2-3!
Wolfsburg GÓL! 2-2!
79. Luiz Gustavo-sárga. Visszahúzásért.
77. Bayern-csere: Olic be, Müller le.
Schalke GÓL 3-1!
74. Bayern-csere: Luiz Gustavo be, Kroos le.
Schalke GÓL! 2-1!
72. Bayern-csere: Alaba be, Schweinsteiger le.
71. Nürnberg-csere: Frantz be, Esswein le.
68. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!! A Nürnberget is kitömi a Bayern odahaza: Kroos ment el a bal oldalon, az alapvonal elől laposan középre lőtt, a röviden Gomez - ki más? - érkezett, majd 3 méterről a kapuba pörgetett. 4-0!

65. Gomez cselezte ki a kapust, de gurítását Wollscheid kirúgta a gólvonal elől.
64. Van Buyten fejelt 7 méterről fölé.
Hoffenheim GÓL! 1-1!
62. Nürnberg-csere: Weissmeier be, Cohen le.
Gladbach GÓL! 2-1!
47. Cohen-sárga. Alárúgott az ellenfélnek.
46. Folytatják! Nürnberg-csere: Hegeler be, Judt le.
Dortmund GÓL! 1-1!
45+1. Vége a félidőnek! A mérkőzés a Bayern Münchenről szól. 3-0!
39. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! Hihhettettlennn! Szezonbeli ötödik gólját lőtte Ribéry: Lahm gurított balról a franciához, aki középre vezette a labdát. Megcsinált egy nagyszerű lövőcselt, még eggyel beljebb tolta, majd a tizenhatos előteréből keresztbe, a jobb alsóba durrantott. Profi. 3-0!

Gladbach GÓL! 1-0!
19. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! Mekkora dugó: Lahm adott laposan balról a középen, a tizenhatos vonalán várakozó Gomezhez, aki lekészítette a zsugát, érkezett Schweinsteiger, hogy aztán 21-ről bődületes erővel a kapu jobb oldalába bombázzon. 2-0!!

A találat óta nem volt helyzet, de felborul a pálya...
2. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!!! Máris vezet a BM! Schweinsteiger adott be a jobb oldalról, bent Gomez érkezett és az ötös jopbb csücskétől a hosszúba fejelt. A német csatár tizedik meccsén már tizenegy találatnál jár...Őrület. 1-0!

1. Elkezdték!
Bastian Schweinsteiger meghűlt, ezért kihagyta a hétközi, Ingolstadt elleni kupameccset, de most visszatérhet. Jerome Boateng azonban biztos kimarad, hiszen egy hete Hannoverben kiállították. Arjen Robben edzésbe állt, de kell neki még egy kis idő.
A bajorok egy hete szerencsétlen körülmények közepette kaptak ki 2-1-re Hannoverben, ez volt az idei második vereségük a bajnokságban. De még így sincs okuk a szégyenkezésre, hiszen a Bundesligában mindössze háromszor kapituláltak, azaz ezt a vereséget megelőzően csak egyszer. Legutóbb nem volt gondja az örökös bajnoknak a szomszédvárral, hiszen 3-0-val küldte haza a Nürnberget.
A Bayernnek egyébként is jól megy a rivális ellen, hiszen a 2005-2006-os szezon óta nem kapott ki tőle. A ligában öt meccse nyeretlen Nürnberg utoljára az 1991-92-es idényben tudott Münchenben örülni...