KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "KOSÁRLABDA"
Vb-ket, kosár Eb-t rendezünk 2015-ben 2014. december 29. 14:04 Több világbajnokságnak, egy Európa-bajnokságnak, világkupa-, illetve Grand Prix-viadaloknak, hagyományosan a Forma-1-es futamnak, s még több, további jelentős versenynek ad otthont jövőre Magyarország.

Holtan találták a FIBA elnökét 2013. június 20. 09:57 Holtan találták genfi szállodai szobájában Olafur Rafnssont, az Európai Kosárlabda Szövetség (FIBA Europe) elnökét.

Két Los Angeles-i zakó egy napon 2012. november 22. 09:35 A Los Angeles Lakers és a Clippers is vereséget szenvedett idegenben az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) szerdai, egyébként elég eseménydús játéknapján. Négy mérkőzés is hosszabbításban dőlt el, a Washington Wizards pedig továbbra is képtelen nyerni, tíz meccs óta tart a negatív sorozat.

Biztos magyar siker az Eb-selejtezőn 2012. augusztus 27. 21:07 Hazai sikerrel folytatta a nyolcmérkőzéses Európa-bajnoki selejtezősorozatot hétfőn a magyar férfi kosárlabda-válogatott, amely negyedik mérkőzésén magabiztosan verte Ciprust Pécsen.

Döntés a nemzetközi kupaindulókról 2012. június 22. 17:24 A hat nemzetközi kupaindulásra vonatkozó jelentkezésből csak négy klub nevezését támogatta a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége (MKOSZ) pénteki elnökségi ülésén.

Brutális könyökös Los Angelesben - videó 2012. április 23. 09:44 A Los Angeles Lakers kétszeres hosszabbításban nyert az Oklahoma City Thunder ellen az NBA alapszakaszának egyik utolsó meccsén. A legemlékezetesebb pillanat mégsem egy hárompontos vagy egy zsákolás volt, hanem egy brutális könyökütés.

A Sopron kirázta a kisujjából 2012. április 3. 21:40 Az Uniqa-Euroleasing Sopron otthon győzte le a Zalaegerszeget a női kosárlabda NB I elődöntőjének első mérkőzésén. A címvédő tehát magabiztosan várhatja a két győzelemig tartó párharc végső összecsapását, amelyet Zalaegerszegen rendeznek pénteken.

Jövőre már csak tíz csapat az NB I-ben 2012. március 31. 12:25 A jelenlegi 12 helyett már csak tíz csapat szerepel 2013 őszétől a női kosárlabda NB I-ben.

Alig dobtak kosarat, mégis nyertek 2012. március 31. 11:44 Tizenkét meccset játszottak az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban, de mind a tizenegy másik meccsen vereséget szenvedett volna 83 dobott pontjával a Chicago. A Detroit azonban még kevesebbet dobott, így a Bikák tovább folytatták menetelésüket a szezonban. A Dallas, a Sacramento, a New Jersey és a Clippers pengeélen táncolt, majd győzött.

Győzelem egy 21-0-s roham után... 2012. március 29. 14:52 Nem bír veszteni a New York Knicks együttese az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA). Carmelo Anthony 25 pontig jutott, miközben csapata 8 és fél éve nem szerepelt ennyire meggyőzően. Ezúttal a Knicks varázsolt a Magic ellen, jóllehet úgy "könnyű", ha az egyik fél 21-0-s sorozatot produkál. A győztesek a harmadik negyedben hagyták faképnél az ellenfelet, s arattak végül 108-86-os diadalt. Kevin Love 40 ponttal és 19 lepattanóval segítette győzelemre a Minnesotát (erősen MVP-gyanús a hónapban), míg a Spurs sorozatban már hat örömtáncot lejthetett.