KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "SZOLNOKI NKK"
A hősies Szolnoké a bajnoki arany! 2011. május 18. 20:59 A Szolnok sorozatban három mérkőzést behúzva nyerte meg a bajnoki címet a férfi kosárlabda NB I-ben. Az Albacomp kétmeccses fórból bukott, és tapsolhatott keserű szájízzel az Olaj harmadik aranyérmének. Báder Márton nagyot alkotott a mindent eldöntő összecsapáson.

Ötödikként futottak be a városmajoriak 2009. április 28. 21:20 Hazai pályán 75-55-re legyőzte a Zala Volán-ZTE-t és ezzel megszerezte az ötödik helyet a BSE együttese a női kosár NB I rájátszásában. A hetedik pozícióért vívott harmadik találkozón a Szolnok diadalmaskodott a Vasas-Csatával szemben, így 2-1-es összesítéssel ők nyerték a párharcot.

Egy lépéssel közelebb a fináléhoz a Pécs 2009. április 12. 19:14 Magabiztos hazai győzelmével egy lépéssel közelebb került a bajnoki döntőhöz a MiZo Pécs együttese a női kosárlabda NB I rájátszásában. A baranyaiak az elődöntő első összecsapásán 84-56-ra verték a Szeviép Szegedet. A visszavágóra jövő hét szerdán kerül majd sor. Az 5-8. helyért játszott párharc során a Zalaegerszeg ötpontos, 68-63-as győzelmet aratott a Szolnok ellen az első mérkőzésen.

Továbbment a Pécs, győzött az MKB 2009. április 9. 20:27 Hazai pályán és győzelemmel kezdte a rájátszást az MKB Sopron női kosárcsapata. A nem is olyan rég még az Euroliga négyes döntőjében vitézkedő címvédő 102-49-re ütötte ki a Vasas-Csata együttesét, tulajdonképpen formalitássá téve a visszavágót. A MiZo Pécs nagy riválisával ellentétben már a második meccsét játszotta a Szolnok ellen. Fűzy Ákos tanítványai 65-49-es idegenbeli sikere azt jelenti, hogy Vajda Annáék a legjobb négy közé jutottak.

Tovább sodorja a lendület a szegedieket 2009. március 21. 17:55 A Sopron után a BSE-t is megverte a Donkó Orsolya vezette Szeged a női kosárlabda NB I 22.fordulójában. Az utolsó alapszakasz-körben a csongrádiak ezzel bebiztosították harmadik helyüket a tabellán. A SEAT Foton Győr pénteken nyert a nyolcba már kerülő Szekszárd ellen - ők ezzel már nem mehetnek az ötödik hely alá. A Szolnok viszont a Zala Volán ellen nyert hazai pályán egy szoros meccsen.

Vasas Csata: útban a legjobb nyolc felé 2009. február 21. 20:10 Mindössze két mérkőzést rendeztek szombat este a női kosárlabda-bajnokság 16. fordulójában. A harmadik helyen álló BSE csak nagy nehezen tudta legyűrni a Szolnokot (78-71), míg a Vasas-Csata ennél simábban verte a Szekszárdot, elsősorban második negyedbeli teljesítményének köszönhetően (80-55).

Kosárlabda, női NB I: otthon nyert a BSE, idegenben a Szolnok 2008. december 13. 20:01 Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság (Uniqa NB I) alapszakaszának tizenkettedik fordulójában a BSE hazai pályán biztosan verte a Ceglédet, a Szolnok viszont a BEAC vendégeként a fővárosban diadalmaskodott.

Női kosárlabda NB I: sima szolnoki siker a Cegléd ellen 2008. november 14. 19:49 A Női tagozat délutáni közleménye szerint a szombati és a vasárnapi női első osztályú mérkőzéseken nem lépnek majd pályára a csapatok. Az ok természetesen a bírók körüli óriási felhajtás és káosz. Ugyanis a mérkőzéseken várhatóan nem NB I-es játékvezetők fújtak volna, ezt pedig a csapatok nem vállalták. A pénteki mérkőzéseket azért megrendezik, megrendezték. Az elsőn a Szolnoki NKK hazai pályán simán verte a Ceglédet 80-59-re a kilencedik fordulóban.

A Sopron is megizzadt a Szolnok ellen 2008. november 8. 19:14 Bár jól kezdett, alaposan megszenvedett a szervezett, szívós szolnoki csapat ellen a hétközben Moszkvában hősiesen küzdő MKB Euroleasing Sopron. A bajnokcsapat elsősorban erősebb cseresorának köszönhetően nyert.

Női kosárlabda NB I: egy negyedig bírta a Szolnok a Pécs ellen 2008. november 2. 20:49 A 2008-as bajnoki ezüstérmes Mizo Pécs női kosárlabdacsapata 11 ponttal nyert a Szolnok otthonában az NB I hetedik fordulójának vasárnapi játéknapján. Az Atomerűmű Szekszárd a második félidőben összeomlott a Szegeddel szemben, a győri kosaraslányok krimibe illő befejezés után verték a BSE-t.