Ájulás és kiütések a parketten

Szerző: shLétrehozva: 2009. február 11. 19:45
Kiütéses győzelmek és egy ájulás határozta meg a női kosárlabda NB I 14. fordulóját. A MiZo Pécs 68, a BSE 49 ponttal verte a Cegléd, illetve a Savaria együttesét. A baranyaiak mérkőzésén a vendégek fiatal tehetsége, Lakatos Dorottya egy szerencsétlen baleset folytán kisebb fejsérülést szenvedett és kórházba kellett szállítani. A bajnoki címvédő Sopron simán verte a Vasast, míg a Szeged a BEAC-ot verte magabiztosan.

Közel másfél hetes pihenőt kapott a női kosárlabda élvonal csapatainak többsége. Mindössze egy BSE-Sopron bajnokit és néhány Magyar Kupa meccset játszottak le a csapatok, ám ezúttal egy héten belül két NB I-es fordulót rendeznek a hölgyeknél. Az elsőt már szerda este lejátszották az együttesek. Az Euroligában is vitézkedő Sopronnak és Pécsnek könnyed edzőmérkőzést jelentett a Vasas és a Cegléd legyőzése. Így önbizalomnövelő sikerrel melegítettek az egy hét múlva következő nemzetközi kupa negyeddöntőjére.

Az egyik legszebb győzelmet mégis az egyik fővárosi csapat, a legutóbb hazai pályán a Sopront megszorító BSE aratta, amely a sereghajtó Savariát ütötte ki közel hatvan ponttal a Városmajorban. A hazaiak már az első negyedben 16 ponttal elhúztak a szombathelyiektől, ami a félidőre huszonötre nőtt. Az igazi tarolást azonban a harmadik játékrészben rendezte a BSE: 35-12-es negyedet produkáltak, a vége pedig 108-49 lett. A budapesti csapatból hatan is elérték a tízpontos határt, a legtöbbet Kiss Gabriella érte el (17). A vendégektől Gadnai Vivien 14 egységgel zárt.

Még ezt a negyvenkilenc pontos különbséget is túlszárnyalta a MiZo, amely az utolsóelőtti Ceglédet fogadta a Lauber Dezső Sportcsarnokban. Ám az egyértelmű hazai fölény mellett nem csak a játékkal kellett foglalkoznia a jelenlévőknek. Ugyanis Lakatos Dorottya, a vendégek 18 éves tehetsége egy labdáért való harc után fejsérülést szenvedett és úgy kellett levinni a pályáról. Mészáros Kornélia vétlenül átgurult az ifjonc kosaras fején, aki az eset után szédült, majd lefeküdt a kispad előtti területre. Elsőre nem tűnt súlyosnak a sérülés, aztán mégis inkább elszállítottak a fiatal sportolónőt a Pécsi Tudományegyetem Idegsebészeti Klinikájára.

A show-nak azonban folytatódnia kell(ett), ahogy azt a Queen énekelte a nyolcvanas években. A baranyai együttes valósággal kiütötte a ceglédieket, hatvannyolc pontos differenciát produkált. Sara Krnjics 23, Somogyi Andrea 22, Vajda Anna pedig 21 ponttal zárt a hazai részről, míg a vendégektől egyedül a 17 egységig jutó Hegedűs Mónika tűnt ki igazán. A vége 114-46. Mint a mérkőzés után kiderült, Lakatos Dorottyát agyrázkódás miatt még egy ideig benntartják a kórházban.

A Zala Volán az Atomerőműt fogadta hazai pályán és óriási csatában mindössze egy ponttal múlta felül a szekszárdiakat. Egy perccel a vége előtt Takács Diána még dobott egy tempót, ám utána a vendégek pillanatai következtek: előbb Wilhelmina Wilson értékesített egy büntetőt, majd Tamis Dorottya is dobott egy kettest, ám az utolsó ziccert már elhibázta a Szekszárd, így maradt a minimális hazai siker.

Az MKB Sopronnak nem esett nehezére simán megvernie a Vasas-Csatát, míg a Szeviép-Szeged a BEAC-ot ütötte ki otthon.