KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "ST. LOUIS BLUES"
NHL: 17 éve nem égett meg így a Detroit 2011. március 31. 09:44 Tizenhét óta nem kapott annyi gólt a biztos rájátszás-résztvevő Detroit Red Wings, mint szerdán, ráadásul a St. Louis Blues idegenben hajtotta végre a 10-3-as bravúrt az NHL alapszakaszának szerdai játéknapján.

NHL: ez nem a kanadaiak napja volt 2011. február 26. 10:18 Gólgazdag mérkőzésekben nem volt hiány az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) pénteki játéknapján - a New York Rangers kitömte a Washington együttesét, a St. Louis pedig az Edmontont "lepte meg" egy ötössel. Folytatta győzelmi szériáját a San José, az áldozat ezúttal a Calgary volt, igaz Thortonék csak szétlövéssel tudták két vállra fektetni a kanadaiakat.

NHL: 9 góllal tömték ki a Kacsák hálóját 2011. február 20. 10:28 Bár az első harmadban 4-1 után 4-3-ra szépített, a másodikban négyet, a harmadikban egyet kapott az Anaheim Ducks, amely 9-3-ra kapott ki az NHL Nyugati főcsoportjában gyengélkedő St. Louis Bluestól.

Nyolcat lőttek a menetelő St. Louisnak 2010. november 11. 09:23 Nem mindennapi módon ért véget a St. Louis Blues hétmeccses győzelmi sorozata szerdán, a legutóbbi hat meccsén mindössze négy gólt kapó Nyugati főcsoport éllovasát ugyanis 8-1-re ütötte ki a Columbus Blue Jackets.

Ráadás a rájátszásban: nehézkes sikerek 2009. április 18. 07:30 A második mérkőzésekkel folytatódott az észak-amerikai profi hokiliga (NHL) rájátszása. A negyeddöntő négy győzelemig tartó párharcaiban a tavalyi döntős Pittsburgh Penguins másodszor is győzni tudott a Philadelphia Flyers ellen - igaz, csak a hosszabbítást követően. A Carolina Hurricanes azonban kiegyenlített, miután idegenben - szintén a ráadásban legyőzte a New Jersey Devilst. A győztes gólt az élete első playoff találatát jegyző Tim Gleason szerezte. A Vancouver Canucks Crosbyékhoz hasonlóan a második sikerét aratta a St. Louis Blues ellen. Főként kapusának, Roberto Luongó parádéjának köszönhetően.

Eljött a szélső nagy napja! 2009. április 3. 08:07 Fantasztikus teljesítménnyel, és négy góllal rukkolt el David Backes, a St. Louis Blues szélsője a Detroit Red Wings otthonában. A vendégek 5-4-re verték a bajnokot, és ezzel feljöttek a rájátszást érő hetedik helyre nyugaton. A Calgary hatalmas csatában nyert a Dallas otthonában, és ezzel biztossá vált, hogy a Flames ott lesz a playoffban.

Szétlövéses mentőöv a Red Wingsnek 2009. február 3. 07:18 Az észak-amerikai jégkorong-bajnokság (NHL) alapszakaszának hétfői játéknapján öt vesztes találkozót követően nyert a címvédő Red Wings, amely Detroitban a büntetőpárbajban bizonyult jobbnak a St. Louis Blues csapatánál.

Veszélytelen idegenben a St. Louis 2009. január 3. 07:56 Újra, sorozatban hetedszer kapott ki idegenben a St. Louis az észak-amerikai profi jégkorong-bajnokságban (NHL). A Blues ezúttal a Carolina Hurricanes otthonában maradt alul. Szétlövés után tudott nyerni az Atlanta Thrashers és a Philadelphia 76ers is.Bővebben később.

A Szablyák megvágták a Pingvineket 2008. december 9. 07:21 Az észak-amerikai jégkorong-bajnokság (NHL) hétfői játéknapján öt találkozót rendeztek, a jégre lépő tíz gárda közül egy sem adta két lőtt gólnál alább. A Penguins Pittsburgh-ben kapott ki a Buffalótó, a Florida hosszabbításos mérkőzést nyert Ottawában.

Volt Fradi-játékos vezette a Kacsákat 2008. december 1. 07:18 A 2004-2005-ös szezonban a Ferencvárosban is megfordult Rob Niedermayer vezetésével győzött 4-1-re idegenben az Anaheim Ducks a Carolina ellen az észak-amerikai profi hokiliga (NHL) legutóbbi játéknapján. A 33 éves kanadai játékos két gólt vállalt csapata négy találatából. Az idén remeklő New York Rangers hazai pályán kapott nagy verést a Florida Pantherstől. Egyébként a nagy öregek napja volt a vasárnap: a St. Louis Blues hokisa, Keith Tkachuk ezredik pontját ütötte az Atlanta ellen, míg a dallasi Mike Modano a liga 31. játékosaként csatlakozhatott az 1300 pontosok táborához.