KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "BEAC-ÚJBUDA"
Atom-siker a kilencedik helyért 2009. április 10. 20:41 Egy győzelemre van már csak az Atomerőmű-Szekszárd együttese a kilencedik hely megszerzésétől a női kosárlabda-bajnokság rájátszásában. A tolnaiak 87-61-re verték a BEAC csapatát a két sikerig tartó párharc első mérkőzésén.

Pécs, Sopron, Vasas: sima ügy 2009. március 4. 20:17 A rájátszás szempontjából létfontosságú mérkőzést nyert meg a Vasas-Csata együttese a sereghajtó Savaria ellen a női kosárlabda-bajnokság 18. fordulójában. A piros-kékek tulajdonképpen hozták a kötelezőt a vendégek ellen 119-44-re. A pasarétiek az első negyedben alapozták meg kiütéses sikerüket, már ekkor elmentek 33-12-re Mansaré Finda vezetésével. Nem volt kérdéses a Csata-siker, de a fejlődő tendencia látszódott a szombathelyieken, hiszen két elrettentő vereség után sikerült újra jobb teljesítményt nyújtaniuk.

Tartalékosan is győzni tudott a Pécs 2009. február 28. 20:57 A fővárosban tovább igyekezett feledtetni Euroliga-kiesését a Pécs együttese. Fűzy Ákos tanítványai ezúttal a BEAC-ot verték 100-57-re. A Szeged biztosan verte a Szolnokot és ezzel megelőzte a tabellán a BSE-t, már a harmadik a Szeviép. A csongrádiak ezt elsősorban a városmajoriak Zalaegerszegen elszenvedett vereségének köszönhették. Az Atomerőmű férfiaknál található névrokonához hasonlóan győzelemmel zárta a szombatot, alsóházi rangadón nyert a Cegléd ellen, és ezzel nagy lépést tett az első nyolc felé.

Nyolc ponttal verte a ZTE a BEAC-ot 2008. december 20. 19:42 Idegenben tudott győzni a ZTE csapata a BEAC otthonában a női kosárlabda-bajnokságban.

Kosárlabda, női NB I: otthon nyert a BSE, idegenben a Szolnok 2008. december 13. 20:01 Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság (Uniqa NB I) alapszakaszának tizenkettedik fordulójában a BSE hazai pályán biztosan verte a Ceglédet, a Szolnok viszont a BEAC vendégeként a fővárosban diadalmaskodott.

Női kosárlabda NB I: idegenben nyert a BEAC a Savaria ellen 2008. december 6. 20:51 Tízponttal győzött idegenben a BEAC együttese a Savaria-Szombathely ellen a női élvonalbeli kosárlabda-bajnokságban. A vendégek végig vezetve "húzták be a mérkőzést", amely idén a második volt a Balogh Judit vezette fővárosiaknak. A forduló további mérkőzésein a Zala Volán nagy csatában verte a Szolnokot, míg az Győr magabiztosan nyert idegenben az Atomerőmű ellen.

Női kosárlabda NB I: győzött a címvédő Sopron és a BEAC 2008. november 1. 19:44 A bajnoki címvédő MKB Euroleasing Sopron idegenben verte a Zala Volán ZTE-t, a BEAC-Újbuda pedig hazai környezetben múlta felül a Ceglédi EKK-t.

Női kosárlabda Magyar Kupa: az idény első BEAC-győzelme 2008. október 27. 19:52 Megszerezte első győzelmét a BEAC együttese, amely a női kosárlabda Magyar Kupában a TFSE otthonában nyert.

A századik pécsi kosár sem maradt el 2008. október 24. 20:05 A várt forgatókönyv szerint zajlott le a MiZo Pécs 2010 – BEAC-Újbuda mérkőzés a kosárlabda női NB I 6. fordulójában. A Pécs minden negyedet megnyerve, végül nagy különbséggel győzte le fővárosi ellenfelét, 100-51-re.

Helytállt a BEAC a bajnokcsapat ellen 2008. október 18. 20:29 Biztosan győzött 91-62-re idegenben az MKb Euroleasing Sopron női kosárlabda-csapata az NB I ötödik fordulójában a BEAC ellen. Bár a második negyed elején még döntetlenre állt a hazai együttes, végül érvényesült a papírforma, s biztos vendégsiker született a Bogdánfy utcában.