Egy lépéssel közelebb a fináléhoz a Pécs

Szerző: shLétrehozva: 2009. április 12. 19:14
Magabiztos hazai győzelmével egy lépéssel közelebb került a bajnoki döntőhöz a MiZo Pécs együttese a női kosárlabda NB I rájátszásában. A baranyaiak az elődöntő első összecsapásán 84-56-ra verték a Szeviép Szegedet. A visszavágóra jövő hét szerdán kerül majd sor. Az 5-8. helyért játszott párharc során a Zalaegerszeg ötpontos, 68-63-as győzelmet aratott a Szolnok ellen az első mérkőzésen.

Az első negyedben tartotta a lépést a vendégcsapat a kupagyőztessel és Szakács Ildikó pontjaival volt minimális is a különbség a két fél között. Ennek ellenére a jó formában lévő Nicole Ohlde vezette pécsiek 24-16-ra elhúztak.

Török Szilvia triplája után már tizenegy volt a differencia, de Olena Zserzserunova büntetőivel és duplájával visszajött a Szeged (31-28).Az újabb mérföldkő a harmadik rész közepén érkezett el, amikor Török kettesével már húsz pontra növelte előnyét a MiZo.

A végére még Iványi Dalma is belelendült és végül 80-56-ra, tulajdonképpen simán győzte le az esélyesebb Pécs a Donkó Orsolya vezette Szeviépet. Kérdés, otthon mennyire tudja összeszedni magát a Szeged, és lesz-e esélye az önbizalom kérdésében jól álló Vajda Annáékkal szemben.

NŐI NB I, ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS:
MiZo Pécs - Szeviép Szeged 84-56 (24-16, 23-18, 21-14, 16-8)

A Zala Volán ZTE és a Szolnok az 5-8. helyért folyó csatában először találkozott egymással. A hazaiak végül a válogatottba frissen meghívott Horváth Zsófia kitűnő játékával ötpontos sikert aratott az egyik fél második győzelméig tartó párharcban.

RÁJÁTSZÁS, 5-8. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS:
Zala Volán ZTE–Szolnoki NKK 68–63 (21–14, 10–14, 14–9, 23–26)