KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "ZALA VOLÁN ZTE"
Zalai edzőt igazolt a Szeviép-Szeged 2009. április 30. 17:14 Ahogy már korábban sejteni lehetett, Bencze Tamás veszi át a családi és egészségügyi okokból távozó Donkó Orsolya helyét a Szeviép-Szeged női kosárcsapatának élén. A szakember a Zala Volán-ZTE csapatától érkezik és várhatóan két évig irányítja majd a csongrádiakat. Mindezt a Zalai Hírlap tette közzé honlapján.

Ötödikként futottak be a városmajoriak 2009. április 28. 21:20 Hazai pályán 75-55-re legyőzte a Zala Volán-ZTE-t és ezzel megszerezte az ötödik helyet a BSE együttese a női kosár NB I rájátszásában. A hetedik pozícióért vívott harmadik találkozón a Szolnok diadalmaskodott a Vasas-Csatával szemben, így 2-1-es összesítéssel ők nyerték a párharcot.

Ráadásban nyert a Győr és egalizált 2009. április 25. 21:55 Remek mérkőzésen, hosszabbítás után nyert hazai pályán a Seat Foton Győr női kosárcsapata a MiZo Pécs ellen az NB I bronzcsatájában. A Rába-partiak ezzel egyenlítettek a párharcban, amely az egyik fél második győzelméig tart. A BSE hasonlóan tett, idegenben verte meg a Zala Volánt és ezzel 1-1-re alakította az állást összesítésben.

Egy lépéssel közelebb a fináléhoz a Pécs 2009. április 12. 19:14 Magabiztos hazai győzelmével egy lépéssel közelebb került a bajnoki döntőhöz a MiZo Pécs együttese a női kosárlabda NB I rájátszásában. A baranyaiak az elődöntő első összecsapásán 84-56-ra verték a Szeviép Szegedet. A visszavágóra jövő hét szerdán kerül majd sor. Az 5-8. helyért játszott párharc során a Zalaegerszeg ötpontos, 68-63-as győzelmet aratott a Szolnok ellen az első mérkőzésen.

Otthon tudott egyenlíteni a ZTE 2009. április 5. 19:28 Remekül hajrázott a Zala Volán-ZTE, így egyenlített a Szeviép-Szeged elleni párharcban a női kosárlabda NB I negyeddöntőjében.

A Szeged is belekezdett: 23 pontos siker 2009. április 2. 19:48 A Magyar Kupa bronzérmét elnyerő Szeviép Szeged női kosárcsapata is elkezdte a rájátszást. Nem is akárhogyan! Donkó Orsolya tanítványai 69-46-ra verték a Zalaegerszeget, ezzel nagy lépést tettek a továbbjutás felé.

Tovább sodorja a lendület a szegedieket 2009. március 21. 17:55 A Sopron után a BSE-t is megverte a Donkó Orsolya vezette Szeged a női kosárlabda NB I 22.fordulójában. Az utolsó alapszakasz-körben a csongrádiak ezzel bebiztosították harmadik helyüket a tabellán. A SEAT Foton Győr pénteken nyert a nyolcba már kerülő Szekszárd ellen - ők ezzel már nem mehetnek az ötödik hely alá. A Szolnok viszont a Zala Volán ellen nyert hazai pályán egy szoros meccsen.

A BSE is jó edzőpartnernek bizonyult 2009. március 14. 19:24 Úgy látszik, csak pillanatnyi megtorpanás volt az MKB Sopron Szolnok elleni hosszabbításig "fajuló" meccse. A bajnoki címvédő együttes a Cegléd után a negyedik helyen álló BSE-t is magabiztosan verte hazai pályán a női kosárbajnokság 20. fordulójában. Legjobbja a 20 pontot szóró Horti Dóra volt. A Szeged elleni veresége után szép győzelemmel javított a Seat Foton Győr csapata. A Rába-partiak az utolsó helyen álló, még nyeretlen Savariát verték 111-50-re. A Zalaegerszeg hazai pályán tartotta otthon a pontokat a Vasassal szemben a két középcsapat rangadóján.

Kecskeméten oktatták a címvédő Falcót 2009. február 22. 20:01 Nem várt, 84-78-as vereségbe szaladt bele a bajnoki címvédő Falco a Kecskemét otthonában a férfi kosárlabda NB I 18. fordulójában.

Közvetlen riválisát verte a Győr 2009. február 14. 20:20 Magabiztosan nyert hazai környezetben a SEAT Foton Győr női kosárcsapata a Zala Volán ellen az élvonal 15. fordulójában. A Rába-partiak 79-65-re verték közvetlen riválisukat, így tovább zárkóztak az élbolyhoz. A BSE idegenben volt jobb a BEAC-nál a fővárosiak rangadóján. Farkas Sándor együtteséből Mina Makszimovics 26 ponttal zárt, amivel a mezőny legjobbja lett. A Szolnok szintén vendégként diadalmaskodott az Atomerőmű ellen.