KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "RECREATIVO HUELVA"
Agüero-dupla, Atlético-öröm 0-3-ról! 2010. január 15. 10:58 Bravúros teljesítménnyel az első mérkőzésen a másodosztályú Recreativo Huelva otthonában elszenvedett súlyos, 3-0-s vereségre 5-1-es győzelemmel válaszolva jutott a spanyol kupa legjobb nyolc csapata közé az Atlético Madrid csütörtökön késő este

Főszerepben a másfél gólos Iniesta 2009. április 11. 21:53 Továbbra is feladta a leckét a Barcelona labdarúgócsapata az őt üldöző riválisoknak, különösen a második Real Madridnak, hiszen a katalán sztárgárda hazai pályán biztosan gyűjtötte be a három pontot a spanyol élvonalbeli bajnokság 30. fordulójában a Recreativo Huelva ellen. A Barca az első percben szerzett vezetést, majd egy második félidei öngóllal biztosan nyert, a mérkőzés hőse Andrés Iniesta volt. A középpályás rúgta a házigazdák első gólját, majd a második előtt az ő beadásába nyúlt bele szerencsétlenül Morris.

Nincs, aki a Barcát idén megállítaná! 2009. február 8. 22:58 A Barcelona ezúttal is megmutatta, az idei hispán pontvadászat első számú esélyese. A katalánok szemet gyönyörködtető játékkal 3-1-re verték meg a Sporting Gijont a spanyol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában, s továbbra is magabiztosan vezetik a tabellát. Az Atlético Madrid már az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát: Sergio Agüero egy és Diego Forlán két találatával 3-0-ra nyertek a fővárosiak a Recreativo vendégeként. Ez volt a vasárnap eddigi egyetlen idegenbeli sikere. A nap legnagyobb bravúrját a Malaga vitte véghez, amely kétgólos hátrányból fordított az Alméria ellen. A Valencia Pamplonában maradt hoppon, Vadócz Krisztián végig a pályán volt az Osasunában.

Győzött, de játékosokat vesztett a Real 2008. november 22. 21:45 A három pontot ugyan megszerezte, de két játékosát elveszítette a bajnoki címvédő Real Madrid együttese a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában a Recreativo de Huelva ellen. Az egyetlen és egyben győztes találatot a később sérülés miatt cserét kérő holland Wesley Sneijder lőtte, ám 3-0 is lehetett volna, hiszen a hazaiak két találatát is érvénytelenítette a játékvezető.

Messi volt a katalánok katalizátora 2008. november 16. 22:48 Lionel Messi újabb mesterművet adott ki a kezéből, a fürge klasszis vezérletével végül 2-0-ra győzött a Barcelona a Recreativo Huelva vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának zárótalálkozóján. Az argentin futballista a második félidő elején Xavi ravaszul legurított szabadrúgását követően bombázott a hazai kapuba, a vége előtt nem sokkal pedig Keita tett pontot az "i"-re. Győzelmével a Barcelona már 28 pontot gyűjtött, s a második Villarreal előtt hárommal, a nagy rivális, szombaton botló Real Madrid előtt pedig öt egységgel vezet.

Labdarúgás, La Liga: menesztették a Recreativo vezetőedzőjét 2008. október 7. 15:54 A Recreativo Huelva vezetősége megköszönte a munkát Manolo Zambranónak, a csapat vezetőedzőjének, helyére pedig az egyesület egy korábbi trénerét, Lucas Alcarazt nevezte ki.

Villa az élre repítette a Valenciát 2008. szeptember 25. 21:02 Visszavette az első helyet a negyedik forduló csütörtöki játéknapja után a Valencia CF labdarúgócsapata a Priméra Divisionban, a Denevérek David Villa duplájának köszönhetően érték el céljukat Malagában, a la Rosaledában. A Mallorca ugyancsak két góllal volt jobb az újonc Numanciánál, az eddig remeklő Almería otthagyta a fogát Valladolidban. A Recre és az Athletic megosztozott a pontokon.

A Recreativót becsípte a matracrúgó 2008. szeptember 20. 21:52 Az Atlético Madrid kiütéses, 4-0-s verést mért a Recreativo Huelvára a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 3. fordulójában. A gólcsapot Sergio Agüero nyitotta meg, majd Maniche talált be, zárásként pedig Florent Sinama-Pongolle villant kétszer. A Matracosok győzelmükkel a tabella élére álltak.

A Zaragoza pottyant ki az élvonalból 2008. május 18. 20:54 A Real Zaragoza csatlakozott a Levante és a Murcia labdarúgócsapatához, így az aragóniaiak is a a Segunda Divisiónban szerepelnek a következő szezonban. A Recreativo hazai pályán botlott a Valladolid ellen, mégis megmenekült a kieséstől, ugyanis a Zaragoza alulmaradt Mallorcán. A vendégek egyenlíteni még tudtak, Webo és Castro góljára azonban csak egy góllal válaszoltak, 3-2-es vereségükkel pedig kizuhantak a legfelső osztályból.

Tapad az Atlético a Barcelonára 2008. május 11. 22:48 Az Atlético Madrid 1-0-s győzelmével továbbra is szorongatja a Barcelonát, amely a Mallorca ellen hullajtott pontokat a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 37. fordulójában. A „colchonérók” egyetlen találatát Diego Forlán szerezte az első játékrész ráadásában, a második félidőben már inkább a biztonságos védekezésre törekedtek a fővárosiak. A hazaiak sikerükkel életben tartották dobogós álmaikat, ehhez a Valenciát kell csak megverniük a 38. játéknapon, a Barcelonának pedig pontot kell veszítenie a Murcia ellen.