KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "NÜRNBERG"
Bayern-sziporka a bajor derbin 2011. október 29. 17:21 VIDEÓK! Ha Bayern München és hazai pálya, akkor nincs kecmec: a német rekordbajnok ezúttal a Nürnberget csinálta ki a bajor derbin 4-0-ra az Allianz-Arénában a Bundesliga 11. fordulójában. A meccs hőse a tizedik meccsén immáron tizenegyedik és tizenkettedik találatát jegyző Mario Gomez volt, de Franck Ribéry és Bastian Scweinsteiger bombagóljai sem voltak "kutyák". A Stuttgart-Dortmund rangadón a hazaiaknál egykori csapata ellen kezdett Hajnal Tamás, a meccs viszont negyedórát csúszott.

Húsvétvasárnapra egy dupla - blog 2011. április 24. 10:21 A szombati tobzódás után vasárnapra, Húsvétvasárnapra "mindössze" egy duplát postázott bloggerünk. Ezúttal német és németalföldi élvonalbeli összecsapásokkal kapcsolatban érkezett egy kettőskötés. Az egyik Nürnbergből, a másik Amszterdamból. Fogadjátok szeretettel, kellemes ünnepeket kívánunk!

Kiütés a nyitómeccsen 2011. február 18. 22:40 A Nürnberg nem kegyelmezett a Bundesliga 23. fordulójának nyitómérkőzésén, és 3-0-ra leigázta az Eintracht Frankfurtot. A gát a 67. percben szakadt át, majd az utolsó percekben további két találattal terhelte meg a vendégek hálóját.

Tíz ponttal vezet az őszi bajnok BVB 2010. december 5. 19:26 Sorozatban nyolcadik idegenbeli győzelmét aratta a Borussia Dortmund Nürnbergben, aminek köszönhetően 15 forduló után 10 pont előnnyel vezeti a Bundesligát. Mindkét félidőre jutott egy BVB-gól, az elsőben Hummels fejelt a kapuba, a végén egy Blaszczykowski értékesített egy ziccert. 17 pont hátrányba került az éllovastól a címvédő Bayern. Klopp csapata már szombaton őszi bajnok lett a Mainz veresége után, két fordulóval a vége előtt ez eddig csak a Kaiserslauternnek (1997) és a Frankfrutnak (1993) sikerült a bajnokság történetében.