Tovább sodorja a lendület a szegedieket

Szerző: shLétrehozva: 2009. március 21. 17:55
A Sopron után a BSE-t is megverte a Donkó Orsolya vezette Szeged a női kosárlabda NB I 22.fordulójában. Az utolsó alapszakasz-körben a csongrádiak ezzel bebiztosították harmadik helyüket a tabellán. A SEAT Foton Győr pénteken nyert a nyolcba már kerülő Szekszárd ellen - ők ezzel már nem mehetnek az ötödik hely alá. A Szolnok viszont a Zala Volán ellen nyert hazai pályán egy szoros meccsen.

Ha valami, hát egy MKB Sopron elleni siker biztosan önbizalmat adhat a folytatáshoz a jelen bármely női kosárcsapatának. Nos, a Szeged együttese az elmúlt körben hazai pályán elverte Székely Norbert tanítványait.

Lendületben maradtak a csongrádiak és a mögöttük álló BSE-t is legyőzték 68-52-re. A fővárosiak a feldobásnál még bentmaradtak az öltözőben, ugyanis a hazaiak egy 14-0-s rohammal indították a meccset. Olga Zserzserunova járt az élen a dobásokban, míg mellé Michelle Maslowski zárkózott fel rendre.

A félidő végére felzárkózott a BSE, de nem tudott sokkal közelebb kerülni a Szegedhez. A 27. percben Zserzserunova triplájával már húsz volt a két fél között (53-33). A negyedik részre még összekapta magát a Lydia Milkova vezette vendégcsapat, de nem volt kérdés, hogy ki nyeri a meccset.

Pénteken a Győr Hajdana Radunovics remeklésével hazai pályán intézte el a nyolcba kerülést már feltehetően elbukó Atomerőműt. A SzolnokHegedűs Rita 23 pontjának is köszönhetően a Zalaegerszeget intézte el 66-57-re.

A nyolcadik helyen álló Vasas szoros első félidő után kiütötte a Ceglédet Pasaréten. Fejes Réka és Fritz Judit 22, illetve 26 pontjával a meccs legjobbjai lettek. A vendégek mindössze négy pontot szórtak az utolsó negyedben.