Tartalékosan is győzni tudott a Pécs

Szerző: shLétrehozva: 2009. február 28. 20:57
A fővárosban tovább igyekezett feledtetni Euroliga-kiesését a Pécs együttese. Fűzy Ákos tanítványai ezúttal a BEAC-ot verték 100-57-re. A Szeged biztosan verte a Szolnokot és ezzel megelőzte a tabellán a BSE-t, már a harmadik a Szeviép. A csongrádiak ezt elsősorban a városmajoriak Zalaegerszegen elszenvedett vereségének köszönhették. Az Atomerőmű férfiaknál található névrokonához hasonlóan győzelemmel zárta a szombatot, alsóházi rangadón nyert a Cegléd ellen, és ezzel nagy lépést tett az első nyolc felé.

Több meghatározó játékosa nélkül lépett parkettre a Pécs a BEAC ellen, de ennek ellenére nem jelentett leküzdhetetlen akadályt Iványi Dalmáéknak az újbudai csapat.

Az első negyedben még remekül tartotta magát Balogh Judit együttese, az igazi fordulópont végül a második játékrész volt. A baranyaiak ekkor tudtak valóban megnyugtató előnyt szerezni, főként, mert a BEAC csak nyolc pontra volt képes. Innentől pedig nem volt kérdés, hogy két pontot el visz majd a MiZo. Az utolsó tíz percben még felpörgött a hazai csapat, de ez nem volt elég a szorosabb eredmény eléréséhez sem.

Vajda Anna 27, Sara Krnjics és Nicole Ohlde 18-18 egységgel zárt, míg a másik oldalon a 20 éves Szász Emese 24 pontjával kiemelkedett csapatából.

A Szeviép-Szeged tulajdonképpen hozta a papírformát a Szolnok ellen és ez már a dobogó harmadik fokát jelentette a számára. Fűrész Emőkéék izgalmas meccset játszottak a szolnokiak otthonában. Nagyot küzdött a hazai csapat, irányítója, Angela Djelmis 28 pontot szórt, és a mezőny legjobbja lett.

A csongrádi csapat a Zala Volánnak is köszönettel tartozhat harmadik helyezéséért, hiszen a ZTE hazai pályán legyőzte az addig azt a pozíciót elfoglaló BSE-t. Az Atomerőmű Szekszárd pedig nagyon fontos alsóházi meccset nyert meg a Cegléd ellen, ezzel továbbra is versenyben van az első nyolcba kerülésért.