KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "BSE"
Felállt a padlóról és bajnok a BSE 2009. április 29. 18:36 Hiába nyerte meg a döntő első két mérkőzését a Nyíregyháza, a BSE fordított és a finálé mindent eldöntő ötödik mérkőzésén sima 3-0-s győzelmével megnyerte a női röplabda NB I-es ligabajnokságot.

Ötödikként futottak be a városmajoriak 2009. április 28. 21:20 Hazai pályán 75-55-re legyőzte a Zala Volán-ZTE-t és ezzel megszerezte az ötödik helyet a BSE együttese a női kosár NB I rájátszásában. A hetedik pozícióért vívott harmadik találkozón a Szolnok diadalmaskodott a Vasas-Csatával szemben, így 2-1-es összesítéssel ők nyerték a párharcot.

Ráadásban nyert a Győr és egalizált 2009. április 25. 21:55 Remek mérkőzésen, hosszabbítás után nyert hazai pályán a Seat Foton Győr női kosárcsapata a MiZo Pécs ellen az NB I bronzcsatájában. A Rába-partiak ezzel egyenlítettek a párharcban, amely az egyik fél második győzelméig tart. A BSE hasonlóan tett, idegenben verte meg a Zala Volánt és ezzel 1-1-re alakította az állást összesítésben.

Szegedi katarzis: Pécs-verés! 2009. április 15. 21:31 Remek teljesítményt nyújtva legyőzte a MiZo Pécs együttesét és összesítésben kiegyenlített a párharcban a Szeged a női kosárlabda NB I elődöntőjében. Az első meccset megnyerő baranyaiak ezúttal nem tudtak felülkerekedni Donkó Orsolya tanítványain, így a harmadik mérkőzésen múlik, hogy melyik csapat jut be a fináléba. A BSE együttese magabiztos győzelmet aratott a Vasas-Csata ellen. Ezzel a városmajoriak egy lépéssel közelebb kerültek az élvonal 5. helyéhez.

Tovább sodorja a lendület a szegedieket 2009. március 21. 17:55 A Sopron után a BSE-t is megverte a Donkó Orsolya vezette Szeged a női kosárlabda NB I 22.fordulójában. Az utolsó alapszakasz-körben a csongrádiak ezzel bebiztosították harmadik helyüket a tabellán. A SEAT Foton Győr pénteken nyert a nyolcba már kerülő Szekszárd ellen - ők ezzel már nem mehetnek az ötödik hely alá. A Szolnok viszont a Zala Volán ellen nyert hazai pályán egy szoros meccsen.

15 ponttal verte a BSE a Győrt 2009. március 5. 20:31 A BSE hazai pályán verte meg a Győrt a női kosárlabda NB I-es bajnokság 18. fordulójának csütörtöki mérkőzésén.

Tartalékosan is győzni tudott a Pécs 2009. február 28. 20:57 A fővárosban tovább igyekezett feledtetni Euroliga-kiesését a Pécs együttese. Fűzy Ákos tanítványai ezúttal a BEAC-ot verték 100-57-re. A Szeged biztosan verte a Szolnokot és ezzel megelőzte a tabellán a BSE-t, már a harmadik a Szeviép. A csongrádiak ezt elsősorban a városmajoriak Zalaegerszegen elszenvedett vereségének köszönhették. Az Atomerőmű férfiaknál található névrokonához hasonlóan győzelemmel zárta a szombatot, alsóházi rangadón nyert a Cegléd ellen, és ezzel nagy lépést tett az első nyolc felé.

Vasas Csata: útban a legjobb nyolc felé 2009. február 21. 20:10 Mindössze két mérkőzést rendeztek szombat este a női kosárlabda-bajnokság 16. fordulójában. A harmadik helyen álló BSE csak nagy nehezen tudta legyűrni a Szolnokot (78-71), míg a Vasas-Csata ennél simábban verte a Szekszárdot, elsősorban második negyedbeli teljesítményének köszönhetően (80-55).

Ájulás és kiütések a parketten 2009. február 11. 19:45 Kiütéses győzelmek és egy ájulás határozta meg a női kosárlabda NB I 14. fordulóját. A MiZo Pécs 68, a BSE 49 ponttal verte a Cegléd, illetve a Savaria együttesét. A baranyaiak mérkőzésén a vendégek fiatal tehetsége, Lakatos Dorottya egy szerencsétlen baleset folytán kisebb fejsérülést szenvedett és kórházba kellett szállítani. A bajnoki címvédő Sopron simán verte a Vasast, míg a Szeged a BEAC-ot verte magabiztosan.

Klubot váltott a világbajnok 2009. február 11. 09:14 Új klubba igazol a 2007-es szentpétervári világbajnokságon kardcsapatban világbajnoki címet szerző Decsi Tamás.